Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

C/3 Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

C/3 Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Marek 29 sie 2011, o 18:43

Srebrny Róg, dnia 29 sierpień 2011r.


Sąd Najwyższy,
Srebrny Róg

Oskarżyciel: Marek Lipa-Chojnacki(A7718)
Oskarżony: Zielnyborska Plotkara- agencja prasowa
Kasia Hergemon-Euskadi (AE228)

OSKARŻENIE: Dnia 29 sierpnia 2011 roku, na łamach czasopisma Zielnyborska Plotkara, artykuł napisany przez Kasia Hergemon-Euskadi (AE228),pt ''Kryminalista za kratkami'' , zamieszczony w systemie ''Złota Wolność'',zostałem publicznie znieważony,wielokrotnie użytym słowem ''Kryminalista''. Ponadto pani Kasia, zasugerowała że bezprawnie używałem tytułu Prefekta. Jest to dla mnie skandaliczne zachowanie jaki i samej gazety oraz samej redaktor Kasia Hergemon-Euskadi (AE228).


Wysoki Sądzie

Zachowanie Agencji prasowej jaki i samej redaktor, jest dla mnie wysoko obraźliwe, zostałem sprawiedliwe osądzony i teraz odsiadują swój wyrok. Tymczasem pani Kasia publicznie w artykule kilku krotne nazywa mnie ''Kryminalistą''. Co stanowi złamanie art.43 ust. 4 Kodeksu Sprawiedliwości . Stwierdzenie to jest wysoce obrażające, znieważające moją osobę. Pani Kasia jednocześnie stwierdziła ze nielegalnie, posługiwałem się tytułem Prefekta. Co jest wierutną nieprawdą ,a uprawnienia Prefekta dostałem na polecenie Namiestnika Królestwa Teutoni Michael von Lichtenstein. Słowo Kryminalista jest wysoce niestosowne, zarezerwowane jest dla typowych zatwardziałych zbrodniarzy, przestępców.
Słowa zawarte w artykule godzą znacząco w moją godność , narażając mnie na znaczne straty moralne.

Wysoki Sądzie domagam się wypłacenia odszkodowanie od oskarżonych w wysokości miliona Libertów, oraz publicznych przeprosin na Forum Centralnym jak i na łamach prasy w Systemie ''Złota Wolność''


Załączam dowód w sprawie http://beta.sarmacja.org/index.php?p=herold,197,22
Ostatnio edytowano 29 sie 2011, o 19:03 przez Marek, łącznie edytowano 1 raz
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 29 sie 2011, o 19:00

Proszę strony o wymianę oświadczeń (na zasadzie dyskusji post za post; tak będzie najszybciej) i ewentualne wnioski dowodowe (choć nie wiem czy w takiej sprawie mają one sens). Przewidywane zamknięcie przewodu sądowego północ z 30 na 31 sierpnia.
(—) Piotr II Grzegorz,
książę Sarmacji, król Hasselandu, pan w Grodzisku, suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Tropicany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Marek 29 sie 2011, o 19:19

Wasza Książęca Mość
Wysoki Sądzie

Zdania zawarte w tekście artykułu jak i komentarz jaki pani Kasia zasugerowała, w stosunku do mojej osoby ze niby nielegalnie posługiwałem się tytułem prefekta, a w artykule wielokrotnie nazwała mnie ''Kryminalistą''.Takie zachowanie redaktora prasowego jest haniebne, naganne. Szczególnie godzące w moje dobre imię, skalujące moja osobę w świetle opinii publiczne. Zachowanie to jest niezgodne z etyką dziennikarską. Szczególnie nagannym zachowanie pani redaktor jest fakt, ze nie skonfrontowała ona swoich informacji, u samego zainteresowanego, czyli mojej osoby. Toteż nazywanie mnie kryminalistą godzi w moje dobre imię.
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Irmi 29 sie 2011, o 22:10

Wysoki Sądzie,

Wnoszę o wydłużenie czasu rozprawy o dwa dni, albowiem mój mąż udał się na urlop i czekam, aż wróci by napisać mi stosowną mowę. Bardzo mi zależy na tym, by to właśnie on był jej autorem, bo tylko on potrafi spłodzić dzieło odpowiedniej długości i z odpowiednią treścią w domyśle.

[Wycofane]
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Irmi 30 sie 2011, o 18:23

Wysoki Sądzie!

Wicehrabia Lipa zarzucił mi, jakobym znieważyła jego osobę, określając go mianem kryminalisty. Nie da się ukryć, iż w istocie użyłam takowego określenia, oznaczając osobę wicehrabiego in specie. W toku swojego wywodu postaram się udowodnić Wysokiemu Sądowi, że co do zasady wicehrabia nie został przeze mnie znieważony.

W inkryminowanej wypowiedzi, której brzmienie tutaj przytoczę "Kryminalista za kratkami", wicehrabia Lipa obruszył się o nazwanie go kryminalistą. Jak wszyscy wiedzą, słowo kryminalista pochodzi od łacińskiego słowa crimen oznaczającego przestępstwo. Zatem kryminalista, jest to osoba dopuszczająca się przestępstwa, łamiąca obowiązujące prawo.

Nie da się ukryć, iż popełnienie przestępstwa przez wicehrabiego Lipę zostało obiektywnie stwierdzone wyrokiem niezawisłego sądu, który miał przyjemność go skazać. Jest to fakt bezsporny i nie jest możliwym, by osadzenie w zakładzie karnym mogło wicehrabiemu Lipie umknąć, nie tylko ze względu na zmianę jego warunków pobytowych, ale także z uwagi na całą szopkę, która jest wokół tego odprawiana.

Chociaż określenie kryminalista zdaje się być cokolwiek mocnym, to należy z całą stanowczością podkreślić, że wina wicehrabiego jest odpowiednio większa z powodu piastowania przez niego, w chwili dopuszczenia się tego haniebnego przestępstwa urzędu prefekta, a także wykorzystania swojej szczególnej pozycji i zaufania, jakim został on obdarzony w celu popełnienia tego ochydnego czynu, za który został skazany.

Nadto powód w swoim pozwie domaga się zadośćuczynienia w wysokości miliona libertów, co jest kwotą wręcz astronomiczną. Dla zobrazowania wartości tej sumy wystarczy powiedzieć, że wszystkie wsie należące do największego posiadacza ziemskiego w Księstwie Sarmacji, tj. bar. Euskadi, przedstawiają wartość ledwie przewyższającą połowę tej sumy.

Wskazuje to na fakt, iż powód w istocie wcale nie poczuł się urażony nazwaniem go, skądinąd zgodnie z prawdą, kryminalistą, ale zwęszył okazję do łatwego zarobku, co pozwala mniemać, iż powód nawet teraz działa z niskich pobudek. Jest to kolejne z działań wymierzonych w mojego męża i jego rodzinę przez koła zbliżone do okrągłych.

Pragnę też rozprawić się z innym humbugiem, który zawarty został w pozwie. O ile jest prawdą, że stwierdziłam, iż posługuje się tytułem prefekta bezprawnie, o tyle jest wierutną bzdurą, jakoby stanowiło to przestępstwo, albowiem nie jest ono penalizowane przez kodeks sprawiedliwości. Dodatkowo, w okresie gdy padło to stwierdzenie, wicehrabia Lipa faktycznie posługiwał się tym tytułem, zatem moja wypowiedź miała charakter stwierdzenia faktu.

W związku z powyższym wnoszę o oddalenie żądań powoda jako niedorzecznych. Mam nadzieję, że sprawiedliwość, jaka zostanie wymierzona w tym gmachu stanie się czytelnym znakiem, że biurokraci mniejsi i więksi nie powinni fałszywie oskarżać niewinnych osób o popełnienie czynów, których nie tylko się oni nie dopuścili, ale także nawet gdyby się dopuścili, to nie byłyby one penalizowane.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Marek 30 sie 2011, o 19:05

Wysoki Sądzie

W odniesieniu do wypowiedzi oskarżonej, pragnę zauważyć że stwierdzenie ''Kryminalista'' jest wielce niestosowne, obraża moje dobre imię, naraża mnie na straty moralne. Pragnę zauważyć że nie można nazywać osoby osadzonej w więzieniu, podobnymi epitetami.Można by się pokosić o stwierdzenie, iż ten fakt nazwanie mnie kryminalistą, nastąpił wyłącznie i specjalnie do mojej osoby. Kodeks Sprawiedliwość art.43 punkt 4 publiczne znieważanie innej osoby, mówi jasno o znieważaniu, mimo iż odsiadują kara więzienia, poczułem się znieważony słowami tego artykułu. Nie można od tak sobie nazywać kogoś kryminalistą.

Wysoki Sądzie, dlatego suma roszczenia których domagam się od oskarżonych jest wystarczająca. Może na przyszłość nauczy to tego typu pisma, żeby wobec żadnego oskarżonego, czy też osadzonego w więzieniu nie stosować podobnych obraźliwych zwrotów.
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: C/3 Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Natalia Wittelsbach 1 wrz 2011, o 09:37

Wysoki Sądzie!

Nie mogę zaprzeczyć, jakoby tekst o tytule „Kryminalista za kratkami” nie powstał. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze Zielnyborska Plotkara jest gazeta plotkarską, więc teksty w niej zawarte należy traktować z przymrużeniem oka. Wiadomo, że mają wywołać zdziwienie, przykuć uwagę czytelników. Często są to informacje niemal wyssane z palca. Akurat w tym przypadku nie mijało się to z prawdą, Pan Lipa został osadzony w więzieniu za prawdziwe przewinienie, które ludzie starają się umniejszać. Jednak tak jak wspomniałam przed chwilą, często ubarwiamy historie, żeby stawały się ciekawsze. Równie dobrze redaktorka mogła napisać, że Pan Lipa w drodze do więzienia próbował uciec i zabił 3 funkcjonariuszy, za to dostał większy wyrok. Co też przecież niewiele z prawda miałoby wpólnego.

Następnie należy zaznaczyć, że Pani Katarzyna jest szanowaną obywatelką Księstwa, znaną z pozytywnego podejścia do wszystkich. Na pewno nie miała na myśli doprowadzić do tej rozprawy, a doszło tu do niefortunnego dobrania słowa. Pan Lipa mógł się skontaktować z nią i poprosić o korektę w tekście, jestem pewna, że Katarzyna zmieniłaby wtedy tytuł. Niejednokrotnie dokonywałyśmy podobnych zabiegów, kiedy ktoś prosił o wykreślenie jakiegoś zdania czy też całkowicie usuwałyśmy artykuły. Tego jednak Pan Lipa nie zrobił, nie wykazał się dobrą wolą i dlatego sama zaczynam się zastanawiać, czy nie chodziło rzeczywiście o tę kosmiczną sumę odszkodowania?

Po trzecie zastanówmy się, jakie znaczenie w realiach mikronacji ma słowo „kryminalista”? W realu rzeczywiście jest to dość negatywne, ale w naszych internetowych realiach nazwać tak można by było każdego, kto otrzymał wyrok, ponieważ nie dochodzi tutaj do prawdziwych czynów, które podpasować moglibyśmy do kodeksu karnego. Dlatego też słowo „kryminalista” traci na negatywnym oddźwięku.

Poza tym zaznaczam, że nie tylko Kasia posługiwała się tym słowem w stosunku do Pana Lipy, więc czystą niesprawiedliwością byłoby skazać ją za stosowanie słowa, które pojawia się w ustach całego społeczeństwa. A oto przykład:

viewtopic.php?f=115&t=3759&st=0&sk=t&sd=a&start=10

Pan Incisive pisze w odniesieniu do Pana Lipy:

„Więc jeśli książę senior stwierdził, że żałuje tego że osoba skazana za sprawę karną stała się kryminalistą, to takie jest oświadczenie wszystkich instytucji które Książę senior w danym momencie reprezentuje.”

Na koniec musze dodać, że kwota miliona odszkodowania jest zwyczajnie w świecie z nieba wzięta, nierównomierna w stosunku do wykroczenia i wskazuje na pazerność… Dlatego jestem skłonna do tego, byśmy napisały przeprosiny i skorygowały artykuł, ale z pominięciem kary pieniężnej.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: C/3 Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Marek 1 wrz 2011, o 18:21

Wysoki Sądzie

Odkąd to nazwijmy tu ''bohater'' owego artykułu, ma po fakcje zgłaszać się do redakcji owej Plotkary, z prośbą o cofnięcie artykułu, o którym i tak dowiedziałem się po fakcje.Wysoki Sądzie to by i tak niczego nie zmieniło ''fama '' poszła.
Ja rozumiem jakby, redaktorki owego artykułu, zgłosiła się do mnie z prośbą o moje zdanie, ale tak się nie stało. W zamian opublikowano tego obraźliwego artykuł.

Jak można traktować obrażanie kogoś, jak tu powiedział pani Natalia z ''przymrużenie oka'', mimo iż gazety ma charakter plotkarski. Właśnie dlatego powinna być wzorem do naśladowania.

Artykuł dla mnie jest obraźliwy i znieważając, w sumie przypiął mi już pewna ''metką'', dlatego pozostają przy swoich roszczenia w stosunku do oskarżonych.
(-) gen.bryg.Marek diuk von Thorn-Chojnacki (A7718)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: C/3 Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Natalia Wittelsbach 1 wrz 2011, o 20:46

A dlaczego w czasie tej rozprawy każdy mówi sobie kiedy chce?

A odnosząc się do wypowiedzi Pana Lipy, to mamy zgadywać, czy ktoś się obrazi za to czy inne słowo? A skąd miałyśmy wiedzieć, że słowo "kryminalista" zostanie tak wyolbrzymione przez Pana Lipę? Dlatego właśnie zawsze istnieje możliwość wycofania fragmentu lub całego artykułu, żeby takim sytuacjom zapobiegać.

Poza tym jakoś nie zauważyłam, żeby "metka", o której mówi Pan Lipa została przypięta... To też jest wyolbrzymionym stwierdzeniem. Zresztą o to trzeba by było zapytać innych obywateli.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: C/3 Lipa vs. Zielnyborska Plotkara i Kasia Hergemon-Euskadi

Postprzez Irmi 1 wrz 2011, o 21:09

Wysoki Sądzie,

Z całokształtu zachowań i postawy wicehrabiego Lipy, a w szczególności z jego ostatniej, z braku lepszego określenia umówmy się, że jest to mowa, a zatem z jego ostatniej mowy ku naszym oczom przeziera się obraz osoby pazernej i chciwej, która znalazła sposób na zaspokojenie swoich wygórowanych potrzeb. Nie jest to nic dziwnego, albowiem od dawna jest wiadome, że w budżetówce słabo płacą.

Wicehrabia Lipa niczym mantrę powtarza słowa "roszczenia", "odszkodowanie", "suma" czy pieniądze jasno określając, że nie interesuje go sprawiedliwość, ale mój portfel i skromny spadek, jaki uzyskałam w związku z pewnymi lipcowymi wydarzeniami.

Należy także zauważyć, iż wicehrabia z wyrachowania zażądał wypłaty odszkodowania w tak astronomicznej wysokości, jak milion libertów, co przypomnijmy stanowi aż siedemdziesięciopięciokrotność wynagrodzenia Jego Książęcej Mości przewidywanego przez dekret z 2009 r. notabene już nieobowiązującego, lecz jako iż jest to ostatni tego typu akt prawny, który wszedł w życie daje to pewne pojęcie na temat wartości tej kwoty.

W istocie wicehrabia Lipa zadowoli się dużo niższą kwotą, najpewniej oczekując zasądzenia kwoty w wysokości około 100 000 libertów. W zasadzie wskazuje to na fakt, iż dla wicehrabiego jego godność nie jest niczym cennym, dopóty dopóki nie można tego korzystnie sprzedać. Z ostrożności procesowej zatem zauważę, że nawet w przypadku stwierdzenia mojej winy, odszkodowanie za naruszone dobra osobiste wicehrabiego nie powinno przekraczać realnej wartości tych dóbr, a zatem powinno wynosić 0, słownie zero libertów.

Pragnę także podnieść jeszcze jedną kwestię, która umknęła mi na początku. Ponieważ sprawa ma charakter karny, co można wywnioskować po fakcie, iż jako strona została oznaczona jako oskarżona, zaś druga strona błędnie oznaczyła samą siebie jako oskarżyciela zapominając, iż funkcji prefekta już nie pełni.

Otóż, jak osoba prawna, jaką bez wątpienia jest Zielnyborska Plotkara może być stroną w postępowaniu karnym? Co do zasady postępowanie karne toczy się przeciwko osobie fizycznej, w przeciwieństwie do postępowania cywilnego, w których stroną może być zarówno osoba prawna jak i cywilna.

Z bardzo interesującej publikacji, która już miała okazję zostać przytoczona przed obliczem sądu, tj. B.Gawlik, Ochrona dóbr osobistych. Sens i nonsens koncepcji tzw. praw podmiotowych osobistych, Zeszyty Naukowe UJ, Prace z wynalazczości i ochrony własności intelektualnej, z. 41, Kraków 1985 dowiadujemy się, iż pojęcie ochrony dóbr osobistych ma charakter cywilnoprawny, a nie zaś prawnokarny. Prowadzi nas to do wniosku, że w istocie obecny, z braku odpowiedniego określenia, akt oskarżenia jest pozwem klockowym, jakże popularnym w ostatnich czasach.

Niemniej pragnę podtrzymać swoje stanowisko, tj. wnoszę o odrzucenie tego "aktu oskarżenia" z uwagi na błędy o charakterze formalnym, jak i brak podstawy procesowej.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Następna strona

Powrót do Archiwum wyroków

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron