Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zaproszenie na konferencję naukową i przyjęcie

Miejsce spotkań i rozmów społeczności uczelnianej.

Moderator: Akademia Neksjalistyczna

Zaproszenie na konferencję naukową i przyjęcie

Postprzez Michał F. Lubomirski 26 lut 2021, o 01:03

JM dr net. Brunon Krasnodębski,
Rektor Akademii Neksjalistycznej

Obrazek

Wasza Magnificencjo, Rektorze,

Mam zaszczyt zaprosić Waszą Magnificencję na przyjęcie i konferencję naukową, organizowane z okazji objęcia przeze mnie godności Rektora Uniwersytetu Krakowskiego i odbudowy Uniwersytetu, które rozpoczną się w niedzielę, 7 marca br. Temat przewodni to: „Człowiek w mikroświecie”. Konferencja będzie raczej kameralna, ale jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć, to serdecznie zapraszam. Planuję dysputy na temat miejsca człowieka w mikroświecie, zależności między ja realnym a ja wirtualnym czy też między światem realnym i wirtualnym, i na inne powiązane tematy. Po gościnnych wykładach zapraszam na obiad i przyjęcie. Liczę na Wasz odzew. Niech stanie się to okazją do wymiany myśli mikrozoficznej i nawiązania współpracy międzyuczelnianej. Inicjatorem wydarzenia jest JKM Jan V. W razie pytań, proszę je zadawać, czy to drogą prywatną, czy pod zaproszeniem. Dokładniejszą godzinę podam w czasie bliższym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy!

Z poważaniem,
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz

Rektor Uniwersytetu Krakowskiego
(-) płk. Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz, baronet

Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Minister Księstwa Urbino

Re: Zaproszenie na konferencję naukową i przyjęcie

Postprzez Brunon Krasnodębski 27 lut 2021, o 12:52

Angemont, dn. 27 lutego 2021 roku

Obrazek

Wasza Magnificencjo,

W imieniu całej społeczności akademickiej Akademii Neksjalistycznej bardzo uprzejmie dziękuję za zaproszenie na to wydarzenie. Bardzo cieszy mnie rozkwit nauki, a każdą możliwość debaty z innymi naukowcami traktuję jako doskonałą okazję do pogłębienia własnej wiedzy i poszerzenia horyzontów. Konferencje naukowe, jako platforma wymiany poglądów środowiska naukowego, to inicjatywy niezwykle cenne. Każda z nich korzystnie wpływa na mikroświatowy dyskurs naukowy. Zapewniam, że dołożę wszelkich starań, aby móc uczestniczyć w wydarzeniu.

Korzystając z okazji, pragnę także złożyć wyrazy uznania oraz gratulacje w związku z objęciem urzędu Rektora Uniwersytetu Krakowskiego. Raduje mnie to tym bardziej, że jest Wasza Magnificencja absolwentem Akademii Neksjalistycznej. Szczęściem jest dla każdego dydaktyka, kiedy jego studenci osiągają tak znaczące sukcesy. Żywię głęboką nadzieję na jak najbliższą współpracę pomiędzy naszymi uczelniami.

Łącze wyrazy należnego szacunku

Obrazek
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Książęcej Biblioteki Naukowej
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Aleksander 27 lut 2021, o 15:38

Z pewnym niesmakiem zauważam, iż niejaki Uniwersytet Krakowski zdaje się nie tylko zżynać symbole mojej najzupełniej realnej alma mater, ale jeszcze zadaje sobie trud jej pastiszowania, bo inaczej tego nie mogę ująć. Byłbym więcej niż wdzięczny, za nierobienie pośmiewiska z najstarszej polskiej uczelni.
Aleksander

Postprzez Brunon Krasnodębski 27 lut 2021, o 15:58

Szanowny Panie @Alus,

Pragnę zauważyć, że znajduje się Pan na terytorium Akademii Neksjalistycznej, a nie Uniwersytetu Krakowskiego. Tego typu uwagi sugeruję kierować do władz Uniwersytetu Krakowskiego, jako że Akademia Neksjalistyczna nie jest powiązana z Uniwersytetem Krakowskim i nie ma absolutnie żadnego wpływu na kreację Uniwersytetu, postawę jego władz czy też wykorzystywane symbole.

Ufam, że moje wyjaśnienia są dla Pana satysfakcjonujące.
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Aleksander 27 lut 2021, o 16:11

Szanowny Panie @BrunonKrasnodebski

pragnę zauważyć, iż pomylił pan dwie najzupełniej rozłączne kwestie. Pierwszą jest kwestia miejsca, w którym się znajdujemy, a druga jest kwestią adresata wypowiedzi. Nie ulega żadnej wątpliwości, iż znajdujemy się obecnie na terenie Akademii Neksjalistycznej. Nie powinno również budzić kontrowersji, iż zwróciłem się bezpośrednio do adresata rzeczonego zaproszenia. Twierdzenie, jakoby na terenie, który pozostaje w zarządzie jednej osoby, niemożliwym było zwrócić się do osoby trzeciej, która zarządcą danej przestrzeni nie jest, nie wytrzymuje krytyki.

Dziękuję za wyjaśnienia, jakkolwiek nie mogę ocenić, czy są one dla mnie satysfakcjonujące zwłaszcza, że zostały złożone bez wezwania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Aleksander

Postprzez Brunon Krasnodębski 27 lut 2021, o 16:14

Szanowny Panie,

Istotnie, błędnie założyłem, że zwraca się Pan również do mnie, zapewne z uwagi na fakt, że znajdujemy się na terytorium Akademii Neksjalistycznej. Skoro jednak Pana wypowiedź nie jest skierowana do mnie, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przeprosić za drobne zamieszanie i życzyć wszystkiego dobrego.

Pragnę natomiast zwrócić uwagę, że adresatem zaproszenia jestem ja.
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Michał F. Lubomirski 27 lut 2021, o 16:18

Aleksander napisał(a):
Z pewnym niesmakiem zauważam, iż niejaki Uniwersytet Krakowski zdaje się nie tylko zżynać symbole mojej najzupełniej realnej alma mater, ale jeszcze zadaje sobie trud jej pastiszowania, bo inaczej tego nie mogę ująć. Byłbym więcej niż wdzięczny, za nierobienie pośmiewiska z najstarszej polskiej uczelni.

Wasza Królewska Mość,
Rzeczywiście, przyznać muszę, że herb ten jest realnym herbem UJ. Nie wiem jednak, skąd wzięto tę grafikę, gdyż z tego co się orientuję, kolorystyka tego realnego jest nieco inna. Ale mogę się jednakże mylić. Ten znak był już kilka lat temu stosowany na wirtualnym UK. Pomimo prawdopodobnie innej kolorystyki, jednoznacznie się odnosi do herbu realnego. Jak najbardziej rozumiem uwagę WKMości. Rozważę zaprzestanie stosowania tego znaku.
Zwrócę także uwagę na to, że dotąd herbem wirtualnego UK jest herb ze św. Stanisławem, podobny do realnego uroczystego herbu UJ, tylko że także w innych trochę kolorach. Nie wiem, czy i tego stosowanie byłoby mile widziane. Będzie się trzeba nad tym zastanowić.
Dziękuję za zwrócenie uwagi.

Z poważaniem,
Michał F. Lubomirski,
Rektor Uniwersytetu Krakowskiego

Minister Księstwa Urbino

Postprzez Mkbewe Czarniecki 27 lut 2021, o 16:25

Michał F. Lubomirski napisał(a):Rzeczywiście, przyznać muszę, że herb ten jest realnym herbem UJ. Nie wiem jednak, skąd wzięto tę grafikę, gdyż z tego co się orientuję, kolorystyka tego realnego jest nieco inna.

Obrazek został usunięty na podstawie Decyzji o wymierzeniu kary.

(-) Filip I Gryf
Prefekt Generalny

I know, right?
Ostatnio edytowano 27 lut 2021, o 17:16 przez Filip I Gryf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięcie obrazka https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=1048&t=14233&p=347574#p347574
* * *Mister Roku 2001 Republiki Bialeńskiej* * *

Postprzez Brunon Krasnodębski 27 lut 2021, o 16:43

Proszę o kulturalną dyskusję i niewywołanie zgorszenia ani nienaruszanie porządku i spokoju publicznego. Złożyłem wniosek do Prefektury o wymierzenie kary p. Mkbewe Czarnieckiemu, do tego czasu wątek blokuję, aby uniknąć dalszej eskalacji podobnej do wczorajszej w działach Diecezji Angemonckiej. Wątek ponownie zostanie otwarty po podjęciu interwencji przez Prefekturę.

e: W związku z przychyleniem się do mojego wniosku przez PG, ponownie otwieram wątek.
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Michał F. Lubomirski 7 mar 2021, o 15:42

Minister Księstwa Urbino