Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uchwała Sejmu w sprawie wykluczenia posła

Dział urzędowy Sejmu

Moderator: Sejm: Marszałek

Uchwała Sejmu w sprawie wykluczenia posła

Postprzez Orjon 2 gru 2020, o 23:12

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

niniejszym składam, jako Marszałek Sejmu, wniosek o wykluczenie przez Wysoką Izbę z obrad Szanownego Posła Karola von Sarma, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt f Ordynacji wyborczej.
Rozumiem doskonale, że sprawy realne mogą przygnieść każdego z nas - niezależnie od zajmowanego stanowiska. Mikronacje mają przecież być zabawą, odskocznią od realnego świata. Uważam jednak, że jeśli ktoś zamierza angażować się czynnie w mikronacyjną politykę, kandyduje na urząd Posła na Sejm, to powinien zaglądać do gmachu Wysokiej Izby przynajmniej raz czy dwa razy w tygodniu - nie mówię już o braniu udziału w debatach, ale chociaż o braniu udziału w głosowaniach. Szanowny Poseł, niestety, w ostatnich pięciu głosowaniach, jakie odbywały się w ciągu ostatniego tygodnia, udziału nie wziął.
Gdyby to był problem jednostkowy, zdarzający się raz, to z pewnością takowego wniosku nie składałbym. Niemniej identyczna sytuacja miała miejsce przy wyborze asesorów Trybunału Koronnego - w żadnym z głosowań nad kandydaturami, poza ostatnim głosowaniem w sprawie JKW Michasia Elżbiety II, Szanowny Poseł głosu nie oddał.
W żadnym z wymienionych powyżej przypadków nie otrzymałem żadnymi kanałami informacji o nieobecności czy usprawiedliwieniu. Były to więc nieobecności nieusprawiedliwione, w niektórych głosowaniach powodujące konieczność oczekiwania na głos, który w ostateczności nie wpłynął.
Pragnę również nadmienić, iż dzisiaj zakończyły się dwa głosowania, w których Szanowny Poseł nie wziął udziału pomimo tego, iż logował się dzisiaj do systemów informatycznych Księstwa Sarmacji (dowód). O tych głosowaniach informowałem Szanownych Posłów także poprzez Pocztę Konną - niestety, Szanowny Poseł nie odczytał tej wiadomości (dowód).
Motywując swój wniosek powyższym uzasadnieniem, proszę o jego poparcie przez Wysoką Izbę.

Załączam projekt uchwały Sejmu w tej sprawie:
Uchwała Sejmu
w sprawie wykluczenia posła

Na podstawie art. 17 ust. 1 pkt f Rozporządzenia Księcia z mocą ustawy - Ordynacji wyborczej z dnia 12 października 2019 roku Sejm wyklucza Szanownego Posła BetelRigSuna (Karola von Sarma) (AH131) z obrad Sejmu.
ktoś.
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Re: Uchwała Sejmu w sprawie wykluczenia posła

Postprzez Orjon 2 gru 2020, o 23:13

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

zarządzam debatę nad powyższym wnioskiem, która potrwa do soboty, 5 grudnia, do godz. 23:13.
ktoś.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez von Thorn-Janiczek 3 gru 2020, o 08:38

Cóż, w przypadku nieobecności/nieaktywności, a zarazem braku odpowiedzi na zapytania bezpośrednie, droga może być (stety lub nie) tylko jedna. Warto również nadmienić, że wspomniany zapowiadał odchodzenie od aktywności, potem na czas elekcji się uaktywnił (chcąc zasiąść na tronie), by znów zniknąć... Cóż, to niestety pokazuje, że nie do końca nadaje się na eksponowane stanowisko.

Nie przepadam za takimi sytuacjami, ale tak czy inaczej - oczywiście jestem za wykluczeniem.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP v-hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez AJMaat 3 gru 2020, o 10:46

JO Marszałku,
Wysoka Izbo,

z racji chaosu, jaki panował ostatnimi czasy w KS, planowanego przeze mnie odejścia w czeluść reala oraz powrotem wielu nowych mieszkańców sugeruję, że lepszym pomysłem byłoby rozwiązanie izby. Dzięki temu Kanclerz zostanie wybrany na całą kadencję, a nasz system zostanie odciążony. Wiem, że wiązałoby się to z ponowną procedurą powołania Kanclerza, ale póki JKM Piotr II Grzegorz mnie nie odwołał, nic na tym nie tracimy.

Przepraszam, że piszę krótko, ale niestety tylko na tyle pozwala mi moja sytuacja.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Starosarmacja

Postprzez Esteladio 3 gru 2020, o 12:21

Prześwietny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

Przepraszam za wtrącenie się w debatę, ale nie robię tego bez powodu. Chciałbym zwrócić uwagę na usterkę w uchwale.

[...]

Na podstawie art. 17 ust. 1 pkt f Rozporządzenia Księcia z mocą ustawy - Ordynacji wyborczej z dnia 12 października 2019 roku Sejm wyklucza Szanownego Posła BetelRigSuna (Karola von Sarma) (AH131) z obrad Sejmu.

Uchwalenie uchwały w tej treści byłoby równoznaczne jedynie z zakazaniem posłowi udziału w debacie, przy czym całkowite zabronienie posłowi udziału w pracach Sejmu jest niedozwolone.

Jak mniemam, Prześwietny Pan Marszałek miał na myśli mniej więcej coś takiego.

[...]

Na podstawie art. 17 ust. 1 pkt f Rozporządzenia Księcia z mocą ustawy - Ordynacji wyborczej z dnia 12 października 2019 roku Sejm wyklucza Szanownego Posła BetelRigSuna (Karola von Sarma) (AH131) z grona/składu Sejmu/posłów .
(—) dr net. Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 3 gru 2020, o 12:33

Fakt, umknęło to mojej uwadze. Dodaję jako autopoprawkę.
ktoś.
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez von Thorn-Janiczek 3 gru 2020, o 12:43

AJMaat napisał(a):
JO Marszałku,
Wysoka Izbo,

z racji chaosu, jaki panował ostatnimi czasy w KS, planowanego przeze mnie odejścia w czeluść reala oraz powrotem wielu nowych mieszkańców sugeruję, że lepszym pomysłem byłoby rozwiązanie izby.

Temu akurat jestem przeciwny. Sejm działa. Trudności zawsze się zdarzały i beda zdarzać. Rozwiązanie izby nie jest wyjscien wg mnie. Radzimy sobie i zachowujemy ciągłość rządzenia. Gdybyśmy mieli rozwiązywać izbę za każdym razem gdy 1-2 posłów niedomaga, to byśmy nigdy Sejmu nie mieli... :)
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP v-hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Prokrustes 3 gru 2020, o 13:03

von Thorn-Janiczek napisał(a):Temu akurat jestem przeciwny. Sejm działa. Trudności zawsze się zdarzały i beda zdarzać. Rozwiązanie izby nie jest wyjscien wg mnie. Radzimy sobie i zachowujemy ciągłość rządzenia. Gdybyśmy mieli rozwiązywać izbę za każdym razem gdy 1-2 posłów niedomaga, to byśmy nigdy Sejmu nie mieli... :)

Z resztą niech Izba pamięta, że ostatnio rozwiązaliśmy co przełożyło się ponownie na Sejm o częściowo wątpliwej reprezentatywności ;)

Chociaż fakt, faktem struktura tkanki obywatelskiej się poważnie zmieniła więc nowe wybory nie są tak całkiem nieuzasadnione. Gdyby w kolejce leżały jakieś istotne reformy to bym optował za nowymi wyborami... po powołaniu Rządu. Ale nie leżą.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Orjon 6 gru 2020, o 10:21

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

przechodzimy do głosowania: https://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/802.

Do wiadomości:
@BvTJ @KrzysztofHans @AlbertJanMaat @BetelRigSun
ktoś.
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Orjon 6 gru 2020, o 17:08

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,

na podstawie art. 6 ust. 4 Regulaminu Sejmu skracam głosowanie.
Za uchwałą głosowało 4 posłów, nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał.
Stwierdzam, że Sejm podjął Uchwałę Sejmu ws. wykluczenia posła.

Informuję, iż stwierdziłem wygaśnięcie mandatu poselskiego.
ktoś.
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Powrót do Sejm