Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Chce być Wiceksięciem !

To tutaj dyskutujemy o polityce, gospodarce, sprawach naszego państwa oraz całego mikroświata

Re: Chce być Wiceksięciem !

Postprzez Prokrustes 10 maja 2021, o 15:18

Chcę żeby na świecie zapanował pokój
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez leszcz 10 maja 2021, o 15:49

z całego tego wątku jak na razie tylko wafelek wydaje się osiągalny.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez von Thorn-Janiczek 10 maja 2021, o 18:21

Może czas pogodzić się z tym, że nikt nie chce dać Ci jakiejkolwiek władzy, bo się do niej nadajesz mniej więcej tak jak motyka do golenia. Nie masz żadnych cech godnych przywódcy. Nie wspomnę już o szacunku wśród ludu.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja

Postprzez Prokrustes 10 maja 2021, o 21:02

von Thorn-Janiczek napisał(a):Może czas pogodzić się z tym, że nikt nie chce dać Ci jakiejkolwiek władzy, bo się do niej nadajesz mniej więcej tak jak motyka do golenia.

Nie dopuszczam do myśli, że kolega na poważnie stara się o władzę. Pocieszam się, że całe to staranie się jest pół żartem.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 10 maja 2021, o 21:07

@Prokrustes ja pragnę, żeby zapanowały co najmniej dwa pokoje z kuchnią.

Ale jeśli osiągnięcie funkcji publicznych jest...niemożliwe z obiektywnych przyczyn, to zawsze można skupić się z całą intensywnością na rozwijaniu swojego lenna, lokacji czy co tam się ma. To daje równą satysfakcję ;)
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Prokrustes 12 maja 2021, o 07:07

Santi Vilarte napisał(a):Ale jeśli osiągnięcie funkcji publicznych jest...niemożliwe z obiektywnych przyczyn, to zawsze można skupić się z całą intensywnością na rozwijaniu swojego lenna, lokacji czy co tam się ma. To daje równą satysfakcję ;)

W zasadzie może być nawet przyjemniejsze.
Jak ktoś jest Księciem czy Kanclerzem to nie znaczy, że robi co chce i co wymyśli.
Aczkolwiek, jeżeli kogoś to bawi, to na pewno ma większe możliwości psuć i niszczyć.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 12 maja 2021, o 07:50

Zacząłem się zastanawiać, czy w ogóle gdziekolwiek był w realu jakiś wiceksiążę. Szukałem też viceduke. I chyba jedyne księstwo, które miało wiceksięcia, to Amalfi:

W wyniku naporu Normanów w 1073 uległo Księstwu Apulii i Kalabrii, któremu złożyło hołd lenny. W tym okresie monarchę reprezentował wiceksiążę.

Widzę mnóstwo żartów, od pokoi, nawet dwóch, po wafelki. Ja powiem poważnie. Nie podoba mi się tytuł "wiceksiążę", bo przypomina "namiestnika". ale gdyby nawet taki urząd wprowadzić, to wówczas powinno być jak podczas wyborów w USA: jest kandydat na Księcia i równocześnie na Wiceksięcia. Ale nie widzę najmniejszej potrzeby wprowadzania takiego urzędu.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez von Thorn-Janiczek 12 maja 2021, o 08:58

Prokrustes napisał(a):
von Thorn-Janiczek napisał(a):Może czas pogodzić się z tym, że nikt nie chce dać Ci jakiejkolwiek władzy, bo się do niej nadajesz mniej więcej tak jak motyka do golenia.

Nie dopuszczam do myśli, że kolega na poważnie stara się o władzę. Pocieszam się, że całe to staranie się jest pół żartem.

W naszym mniemaniu na pewno jest to żart... W jego - nie wydaje mi się.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja

Postprzez Natasha 12 maja 2021, o 09:01

A ja chcę być królową. Moim koniem ma być jednorożec. Chcemy mieć zamek ze słodyczy oraz chcę władać wszystkim :lol:
Natasha

Postprzez Bocian 12 maja 2021, o 10:42

Tak czytam i czytam i zastanawiam się czy naprawdę te wszystkie prześmiewcze wypowiedzi są potrzebne.

Nie ma co się oszukiwać - Hans uważa, że jego potencjał nie jest w pełni wykorzystywany i chciałby zdobyć jakieś ważne stanowisko. W tym wątku (może nieco niefortunnie zatytułowanym, bo każdy się na tym skupił) pogratulował konkurentowi o książęcy tron wygranej i zaoferował chęć działania praktycznie na każdym polu. Wydaje mi się, że wystarczyłoby odmówić i tyle. Tymczasem merytorycznych wypowiedzi jest jak na lekarstwo: "Nie wiem, czy tak się da" (@Henryk) lub (ironiczne?) "mam nadzieję, że ktoś znajdzie JE Krzystofowi Hansowi jakieś bardzo ambitne zadanie" (Paweł Linde). Reszta jest moim zdaniem niepotrzebna.

Ja nie utożsamiam się z poglądami @KrzysztofHans, a wręcz prowadzona vendetta przeciwko Sclavinii jest dla mnie męcząca, ale staram się nie komentować wypowiedzi jeżeli mnie bezpośrednio nie dotyczą lub wyrażam swoje zdanie w bardziej powściągliwy sposób.Chcecie wykorzystać jego potencjał - to wykorzystajcie. Jeśli nie chcecie - odmówcie.

Pamiętacie sytuację Powietrznego? Ja pamiętam, bo przybył do KS prawie w tym samym czasie co ja. Też chciał "zdobyć" jak najwięcej, a po jego wypowiedziach i działaniach wylano na niego wiadro pomyj. Gdy przepraszając za swoje zachowanie przyznał (szerze lub nie) że ma tylko 10 lat, to nagle wszyscy w komentarzach stali się do "rany przyłóż" próbując zrozumieć zachowanie i dając mu rady na przyszłość.

Teraz robimy to samo. Zamiast spróbować ukierunkowywać Krzysztofa Hansa w kierunku który by nam odpowiadał (lub przynajmniej byłby akceptowalny i mało szkodliwy), to zniechęcamy go w niezbyt przyjazny sposób do aktywności. Oczywiście nie zakładam, że Prześwietny Hans jest w takim samym wieku jak Powietrzny ani nie wiem czy już takiej próby nie podejmowano wcześniej ;-) Zapewne też Hans po tylu latach jest już przyzwyczajony i spływa to po nim jak po kaczce, ale pewnie wielu innych (łącznie ze mną na czele), po takich wypowiedziach zaczęło by się zastanawiać nad sensem istnienia w społeczności sarmackiej, co w obecnej v-sytuacji demograficznej nie byłoby dobrą decyzją dla KS.
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Państwo i świat