Wysoki Trybunale,
Wobec powyższego wnoszę o wydanie stosownie do art. 8 § 2 in fine k.p.t.k. postanowienia celem umożliwienia mi jego zaskarżenia w drodze zażalenia.
Brunon Krasnodębski napisał(a):[/justify]
1) zbadaniu zgodności art. 33 § 2 k.p.t.k. w zakresie, w jakim uprawnia Księcia do rozstrzygnięcia w przedmiocie wyroku z art. 4 Konstytucji Księstwa Sarmacji nie przewidującym udziału Księcia w sprawowaniu władzy sądowniczej, a także
2) ustaleniu powszechnie obowiązującej wykładni przepisu art. 33 § 2 k.p.t.k. w zw. z art. 43 § 1 pkt 1 k.p.t.k. poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania, czy przymiotem bezstronności powinien cechować się także organ rozstrzygający w przedmiocie wyroku w trybie art. 33 § 2 k.p.t.k., czy organ rozstrzygający w przedmiocie wyroku w trybie art. 33 § 2 k.p.t.k. może być równocześnie uczestnikiem danego postępowania oraz czy organ rozstrzygający w przedmiocie wyroku w trybie art. 33 § 2 k.p.t.k., w razie braku przymiotu bezstronności, może zostać wyłączony z rozstrzygania w trybie art. 43 § 1 pkt 1 k.p.t.k.
.
Warto chyba nadmienić, że stosownie do Art. 2 ust. 1 Konstytucji Księstwa Sarmacji ratyfikowana umowa międzynarodowa stoi w hierarchii wyżej od ustawy. Natomiast w punkcie trzecim Traktatu z dnia 16 lipca 2020 roku, podpisanego przez Księcia Sarmacji Filipa I Gryfa (obecnego Ministra Spraw Zagranicznych) za jednomyślną zgodą Sejmu Księstwa Sarmacji, dość jasno stwierdzono, że Sangia, Miria, Nowicja, Ochrydia, ziemie Republiki Njitickiej, ziemie Terytorium Stołecznego Gorica, tzw. wyspy Simitu stanowią ziemie Konfederacji Sclavińskiej.
Skoro Księstwo Sarmacji dobrowolnie przekazało zatem te ziemie na rzecz Konfederacji Sclavińśkiej - z chwilą podpisania traktatu stały się jej własnością. Treść wcześniejszej ustawy, którą teraz słusznie uchylono, jako pozbawioną racji bytu, nie ma znaczenia, gdyż ziemie te przekazano aktem wyższego rzędu. Co oczywiste, skoro ziemie te nie należą już do Sarmacji, to nie może ona wypowiedzieć ich dzierżawy - gdyż uprawnienie takie przysługuje jedynie właścicielowi.
Na marginesie byt samej umowy dzierżawy przestał istnieć właśnie 16 lipca 2020 roku, gdyż doszło wtedy do konfuzji wynikających z niej praw, albowiem wobec przeniesienia własności wyżej opisanych ziem dotychczasowy dzierżawca stał się jednocześnie ich właścicielem, a nie można przecież samemu sobie nic wydzierżawić.
Na litość boską, panie pośle, niech Księstwo Sarmacji spróbuje przestrzegać chociaż własnych aktów prawa, skoro już nie potrafi prowadzić polityki zagranicznej, zwłaszcza jeżeli te akty prawa podpisywała osoba, która obecnie jest Ministrem Spraw Zagranicznych.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość