Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Kanclerza

Dział urzędowy Sejmu

Moderator: Sejm: Marszałek

Wybór Kanclerza

Postprzez Orjon 29 lis 2020, o 23:37

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,


w związku z złożoną przez Prześwietnego Kanclerza dymisją, zarządzam wybór Kanclerza. Na podstawie art. 26. ust. 1. Konstytucji Księstwa Sarmacji na wybór Kanclerza mamy 10 dni, tzn. termin, do którego kandydatura musi zostać złożona na ręce Jego Książęcej Mości, to 9 grudnia tego roku.

Wyznaczam termin zgłaszania kandydatur trwający do 2 grudnia 2020 roku, do godz. 23:38. Debata nad kandydaturami będzie przebiegać równolegle do zgłoszeń.

Jednocześnie w imieniu Wysokiej Izby i swoim własnym pragnę serdecznie podziękować dotychczasowemu Kanclerzowi za owocną współpracę w tych trudnych czasach. Wierzę, że w niedalekim czasie realioza nie będzie aż tak odczuwalna i zobaczymy się ponownie - być może już nie w takich samych rolach, jak obecnie.
ktoś.
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Antoni 30 lis 2020, o 03:09

Prześwietny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,


zgłaszam swoją kandydaturę. Jeszcze dzisiaj postaram się przedstawić zarys planów i pomysłów, które chciałbym zrealizować do końca kadencji i być może w dłuższej perspektywie, a także planowany skład osobowy Rady Ministrów. Jeżeli Wysoka Izba będzie miała do mnie pytania, chętnie na nie udzielę odpowiedzi już teraz.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez AJMaat 30 lis 2020, o 07:49

Prześwietny Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,


nie zgłaszam żadnej kandydatury.
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Antoni 30 lis 2020, o 20:57

Wasza Książęca Mość,
Prześwietny Marszałku,
Wysoka Izbo!


Zgodnie z zapowiedzią poniżej przedstawiam mój program i wstępny plan pracy na najbliższe półtora miesiąca do dokończenia trwającej kadencji Sejmu. Pracy jest wiele, a czasu już niedużo, ale wierzę, że ze sprawną i dobrze funkcjonującą Radą Ministrów bez problemu uda nam się zrealizować wszystko to, co jest w najbliższym czasie niezbędne.

Jak zapewne Wysoka Izba doskonale wie, ubiegałem się w ostatniej Wolnej Elekcji o Książęcy Tron. Niestety nie zdołałem dosięgnąć ów zaszczytu, ale nie chciałbym się zatrzymywać i brać urlopu od sarmackiej polityki - mam duże pokłady energii oraz czasu, które chciałbym wykorzystać do pełnienia funkcji Kanclerza. Chociaż w elekcji kandydowałem jako kandydat jedności, zgody i transparentności - nie inaczej wyobrażam sobie to teraz, z zastrzeżeniem, że praca Kanclerza wymaga dużo większej dynamiczności, a więc również chciałbym to dopisać do cech proponowanego przeze mnie sposobu rządzenia.

Niezmiennie zauważam potrzebę:
 • reformy sarmackiego wymiaru sprawiedliwości - wstępne konsultacje już trwają, ale chciałbym nadać im nieco tempa i doprowadzić reformę do końca bieżącej kadencji;
 • rozpoczęcia głębokich konsultacji i rozmów na temat zmian ustrojowych, w tym i przede wszystkim Konstytucji Księstwa Sarmacji - prace powinny zacząć się już teraz, aby ewentualny właściwy projekt Konstytucji mógł być procedowany w następnej kadencji Sejmu;
 • uregulowania formalności związanych z opuszczeniem Sarmacji przez państwa stowarzyszone - usunięcie martwych przepisów, uregulowanie nazw różnych miejsc i instytucji;
 • kontynuowania polityki proaktywnościowej - czy to przez zaproponowanie konkretnych rozwiązań moich programów aktywnościowych, o których mówiłem jeszcze podczas trwania kampanii elekcyjnej, czy rozszerzanie działalności i funkcjonowania programu mentoringu;
 • kontynuowania podnoszenia poziomu zainteresowania Loterią Państwową (częściowo udało się to osiągnąć jeszcze w czasie pełnienia funkcji Podkanclerzego), a także organizowaniem sondaży przez SOBOS;
 • przygotowania i zorganizowania igrzysk zimowych oraz innych, bieżących inicjatyw.

Trzy pierwsze pogrubione punkty będą miały bezwzględny priorytet w czasie tej kadencji.

Oprócz intensywnej działalności wewnątrzpaństwowej, polityka zagraniczna nigdy nie stanowiła tak ważnej dziedziny naszego życia. Dlatego będzie ona obok wspomnianej wcześniej aktywności wewnętrznej równoczesnym priorytetem mojego rządu. Nad jej długofalowym kształtem przyjdzie jeszcze czas porozmawiać — liczymy również w tej kwestii na współpracę z Jego Książęcą Mością. Chcemy jednak już teraz zapewnić, uprzedzając poniekąd pewne pytania, że podtrzymujemy stanowisko wypracowane przez naszą służbę dyplomatyczną w kwestii spornych ziem ze Sclavinią i jednocześnie jesteśmy otwarci na konstruktywny dialog.

Nie przychodzę dzisiaj do Wysokiej Izby sam, obok mnie stoi jednoczesny kandydat na Podkanclerzego - Prześwietny Heweliusz Popow-Chojnacki (@HeweliuszPopow), który zostanie również ministrem właściwym ds. wewnętrznych, a zaraz za naszymi plecami stoją:
 • w roli ministra właściwego ds. zagranicznych - JKW Filip I Gryf (@JanuszekvHP),
 • w roli ministra właściwego ds. informacji i kontaktu z Obywatelami - Szanowny Franz Langer (@Langer),
 • w roli ministra właściwego ds. edukacji - Jaśnie Oświecony Prokrustes (@Prokrustes),
 • w roli ministra właściwego ds. wymiaru sprawiedliwości - Prześwietny Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan (@VHS),
 • w roli ministra właściwego ds. kultury, aktywności i dziedzictwa narodowego - Wielmożny Taddeo von Hippogriff-Piccolomini (@TadeuszBrus).

Ponadto, oczywiście Rada Ministrów będzie otwarta na każdą pracowitą i kreatywną głowę, która zechce dorzucić swoją cegiełkę do wspólnego dokończenia tejże kadencji, dlatego pozostaję i pozostanę otwarty na wszelkie pomysły i propozycje.

Jeżeli Wysoka Izba zechce zadać mi jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Orjon 2 gru 2020, o 23:27

Czcigodny Kandydacie @Antoni,
jeśli Wysoka Izba udzieli Kandydatowi poparcia, czy będzie Kandydat nadal pełnić funkcję Prefekta Generalnego?
ktoś.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Antoni 2 gru 2020, o 23:52

Prześwietny Panie Marszałku!

Zgodnie z Ustawą Sejmu o prefektach Prefektem Generalnym może być każdy sarmacki obywatel, w tym zarówno Podkanclerzy czy Kanclerz Księstwa Sarmacji. Chociaż osobiście nie zauważam konfliktu interesów między tymi dwiema funkcjami, to planowałem i dalej planuję zrezygnować z pełnienia funkcji Prefekta Generalnego, ażeby swój czas poświęcać przede wszystkim obowiązkom Kanclerza oraz żeby zachować odpowiednią transparentność działania zarówno Rady Ministrów jak i Prefektury Generalnej. Liczę, że niebawem będę mógł powołać swojego następcę, który godnie przejmie obowiązki Prefekta Generalnego.

Dziękuję za pytanie!
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Orjon 2 gru 2020, o 23:59

Dziękuję za odpowiedź.
Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,


zamykam debatę, jak i zgłaszanie kandydatów na urząd Kanclerza. Do Wysokiej Izby została zgłoszona tylko jedna kandydatura - Czcigodnego Antoniego Kacpra barona Burbon-Contiego.
Przechodzimy do głosowania nad projektem uchwały w sprawie wyboru Kanclerza, które potrwa do soboty, 5 grudnia 2020 roku, do godz. 23:58: https://www.sarmacja.org/sejm/glosowanie/800.
ktoś.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Orjon 3 gru 2020, o 13:09

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Izbo,


w związku z oddaniem głosu przez wszystkich posłów (bardzo się z tego cieszę!) zamykam głosowanie.
Za wyborem głosowało 5 posłów, nikt się nie wstrzymał, nikt nie głosował przeciw.
Stwierdzam, że Sejm podjął Uchwałę Sejmu w sprawie wniosku o powołanie Kanclerza - Czcigodnego Antoniego Kacpra barona Burbon-Contiego.

W imieniu swoim oraz Wysokiej Izby pragnę złożyć gratulacje i życzyć powodzenia w realizacji trudnej misji, jaką jest niewątpliwie piastowanie urzędu Kanclerza. Wyrażam nadzieję, iż współpraca Sejmu z nową Radą Ministrów będzie się układać jak najlepiej.
ktoś.
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Starosarmacja
 


Powrót do Sejm

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości