Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Eldorat] Przygotowania do Kongresu Lokacji Partnerskich

[Eldorat] Przygotowania do Kongresu Lokacji Partnerskich

Postprzez AFvTD 30 gru 2019, o 21:11

Kongres Lokacji Partnerskich Wedla-Vienbien-Eldorat-Almera jest pierwszą próbą utworzenia linii lokacji partnerskich - miejsc - miast/lenn/lokacji, które ściśle współpracują ze sobą. Pierwsze z 4 miast założycielskich nadzorowane są przez Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka - inicjatora i realizatora całości pomysłu. Władza w lokacjach sprawowana jest przez hrabiego Wedli pośrednio - przez swoich zastępców, których powołał w kolejnych orędziach do mieszkańców Vienbien, Almery oraz Eldoratu, dzięki czemu panuje ciągłość administracyjna, nawet podczas nieobecności JW Alfreda w danym miejscu i czasie. To oni, Andian Wodenlain, Ernésto Sámõteu oraz Eryk Fajerwerk będą reprezentowali miasta założycielskie na Kongresie Lokacji Partnerskich w Eldoracie. Baronia Wedla, jako punkt zapalny całej linii, miejsce zamieszkania hrabiego będzie reprezentowane przez włodarza.

Eldorat jest miastem skutym betonem, miejscem, któremu nie straszny smog i zanieczyszczenie powietrza, ludzie wręcz żyją zapachem spalin. Postawienie na to charakterystyczne dla całej Sarmacji miejsce wszystkich kart oraz organizacja wydarzenia właśnie w stolicy Konsulatu Sclavinii nie była przypadkiem. Perfekcyjnie rozplanowana infrastruktura drogowa oraz ogromne sale konferencyjne sprawiają, że wydarzenie będzie udane w 100%. Wynajęta została sala na ulicy Hetmańskiej, prawie w centrum miasta, pozwalając na dotarcie na Kongres większej ilości osób. Sala została dokładnie wysprzątana, przy suficie zaczepione zostały girlandy upiększając padające z żarówek białe światło, jednocześnie zdecydowanie ocieplając wnętrze. Rozpalono w kominku, stojącym w kącie sali - nie od dzisiaj wiadomo, że główny nadzorca wszystkich miejscowości wręcz przepada za widokiem i zapachem palącego się na świerkowych gałązkach ognia - emisja dwutlenku węgla do atmosfery również została zwiększona, w co graj Sclavińczykom.

Obrazek
Sala w trakcie przygotowań do wydarzenia


Na stołach położono błękitno-białe obrusy, a na stołach ustawiono talerze koloru kości słoniowej wraz z metalowymi sztućcami. Obok postawiono szklanki do wody, kielichy do wina oraz kieliszki do mocniejszych trunków. Pomiędzy zastawą stołową ustawiono salaterki, w których znajdą się sałatki z kapusty gideńskiej oraz baridajskiej rzepy, zakropione sclavińską smogówką. Znaleziono również miejsce na wazy z zupą kalarepową, zgodnie z przepisem przywiezionym z Federacji Nordackiej. Półmiski na soczysty stek również się znalazły - oczywiście samo mięso zostało pozyskane z najlepszego sortu bawoła baridajskiego, który hodowany w specjalnych warunkach wyrósł perfekcyjnie. Podanie mięsa z płatkami owocowymi z pewnością zainteresuje zgromadzonych.

Obrazek
Mięso z bawoła należy do specjałów kuchni baridajskiej. Tym razem jednak w odmianie hasselandzkiej


Tymczasem w mieście było gwarno. Strojono ulicę Hetmańską, płoty przyozdobione zostały kwiatami (oczywiście betonowymi!) - ludzie zaczęli przygotowywać się już do konkursu: "Beton może być kolorowy". Wymienione zostały również żarówki w latarniach - w taki sposób, aby rzucały one ciekawego koloru jasnoszare światło. Żarówki te zostały opracowane przez uczniów Akademii Sclavińskiej tuż przed zakończeniem działalności przez uczelnię. Patent udało się pozyskać od uczniów przez władze miasta, po czym przekazano do rozwoju do Akademii Polinaukowej w Bordonii - niestety jednak, ta również niedawno została zamknięta, prototyp prawdopodobnie zostanie przekazany do Uniwersytetu Wedlowskiego.

Najęto również ekipę remontową. Pasy na ulicy wymagały świeżej farby, sygnalizacja świetlna zaczynała powoli nieuczciwie wyznaczać czas na przejechanie oraz oczekiwania na zielone światło. Co prawda nie doszło jeszcze do sytuacji, kiedy cała sygnalizacja wskazywała możliwość przejazdu, ale zdarzało się już, że wszyscy stali, trąbiąc na siebie wzajemnie. Tymczasowo wyznaczony został objazd ulicą Miłośników Kukulicy - z pewnością również po otworzeniu ul. Hetmańskiej będzie on zdecydowanie częściej wykorzystywany przez wzgląd na tamtejszy bar z najlepszego sortu kukulicą. Dodatkowo park znajdujący się naprzeciwko baru sprawia, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Obrazek
Pasy już dawno prosiły się o nową farbę


Rozpoczęto również projektowanie zaproszeń na kongres. Zostaną one skierowane do wielu różnych osób, których obecność będzie dla organizatorów szczególnie ważna - zostaną zaproszone przede wszystkim głowy sarmackich miast oraz prowincji, a także władze ogólnosarmackie - do wydarzenia został jednak jeszcze ponad tydzień.


Każdy chętny może zaangażować się w przygotowania do miasta dokładając swój opis, zaproszenia zostaną rozesłane po nowym roku, natomiast wydarzenie planowane jest na 11 stycznia
Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: [Eldorat] Przygotowania do Kongresu Lokacji Partnerskich

Postprzez AFvTD 11 sty 2020, o 13:45

Sytuacja z organizacją kongresu się trochę skomplikowała. Zaproszenia nie zostały rozesłane, natomiast remont dróg przeciągnął się przez niesprzyjającą pogodę. Wyjazd Wysokiego Emila Eldoratu Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka do Vienbien nie powinien sprawić problemu Niskiemu Emilowi Eldoratu Erykowi Fajerwerkowi, jednakże gdy zaproszenia uległy zniszczeniu - nie mógł sobie z tym poradzić samodzielnie. Tymczasem, kiedy Alfred dotarł wreszcie do Eldoratu zastał brudną ulicę, na której wciąż stały sprzęty natomiast sala kongresowa nie miała już tego blasku. Zaskoczony, zapytawszy się co się stało, uzyskał bardzo obszerne wyjaśnienia dotyczące całej sytuacji.

Nie zmartwiło go to jednak, kazał zakasać wszystkim robotnikom rękawy oraz sam rozpoczął działania. Najpierw wyznaczył ekipę, która miała przywrócić szyk sali kongresowej. Uporządkowanie wszelkich kątków oraz ponowne nakrycie do stołów miało być głównym zadaniem kilku osób ze zmysłem estetycznym.

Na ulicach jednak praca szła cały czas do przodu. Sprzyjające już warunki pogodowe sprawiły, że ekipa drogowa powoli zmierzała ku końcowi. Od brygadzisty otrzymano informację, że zakończą pracę w ciągu 3 dni.

Światła nadal działały, należało jedynie wymienić kilka spalonych już żarówek. Okazały się one trochę mniej wydajne, niż początkowo się spodziewano, natomiast proces przejęcia ich przez Uniwersytet Wedlowski postępował nadzwyczaj wolno. Nie przekreśla to jednak szans naukowców na przejęcie dzieła nauki przez największe umysły baronii Wedla.

Na koniec Alfred przysiadł do zaproszeń. Zastanawiając się, jak powinny wyglądać przebiegł mu cały dzień, tymczasem Eryk ogarniał administrację miejską, której przez zawrót głowy, który wyniknął z zamieszania z Kongresem trochę się nazbierało.
Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: [Eldorat] Przygotowania do Kongresu Lokacji Partnerskich

Postprzez Ludwik Tomović 17 mar 2020, o 12:43

Jest szansa na kontynuację projektu?
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 


Powrót do Sclavinia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość