Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Od nowego mieszkańca do obywatela

Dział urzędowy Jego Książęcej Mości: obywatelstwo sarmackie — tytuły, herby, ordery i odznaczenia - inne wnioski i ogłoszenia
Spis papierów urzędowych


Witaj w Kancelarii Księcia! Jeśli masz jakąkolwiek sprawę załóż nowy wątek. Jeśli nie wiesz jak napisać wniosek zobacz "instrukcję". Pomoże to na pewno Tobie oraz sprawdzającemu wniosek. Z pozdrowieniami od Dworu Jego Książęcej Mości.

Od nowego mieszkańca do obywatela

Postprzez Helwetyk 25 lut 2012, o 16:04

Celem niniejszego poradnika jest przedstawienie, krok po kroku, ścieżki, jaką należy przebyć, aby uzyskać obywatelstwo sarmackie. Rozpoczyna się ona z chwilą zamieszkania w Księstwie Sarmacji (wypełnienia wniosku imigracyjnego) oraz trwa nie mniej niż kilkanaście dni.

1. Zmiana nazwy użytkownika na Forum Centralnym
Jak wiadomo, z chwilą zamieszkania w Sarmacji automatycznie zakładane jest konto na Forum Centralnym, o nazwie identycznej z identyfikatorem w Księstwie. Nazwę użytkownika należy zmienić na „własną”. Może być to imię i nazwisko, może być to pseudonim, mogą być to inicjały. Zmiany można dokonać, będąc zalogowanym na forum. Należy odwiedzić panel „Twoje konto” (odsyłacz w lewym, górnym rogu), następnie wybrać drugą od lewej strony zakładkę „Profil”, wreszcie z menu opcji wybrać pierwszą od dołu opcję „Szczegóły rejestracji”. Zmianę nazwy użytkownika zatwierdzamy hasłem.

2. Ustawienie sobie podpisu na Forum Centralnym
Podpis ustawiamy, ponownie, w panelu „Twoje konto”. Należy w nim wybrać drugą od lewej strony zakładkę „Profil”, a następnie z menu opcji wybrać drugą od góry opcję „Podpis”. Podpis powinien zawierać przynajmniej używane przez nas w Sarmacji imię i nazwisko lub pseudonim.

3. Ustawienie sobie awatara na Forum Centralnym
Na prawo od praktycznie wszystkich wypowiedzi zamieszczonych na forum, znajduje się grafika identyfikująca autora — to właśnie awatar. Awatara na forum ustawiamy — bez niespodzianek… — w panelu „Twoje konto”. Należy w nim wybrać drugą od lewej strony zakładkę „Profil”, a następnie z menu opcji wybrać drugą od dołu opcję „Awatar”.

4. Ustawienie sobie awatara w serwisie internetowym Księstwa Sarmacji
Tego samego awatara należy ustawić w serwisie internetowym Księstwa Sarmacji. Będąc zalogowanym, należy odwiedzić swój profil, klikając na „Edytuj profil” na górze. Jedną z dostępnych opcji jest zmiana awatara. Nie musi on być zdjęciem.

5. Przywitanie na forum, w dziale „Powitania”
Aby właściwie się przywitać na forum, należy założyć nowy wątek w dziale „Powitania”. Powitanie powinno być starannie napisane oraz zawierać informacje na temat jego autora — kim jest, ile ma lat, w jaki sposób trafił do Sarmacji, czym się interesuje, co potrafi, czym mógłby się zająć… Wątek własnego powitania jest również dobrym miejscem do zadawania pytań na temat Księstwa Sarmacji.

6. Wzięcie udziału w kilku, różnych dyskusjach
Kultura sarmacka jest w pierwszej kolejności kulturą słowa. Poznajemy się głównie poprzez słowo pisane. Złożenie wniosku o obywatelstwo sarmackie powinno być bezwzględnie poprzedzone wzięciem udziału w dyskusjach toczących się na Forum Centralnym. W ten sposób zaczynamy poznawać osobę, która chce dołączyć do grona Sarmatek i Sarmatów. Wypowiedzi powinny być przemyślane i napisane starannie; raczej dłuższe niż krótsze. Trzeba zrobić dobre wrażenie.

7. Odwiedzanie czata
Punkt nieobowiązkowy, niemniej warty urzeczywistnienia. Czat jest dostępny z poziomu serwisu internetowego Księstwa Sarmacji (zakładka „Discord”). Czat jest doskonałym miejscem do zadawania pytań na temat Sarmacji oraz wymiany zdań w nieco luźniejszej atmosferze. „Dobra” obecność na czacie (czynna, nie bierna) zasadniczo zwiększa szanse na głosy poparcia ze strony obecnych Sarmatek i Sarmatów dla wniosku o obywatelstwo sarmackie.

8. Kryterium ilościowe
W profilu mieszkańca znajduje się pozycja „Aktywność”. Będzie ona miała wartość „TAK”, jeżeli wnioskodawca w ciągu ostatnich 30 dni zamieścił co najmniej 20 wypowiedzi w postaci artykułów, komentarzy lub postów. Wyłącznie osoby aktywne publicznie powinny ubiegać się o nadanie lub przywrócenie obywatelstwa sarmackiego.

9. Złożenie wniosku o obywatelstwo sarmackie
Od chwili zamieszkania do chwili złożenia wniosku o obywatelstwo sarmackie powinno upłynąć co najmniej 7 dni. W chwili składania wniosku należy mieć „za sobą” wszystkie wyżej wymienione punkty. Wniosek powinien być napisany starannie oraz przekonująco. Przed złożeniem wniosku można zapoznać się ze wskazówkami.

Aktualizacja: 30.05.2015 [Karolina]
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Powrót do Jego Książęca Mość

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości