Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Książęce uwagi.

[Úre Loge ik úrens Teutonišen Ritteren] Organizacja działająca na rzecz dobra i promocji Królestwa Teutonii na arenie tak Sarmackiej jak i międzynarodowej.

Re: Książęce uwagi.

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 gru 2012, o 20:42

Witam
Mistzru podobnie jak siostra stwierdzam że nie mogę zapoznać się z treścią listu
Proszę przesłać mi w innej formie ;)
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 10 gru 2012, o 23:04

Sławomir napisał(a):Witam
Mistzru podobnie jak siostra stwierdzam że nie mogę zapoznać się z treścią listu
Proszę przesłać mi w innej formie ;)

Bracie Sławku,

Prześlę Ci to w innej wersji, tak żebyś mógł to zobaczyć. Ale uważam iż zgodzisz się ze mną, że nie ma sensu czekać i od razu wysyłać ów list do Księcia. Wszakże my jako Święte Kolegium przemówiliśmy.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez von Lichtenstein 11 gru 2012, o 08:29

Vladimirze,

Ja już kiedyś pisałem Ci wprost, że istniejące w Loży stopnie będą kolidowały. Nadawanie tytułów arystokratycznych i szlacheckich jest wyłączną domeną Księcia Sarmacji. W zasadzie byłem pewien, że ten problem kiedyś się pojawi - wszak wiele ze stopni było łączonych z tytułami.

Jedynym i najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest oczywiście zmiana stopni wtajemniczenia - na takie, które z jednej strony stanowią autorskie nazewnictwo, a z drugiej - będą oddawały odpowiedni klimat Loży :)

Chętnie mogę pomóc w takim przedsięwzięciu :)
Michael ik Lihtenštán,
úr Gewerded Kong ik Teutonies

Postprzez Hetman_Gotfryd 11 gru 2012, o 17:50

Witam
Wasza Wysokość
Rozumiem zaistniałą stację ale przecież nikt z nas tych tytułów nie używa na co dzień.
Są one tylko do użytku wewnętrznego, nie rozumiem czemu Księciu dotychczas one nie przeszkadzały.
W końcu sam jest honorowym członkiem loży.
Jaka kolwiek zmiana stopni powoduje automatycznie zmianę Rytu Cesarskiego....
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 11 gru 2012, o 18:04

Zgadzam się z bratem.

Jakkolwiek chcielibyśmy załagodzić zaistaniałe zgrzyty, ale się nie da. Zmiana stopni wtajemniczenia spowoduje zmianę Rytu Cesarskiego a to moim zdaniem wiążę się z ponownym nadaniem tytułów tym braciom i siostrom które mają już powiedzmy 6 tudzież 3 stopień wtajemniczenia. Ja i brat Sławek należący do Świętego Kolegium przy Wielkim Mistrzu nie widzimy jakoś sensu i problemów. No nic będziemy czekać na ruch naszego Księcia.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Vladimir 11 gru 2012, o 20:17

List więc wyślę jutro, gdy otrzymamy odpowiedź, napiszę i podejmiemy, bądź nie, dalsze kroki. Posiedzenie na razie zamykam.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez von Lichtenstein 11 gru 2012, o 20:55

irminka napisał(a):Zgadzam się z bratem.

Jakkolwiek chcielibyśmy załagodzić zaistaniałe zgrzyty, ale się nie da. Zmiana stopni wtajemniczenia spowoduje zmianę Rytu Cesarskiego a to moim zdaniem wiążę się z ponownym nadaniem tytułów tym braciom i siostrom które mają już powiedzmy 6 tudzież 3 stopień wtajemniczenia. Ja i brat Sławek należący do Świętego Kolegium przy Wielkim Mistrzu nie widzimy jakoś sensu i problemów. No nic będziemy czekać na ruch naszego Księcia.

Przyjmie się konwersję, zmiana Rytu w tak drobnym zakresie to też nie jest problem. A przy okazji unikniemy dalszych konfuzji co do obu tytulatur.
Michael ik Lihtenštán,

Postprzez Irmi 11 gru 2012, o 21:10

von Lichtenstein napisał(a):

Przyjmie się konwersję, zmiana Rytu w tak drobnym zakresie to też nie jest problem. A przy okazji unikniemy dalszych konfuzji co do obu tytulatur.

Drogi Bracie,

Poczekajmy na to co powie Książę i wtedy będziemy myśleć co dalej.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez von Lichtenstein 12 gru 2012, o 17:44

irminka napisał(a):
von Lichtenstein napisał(a):

Drogi Bracie,

Poczekajmy na to co powie Książę i wtedy będziemy myśleć co dalej.

Myślę, że odpowiedź JKM będzie jasna i nie budząca wątpliwości. Już dawno ostrzegałem, że lożowe stopnie wtajemniczenia zawierają w sobie tytuły szlacheckie/arystokratyczne i jako takie będą stanowiły potencjalne źródło pomyłki. Sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem jest stwierdzenie, że Loża nie nadaje czegoś, co w istocie nadaje i nie zmienia tego fakt, że obok tytułu pojawia się inny, akcesoryjny element.
Michael ik Lihtenštán,

Postprzez Vladimir 12 gru 2012, o 19:21

Bracia i siostry, nie ma potrzebny, aby powstałał rozłam. Wierzę w mądrą decyzję Księcia, a nas, jako rycerzy zobowiązuje posłuszeństwo władcy. Jeśli Książę się nie zgodzi z listem, rozważymy sugestie Brata Michaela.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
arcysenator Złotego Grodu i Teutonii,
diuk Abvienolheimu i hrabia Tselebormu,
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Loża Rycerzy Teutońskich