Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[ZAKOŃCZONE] ATK: Federico

Dział urzędowy Sejmu

Moderator: Sejm: Marszałek

[ZAKOŃCZONE] ATK: Federico

Postprzez Santi Vilarte 13 wrz 2021, o 21:48

WKM,
Wysoka Izbo,

otwieram wysłuchanie kandydata na ATK Federico, które potrwa do czwartku, 16.09 godz. 22:30. Posłów i zainteresowanych zapraszam do pytań, a kandydata do obserwacji tego wątku.
Przypominam, że zgodnie z nowelizacją, wybieramy ATK na 6 miesięcy.

@Zabieraj @MLPLAY @TomaszLiberi @Federico

Edit. Wrzuciłem tu wcześniej pytanie, związane z ciekawą sprawą w TK sprzed około roku, ale skasowałem je, bo od razu po wrzuceniu zorientowałem się, że niezbyt tu pasuje. Postaram się znaleźć coś innego, żeby dać szansę kandydatowi na jakąś wypowiedź...
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Re: [DEBATA 16.09] ATK: Federico

Postprzez Santi Vilarte 15 wrz 2021, o 15:47

Żeby nie było, że ta debata minie w całkowitej ciszy, ode mnie jedno pytanie raczej sprawdzające:

czy TK jest związany swoimi wcześniejszymi orzeczeniami? (jak coś, pytanie wprost z KPpTK)

@Federico
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Rada Ministrów
Dobry Obywatel

Postprzez F. Rockwell 15 wrz 2021, o 15:52

Santi Vilarte napisał(a):Żeby nie było, że ta debata minie w całkowitej ciszy, ode mnie jedno pytanie raczej sprawdzające:

czy TK jest związany swoimi wcześniejszymi orzeczeniami? (jak coś, pytanie wprost z KPpTK)

@Federico
Generalnie - nie, chyba że wcześniejsze orzeczenie jest związane ze sprawą ustrojową.
mgr net. Poważany Federico van Adertis-Herbatka
herbu Zastęp

Poseł na Sejm
2. Minister Spraw Państwowych
Dyrektor Instytutu Technicznego
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Esteladio 15 wrz 2021, o 19:33

To nie jest do końca poprawna odpowiedź, ale doceniam chęci i zaangażowanie. Pozdrawiam z biurokratycznego świata ;) .
(—) Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Królestwo Hasselandu

Postprzez F. Rockwell 15 wrz 2021, o 19:44

Esteladio napisał(a):To nie jest do końca poprawna odpowiedź, ale doceniam chęci i zaangażowanie. Pozdrawiam z biurokratycznego świata ;) .

Dokładnie, istnieje jedno zastrzeżenie, lecz uznałem, że niniejsza odpowiedź będzie wystarczająca ;).

Pozdrawiam z mojego świata ;)
mgr net. Poważany Federico van Adertis-Herbatka
herbu Zastęp

Poseł na Sejm
2. Minister Spraw Państwowych
Dyrektor Instytutu Technicznego
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Esteladio 15 wrz 2021, o 20:15

Pytaniem było:
Czy TK jest związany swoimi wcześniejszymi orzeczeniami?

Odpowiedź:
Generalnie - nie, chyba że wcześniejsze orzeczenie jest związane ze sprawą ustrojową.

Przepis:
§ 2. Trybunał nie jest związany wcześniejszymi orzeczeniami Trybunału, wydanymi w sprawach innych niż ustrojowe[...]

Nawet nie chodzi o zastrzeżenie. Orzeczenie związane ze sprawą ustrojową =/ orzeczenie w sprawie ustrojowej. Orzeczenie związane ze sprawą ustrojową jest pojęciem szerszym. Orzeczeniem związanym ze sprawą ustrojową mogłoby być orzeczenie w sprawie cywilnej, w której skład orzekający, rozstrzygając sprawę, powołał się na orzeczenie ze sprawy ustrojowej. Jak dobrze wiemy, sprawa cywilna nie jest sprawą ustrojową.

Zwracaniem uwagi na takie niuanse pomoże na maturach z polskiego i innych zadaniach, gdzie kluczowe jest zrozumienie pytanie i dokładna odpowiedź na zadane pytanie. Pamiętam jak doktory i profesory często krzyczały na zajęciach za popełnianie tego typu błędów ;) .
(—) Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Królestwo Hasselandu

Postprzez Janusz Zabieraj 16 wrz 2021, o 10:01

Kandydat niewątpliwie zna się na prawie, dobrze się sprawował jako Prefekt, nie mam wątpliwości, że będzie dobrym ATK. Popieram.
Królestwo Hasselandu

Powrót do Sejm