Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

System pojedynków rycerskich

Kulturalne/gospodarcze/sportowe sprawki i nie tylko...

Re: System pojedynków rycerskich

Postprzez Prokrustes 5 lut 2021, o 15:16

Serce rośnie widząc tak dobrą współpracę wewnątrz rodu von Hippogriff. Czasem żałuję, że nie było mi dane urodzić się Hippogrifem.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Taddeo 5 lut 2021, o 18:26

Kiedyś nawet zwiedzałem piwnicę z tego powodu i zdobyłem sprawność harcerską Robinsona-Trapera (trzy dni bez jedzenia).
(~) chor Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Szef Sztabu Generalnego KSZ
Miły Gryfek <3
Obrazek
Starosarmacja
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez AJMaat 6 lut 2021, o 02:34

Prokrustes napisał(a):Serce rośnie widząc tak dobrą współpracę wewnątrz rodu von Hippogriff. Czasem żałuję, że nie było mi dane urodzić się Hippogrifem.

Już kiedyś mówiłem, że nasz Ród to nie (tylko) zorganizowana grupa przestępcza, lecz po prostu zgrana społeczność relatywnie młodych Sarmatów połączonych pasjami i wspólną wizją Księstwa. Co prawda wtedy wyśmiał mnie teutoński element wywrotowy, ale teraz chyba nikt w te słowa nie wątpi :D
Obrazek
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Natalia Wittelsbach 9 lut 2021, o 14:17

Przepraszam, że dopiero teraz się wypowiadam, ale ostry atak realiozy.

Karcianka jak najbardziej. Uwielbiam karcianki i chętnie zagram. Wolałabym jednak mieć możliwość zagrania jakiejś strategii. Losowość jest fajna, pod warunkiem, że nie dominuje aż nadto. To znaczy można losować karty, ale żeby one dawały możliwość podjęcia taktyki.

Jeśli idziemy w karciankę, to raczej odpada element statystyk postaci. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu chciałbyś iść w tworzenie statystyk postaci, chciałabym widzieć tutaj różnorodność doboru broni do pojedynku i co za tym idzie taktyki.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Postprzez AJMaat 9 lut 2021, o 15:11

Natalia Wittelsbach napisał(a):Przepraszam, że dopiero teraz się wypowiadam, ale ostry atak realiozy.

Karcianka jak najbardziej. Uwielbiam karcianki i chętnie zagram. Wolałabym jednak mieć możliwość zagrania jakiejś strategii. Losowość jest fajna, pod warunkiem, że nie dominuje aż nadto. To znaczy można losować karty, ale żeby one dawały możliwość podjęcia taktyki.

Jeśli idziemy w karciankę, to raczej odpada element statystyk postaci. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu chciałbyś iść w tworzenie statystyk postaci, chciałabym widzieć tutaj różnorodność doboru broni do pojedynku i co za tym idzie taktyki.

Różnorodność doboru broni będzie, a losowość występuje w ograniczonym stopniu - gra i tak sprowadza się do sprawnego wykorzystania tego, co przyniesie nam los. Co do statystyk, będą (zależy mi na dodaniu postaciom różnorodności), ale osłabię je trochę (pierwotnie były dość rozwinięte), by nie dawały zbyt dużej przewagi doświadczonym graczom.
Obrazek
(-) Albert Jan Maat von Hippogriff
Rada Ministrów
Starosarmacja

Postprzez Natalia Wittelsbach 9 lut 2021, o 20:21

Trochę obawiam się kwestii statystyk, bo mogą szybko sprawić, że próg wejścia dla kogoś nowego będzie za wysoki. Skoro robi się statystyki, to trzeba też zrobić poziom trudności.
Z wyrazami szacunku,
Wicehrabina
Prezydent Miasta Bazylea
Redaktor Naczelna Gazety Teutońskiej
Natalia Helena à la Triste von Hagsen de la Sparasan

Postprzez Prokrustes 9 lut 2021, o 20:28

Jeżeli jedynym sensem gry jest walka o bycie "numer 1" to owszem - poziomy umiejętności są niebezpieczne.
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Poprzednia strona

Powrót do Kultura i rozrywka