1. Przeznaczone do debaty nad projektami prawodawczymi.
2. Działalność:
a) Przedstawienie ustawy w Senacie
b) debata
c) głosowanie
d) zatwierdzenie
Art 1. Niniejsza ustawa określa:
1. przychody oraz wydatki Królestwa Hasselandu
2. wysokość podatków prowincjonalnych
3. zasady i wysokość dotacji dla:
a) Mieszkańców i obywateli Królestwa Hasselandu
b) Instytucji publicznych i prywatnych działających na terenie Królestwa Hasselandu
c) Miast leżących na terenie Hasselandu
d) Inicjatyw organizowanych przez obywateli Królestwa Hasselandu oraz na jego terenie.
4. wysokość minimalnego wynagrodzenia funkcjonariuszy publicznych oraz zatrudnionych w prowincji oraz instytucjach znajdujących się na ich terenie.
5. zasady powoływania, zadania oraz obowiązki Lorda Doradcy w Kancelarii Dworskiej Gospodarki i Finansów.
Tworzenie okresów rozliczeniowych--po co w warunkach mikronacji?
Art 10 i 11 nie do przyjęcia bo tworzenie progów podatkowych nonsens ( do wykreślenie)
Dofinansowanie dla nowych mieszkańców - rozumiem promocje samorządu, ale jak Wnioskodawca sobie wyobraża realizację? Kopiować coś z Sarmacji co się nie sprawdza--czy są może jakieś przesłanki za tą propozycją?
Propozycja odebrania pieniędzy instytucją które ich nie wykorzystają ok ale czy także mieszkańcom i obywatelom nie powinno się zabrać gdy nie korzystają z dotacji w sposób właściwy? I w jaki sposób chce Pan Wnioskodawca to zrobić tj. odbierać dotacje? Zapomniał Pan że finanse są ograniczone i nie może system wydatków działać na zasadzie Caritas.
Art 37 i 38 to absurd. System wynagradzań czy kar można wpisać ale za efekty pracy, co i tak uważam za zbędne przynajmniej do czasu określenia systemu gospodarczego. I kto miałby ustalać te podwyżki? Te przepisy wydają mi się być bardziej pod kątem koleżeńskiej przysługi niż kwestią merytoryczną.
Art 44 to absurd. Lordowie są powoływania na 4 miesiące a Lord doradca na czas nieokreślony. Powinien być powołany na 3 miesiące a w razie braku aktywności czy niekonywania obowiązków odwołany przez Lorda Szambelana
]I trzeci aspekt prawny. Pan Wnioskodawca zapomniał o art 2 Konstytucji KH. Zgodnie z art 2 ust 1 obowiązuje nas prawo Sarmacji, gdzie Konstytucją KS daje możliwość samorządom tworzenia systemu finansów ale tez mówi że są one regulowane szczegółowo ustawą o finansach publicznych. I jej art 6, który odnosi się do samorządów stawia pewne granice a te w tym projekcie zostały przekroczone ws. podatków poprzez ich zróżnicowanie i niemożność systemową realizacji ustawowych zadań. Czy chcemy czy nie takie prawo jest i zgodnie z Konstytucją mamy dużą wolność w tworzeniu prawa ale i wytyczne granice ustawami Sarmacji i Konstytucją KH. Ponadto wprowadzone podatki muszą być spójne z zapisami ustawy o finansach publicznych Sarmacji.
Tak na poczekaniu najprostsza uwaga. Można łatwo skomasować pierwszy rozdział:
Piotr Paweł I napisał(a):Wysoka Izbo,
Zapewniam, że nie podpiszę ustawy sprzecznej z prawem sarmackim, bo nie miałoby to specjalnego sensu. Postarajmy się działać tak, by było to zgodne z prawem KS, z naszymi potrzebami i ze zdrowym rozsądkiem.
Art 41. Kancelarią Dworską Gospodarki i Finansów zajmuje się powołany do tego Lord Doradca, a w przypadku jego braku Lord Szambelan lub Lord Protektor po uprzednim tego uzgodnieniu.
Art. 8.
Urzędami dworskimi są kancelarie dworskie, powoływane do konkretnych spraw i kierowane przez Lordów – Szambelana, Stewarda, Konstabla i Sekretarzy, w tym:
1. Kancelaria Dworska Gospodarki i Finansów,
Z tego wynika, że KDGF nie może kierować Lord Doradca, a lordowie - Szambelan, Steward, Konstabl i Sekretarz.
KDGF nie może być kierowana przez Lorda Protektora, bo ten Lord działa poza Dworem.
Lepiej nie określać rangi lorda kierującego KFGF - "Kanclelarią... kieruje Lord powołany przez Lorda Szambelana". Jak Lorda nie będzie, zastosuje się Postanowienie lub Konstytucję. Czyli - albo kierownictwo przejmie "w dół" - Lord doradca, radca stanu i tajny radca, albo "w górę" - Lord Steward lub Lord Szambelan.
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości