Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

FC Czarnolas

Moderator: Sarmacka Liga Piłkarska

FC Czarnolas

Postprzez leszcz 25 kwi 2018, o 20:18

W tym oto wątku przedstawiać będziemy doniesienia z boiskowego i pozaboiskowego życia FC Czarnolas, czterokrotnego mistrza Sarmackiej Ligi Piłkarskiej i obecnego obrońcy tytułu.

FC Czarnolas powstał w 2006 roku, swoje mecze rozgrywa na Arena auf Schwarzwald na obrzeżach Czarnolasu.

Więcej o historii klubu: http://micropedia.wikia.com/wiki/FC_Czarnolas


Obrazek
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 6 maja 2018, o 16:58

FC Czarnolas poniósl pierwsza ligowa porazke od stycznia. Wówczas ulegl 0-1, a jakze, Republikanom Scholandia.
- Czasem idziesz na impreze, nawodnisz sie, zjesz kebsa na podklad, nie mieszasz jakos szczególnie, a kac i tak gigant - stwierdzil filozoficznie Freddie Potts.
Trener Leszczynski na konferencje przyniósl balonik. Nadmuchal go, az pekl. Z reszta flaka na glowie opuscil spotkanie z dziennikarzami.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 9 maja 2018, o 20:08

Tak się jakoś składa, że odkąd wzmożyliśmy działania marketingowe i piszemy w tym wąteczku, co i rusz zawodzimy na polu sportowym. Tym razem przerżnęliśmy 0-1 w pucharze z Hrabiami.
- I po to właśnie, mili państwo, wymyślono rewanże - stwierdził podczas pomeczowej konferencji prasowej trener Leszczyński. To był cały komentarz szkoleniowca FCC do porażki w półfinałowym meczu z Telewizorkami. Dalej trener robił już tylko głupie miny, co wzbudziło konsternację dziennikarzy. - To poker fejs - wyjaśnił.
Dziwiło też zachowanie Freddiego Pottsa, który pół konferencji spędził grzebiąc coś po szafkach w salce. - Szukam klasowego napastnika - tłumaczył.
Do ligowego meczu z Aniołami FCC przystąpi bez dwóch kluczowych pomocników.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 16 maja 2018, o 14:25

Spotkanie z Aniolami bylo jak piwko po wódeczce. Moglo przedluzyc sen o gonieniu czolówki lub ostatecznie upodlic.
W 34. minucie meczu do pilki stojacej na jedenastym metrze podszedl Jaroslaw Babinski. Filar zelaznej czarnoleskiej defensywy, jeden z najlepszych zawodników ligi.
Chybil.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 23 maja 2018, o 13:03

Relacja prasowa z półfinałów uświadomiła nam, że w żaden sposób nie skomentowaliśmy naszych występów. Bo i nie za bardzo jest co komentować.

FC Czarnolas odpadł z Pucharu Sarmacji po 0-1 i 0-0 z Hrabiami.

Na przywdziewanie żałobnych kirów, sypanie soli, pieprzu i gałki muszkatołowej do oczu, zamykanie się w piwnicy i lament o straconym sezonie przyjdzie jeszcze czas. Dziś skupmy się na pozytywach, bo takie były. Po pierwsze, zagraliśmy jeden z najlepszych, a może i najlepszy dwumecz w historii klubu, jeśli chodzi o czyste osiągi cegłowe. Po drugie, na wysokości zadania, zwłaszcza w rewanżu, stanął trener Leszczyński i przygotowanie taktyczne.

Skoro jednak odpadliśmy, czegoś brakuje. Wyciągamy wnioski i rozpoczynamy działania naprawcze, o których niebawem.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 30 maja 2018, o 15:48

Niezadowalające wyniki zespołu wpłynęły na decyzję o zmianach kadrowych. Jak na razie zespół opuszcza dwóch zasłużonych zawodników.
Krystian Olejnik, 31 lat, 14 cegieł, wychowanek klubu i przez lata jeden z filarów czarnoleskiej drugiej linii. Rozegrał 267 spotkań, w których strzelił 23 bramki i zaliczył 47 asyst. - Krystian szczyt formy ma już za sobą, stawiamy na młodzież – stwierdził trener Leszczyński.
Tijmen van As, 31 lat, 14 cegieł, przyszedł do klubu w maju 2013 roku. Dziś to najbardziej doświadczony napastnik FCC, w 269 spotkaniach strzelił 53 gole, zaliczył 21 asyst. - Długo na to czekaliśmy, ale dziś możemy powiedzieć, że mamy świetną młodzież w napadzie. Warto, by grała jak najwięcej, cieszę się że dotąd mogła czerpać z ogromnego doświadczenia Tijmana – mówił Leszczyński. - Ale nie oszukujmy się, chłopak grał jak drewno i po prostu nie mieliśmy siły na szukanie kogoś na jego miejsce – zdobył się na szczerość trener. - W końcu to tylko kilka linijek kodu w grze, nie obrazi się – dodał zmieszany.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 10 cze 2018, o 20:51

Zajęci pucharem i zmianami kadrowymi zaniedbaliśmy ligowe występy FCC. A te układają się w kratkę.

W końcu maja graliśmy mecz o wszystko z Synami. Zwycięstwo mogło przedłużyć marzenia o walce o coś więcej niż środek tabeli. Porażka te marzenia niweczyła. Rzecz jasna zremisowaliśmy.

- W ten sposób kończymy sezon. Szanse na obronę tytułu zmalały do zera, na podium są matematyczne. Skupiamy się na młodzieży i rozwoju, by za dwa, trzy sezony znów uderzyć - stwierdził trener Leszczyński.

Tymczasem udaliśmy się do Bullace, gdzie podjęła nas rewelacja dolnej połowy tabeli, a może i całej SLP. - Gdy zobaczyłem dwóch pomocników w składzie Byków, zaswędziała mnie pacha - skomentował trener Leszczyński. Podopieczni trenera Felimi-Liderskiego umiejętnie omijając środek pola zdobyli trzy punkty.

Podobnego fortelu próbował w tę sobotę Lotos, zabrakło jednak jakości i szczęścia, by wywieźć choćby remis.

- Na podsumowania i mój komentarz odnośnie do taktyki rywali i naszej dyspozycji przyjdzie czas po ostatnim meczu sezonu. Proszę o cierpliwość - zakończył trener Leszczyński.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 11 lip 2018, o 16:15

Rozczarowanie. To główne słowo, które ciśnie się na usta po 31. sezonie Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Dlaczego do niego doszło? Pokazujemy i objaśniamy.

FC Czarnolas zakończył rozgrywki 31. sezonu SLP na piątej pozycji ze stratą dziewięciu punktów do lidera i tylko punktu do podium. Z pucharu odpadliśmy w półfinale. Wielu kibiców twierdzi więc, że to stracony sezon.
Faktycznie, niedosyt jest wielki. Po obronie tytułu pokazaliśmy, że zwycięstwo z 29. sezonu nie było przypadkiem i naprawdę potrafimy wygrywać, także jako faworyci. Dlaczego więc teraz zawiedliśmy? Oczywiście, można powiedzieć że zadecydowała wajcha, ale wcale tak nie było. Przyczyn porażki jest wiele.

Przyczyna pierwsza. Słaby początek
Jeśli spojrzeć na początek ubiegłego sezonu, wydawałoby się, że poza przeorywaniem cmentarza z Grabarzami mamy idealny spacerek pozwalający osiągnąć świetną formę: Konie, Lotos, Bullace. Tymczasem z dwoma z trzech beniaminków straciliśmy punkty. Trudno mi wrócić pamięcią do detali z przełomu lutego i marca, ale pamiętam, że forma w pierwszych spotkaniach była niezadowalająca. Weszliśmy w sezon fatalnie i rzutowało to na dalsze etapy rozgrywek, tak w zakresie zdobyczy punktowych, jak i dyspozycji zespołu.

Przyczyna druga. Bezzębny atak
W ubiegłych sezonach Mann strzelał bramki jak natchniony, dając nam wiele zwycięstw ze stałych fragmentów. Zdarzało się błysnąć i drewnianemu nieco van Asowi. W tym sezonie jakby straciliśmy zęby. Mann zgasł, van As szybko złapał kontuzję i zupełnie zniknął, aż do ostatecznego pożegnania z zespołem. Świetny sezon grał Cangemark, ale to kreator, nie egzekutor. Tego nam dramatycznie zabrakło, stąd tyle remisów i niewykorzystane szanse z drużynami, z którymi wygrać powinniśmy.

Przyczyna trzecia. Realia
Patrząc na cegły, niestety jesteśmy zespołem środka tabeli. Pamiętajmy, że na boisko wychodzą nie perspektywy, nadzieje i econy, ale realny mnożnik siły i formy. W pierwszej jedenastce brakuje nam topowych graczy, mamy tylko Babińskiego. Kiedy więc forma nie jest ponadprzeciętna, lądujemy w środku stawki.

Przyczyna czwarta. Przewidywalność
Kluczem do SLP jest silna defensywa. Pierwszy sezon wygrałem ostrożną grą, przez którą byłem odsądzany od czci i Powagi. Dziś „defensive” to nowe „cautious”, Synowie upokarzają rywali tracąc w całym sezonie trzy bramki i jeszcze nigdy zasada budowania zespołu od tyłu nie wydawała się tak ważna. Do czarnoleskiej obrony nie mam większych zastrzeżeń, nawet w drugim garniturze grała na medal, mniej bramek stracili tylko wspomniani Synowie. Problem leży gdzie indziej.
W Czarnolesie szukając przepisu na sukces do mocnej defensywy dorzuciliśmy dominację w środku pola w myśl zasady, że w zakresie sytuacji podbramkowych ilość jest jakością. Nawet przy braku napastnika coś wpadnie spod nogi pomocnika. W poprzednich sezonach to działało. Teraz się zacięło.
Symbolem schyłku czarnoleskiej koncepcji był mecz z Bullace. Kiedy wyszli na boisko z dwoma pomocnikami trener Leszczyński złapał się za głowę. Nie bez powodu, wygrali 2-1. Ta sama sztuka z zastosowaniem tego samego fortelu nie udała się Lotosowi tylko dlatego, że zagrali mniej dojrzale, zbyt do przodu. Okazuje się więc, że mamy problemy nie tylko z potentatami. Rozkładają nas na łopatki zespoły o klasę słabsze, o ile mają świetnego trenera.
Skończyły się czasy, kiedy podchodziliśmy do meczu jako chłopcy do bicia, ewentualnie zdolni do zrobienia niespodzianki. Dziś to my jesteśmy faworytami, pod nas ustawia się taktykę, starając się eliminować nasze zalety i celować w wady. Te zalety i wady są dziś zbyt widoczne. Staliśmy się zbyt przewidywalni.

Co robić?
Słaba forma przychodzi i odchodzi, można nad nią zapanować, choć planując sparingi ciasno do końca okresu przygotowawczego sobie nie pomogliśmy. Atak można uzupełnić, zresztą chłopaki regularnie rosną. Gorzej z realiami i przewidywalnością. Te wymagają transferów, a graczy, którzy zrobiliby różnice na rynku... nie ma.
Wydaje się, że szczęście już się do nas nie uśmiecha i nie stać nas na dalsze wyniki ponad stan. Czas jest specyficzny, bo mamy jeszcze gwiazdki w rodzaju Babińskiego i Manna, ale z tyłu czai się młodzież potencjalnie bardziej utalentowana. Wydaje się, że czas przykucnąć w środku tabeli i dać dorosnąć młodym. Za dwa sezony metryka przeciwników sprawi, że wrócimy do realnej walki o najwyższe cele.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez Remigiusz L. 11 lip 2018, o 19:01

A o dzisiejszym blamażu toście nic nie napisali. Ale proszę się nie martwić przyślemy do Czarnolasu ulotki z Soli :P
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: FC Czarnolas

Postprzez leszcz 11 lip 2018, o 19:52

Remigiusz L. napisał(a):A o dzisiejszym blamażu toście nic nie napisali. Ale proszę się nie martwić przyślemy do Czarnolasu ulotki z Soli :P


chodźcie do ekstraklasy, to pogramy serio. sparingi są od tego, żeby przegrywać :v
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja
 

Następna strona

Powrót do Sarmacka Liga Piłkarska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron