Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

KS Nadzieja

Starosarmacja sportem stoi. Piłka? Snooker? A może Formuła 1?
Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

KS Nadzieja

Postprzez GustaW 27 maja 2016, o 17:11

Witajcie.

Na wstępie chciałbym zauważyć, że pomysł z wprowadzeniem takich wpisów jest kapitalny. Jest to szansa na większą aktywność, szczególnie dla takiego ciężkiego przypadku jak ja. Moja aktywność w Księstwie jest zerowa, chociaż od dawna prowadzę drużynę w SLP i staram się regularnie tu zaglądać, żeby zobaczyć co słychać w mojej v-ojczyźnie. Niestety realioza sprawia, że z tą regularnością jest różnie. Prowadzenie wpisów będzie dla mnie dodatkowym bodźcem do odwiedzin Sarmacji i być może zwiększenia aktywności ;)

W pierwszym wpisie chciałbym przedstawić historię Klubu Sportowego Nadzieja

Teutoński Prolog
Drużyna obecnie znana jako KS Nadzieja dołączyła do Sarmackiej Ligi Piłkarskiej 23.09.2010 roku. Jednak początkowo klub znajdował się w Teutonii i nazywał się Torpedo Zielnybor. Prowadzenie klubu nie jest jednak prostą sprawą i po niespełna trzech miesiącach klub upadł. Przyczyną upadku były problemy finansowe zielnyborskiej drużyny. Manager Torpedo doprowadził zespół do takiej katastrofy finansowej, że Zarząd postanowił sprzedać licencję za dwa worki kartofli. W taki oto sposób powstał w Nadziei druga drużyna - Klub Sportowy Starosarmacja Nadzieja.

Ciężkie Początki
Jak wiadomo, założenie klubu sportowego nie jest ani proste ani tanie. Szczególnie, jeśli drużyna jest z małej wioski w której drużyna piłkarska już istnieje. W 2010 roku w Nadziei działał klub FC RatTeam Nadzieja prowadzony przez markiza Rattusa Norvegicusa-Chojnackiego. Początki KKS Nadzieja były ciężkie. Ograniczony budżet sprawił, że obiekt na którym drużyna trenowała i grała nie był zbyt imponujący. Poniżej zdjęcie archiwalne.

Obrazek

Stadion im. Zielonej Lilii nie musiał być modernizowany przez cztery pierwsze sezony działalności klubu. Powód? Drużyna dostawała takie baty w najniższej klasie rozgrywek, że o awansie nie mogło być mowy. Co prawda Zarząd został postraszony przez zawodników w drugim sezonie (13 sezon SLP), jednak szczęśliwie (dla Zarządu) ostatecznie drużyna zajęła 4 lokatę.

Pierwsze sukcesy
Wynik rozbudził oczekiwania w sercach kibiców, oraz skłonił włodarzy klubu do szukania funduszy na rozbudowę stadionu. Do upragnionego awansu do Średniej Klasy doszło w 15 sezonie SLP.. Po emocjonujących rozgrywkach drużyna zajęła 3 miejsce i wywalczyła awans. Zarząd wyłuskał kilka groszy i Stadion im. Zielonej Lilii został rozbudowany.

Obrazek

Romans ze Średnią Klasą trwał tylko jeden sezon. W sumie dobrze się ułożyło. Okazało się, że zmodernizowany stadion był jedną wielką fuszerką. Klub pożałował grosza ekipie budowlanej pracującej nad obiektem. Ta z rozpaczy podczas pracy często zaglądała do kieliszka. Tajemnicą poliszynela jest, że ich ulubionym trunkiem był Krwisty Gellon

Droga na szczyt
Od 18 sezonu SLP rozpoczyna się droga na szczyt KKS Nadziei rozpoczęta zwycięstwem w Niższej Klasie. W 19 sezonie klub uplasował się na 4 miejscu w Średniej Klasie, by w kolejnych rozgrywkach zdobyć pierwsze miejsce i awansować do Ekstraklasy. W tym czasie Zarząd z niewiadomych do dziś przyczyn zmienił nazwę drużyny na Klub Sportowy Nadzieja. Do dziś krążą różnego rodzaju plotki na ten temat. Jednak jaka jest prawda? Na zdjęciu Zarząd podczas obrad.

Obrazek

Ekstraklasa
W 21 sezonie SLP KS Nadzieja zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej. Początek był wręcz sensacyjny. Beniaminek zdołał wywalczyć wicemistrzostwo Sarmacji! Mało tego - drużyna z Nadziei zdołała powtórzyć ten wyczyn również w w kolejnym sezonie. Niestety dobra passa zawsze musi się kiedyś skończyć. W 23 sezonie zespół zajął ostatnie miejsce w tabeli i spadł do średniej klasy. To było jak zimy prysznic dla Zarządu, piłkarzy i kibiców. Jednak klub zdołał wygrać Średnią Klasę oraz awansować do półfinału Pucharu Sarmacji. W poprzednim sezonie KS Nadzieja powtórzyła pucharowy sukces, jednak zakończyła rozgrywki dopiero na 7 miejscu. W chwili obecnej KS Nadzieja zajmuje 6 miejsce w Lidze.
Gustaw bnt Witkowski
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez Cudzoziemiec 1 27 maja 2016, o 17:17

Fantastycznie! Czekam na więcej :-) witaj w domu!
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez Paczenko 27 maja 2016, o 17:34

Aktywność, aktywnością, zawsze się liczy - ale artykuł jest rewelacyjny!
/-/ kpt. dr inż. net. Ryszard mar. Paczenko

Wielki Mistrz Zakonu Dionizosa
Menda, spambot i niediuk.
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez Cudzoziemiec 1 27 maja 2016, o 17:38

To prawda. Szalenie mnie urzekł!
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez GustaW 31 maja 2016, o 18:01

W 14 kolejce SLP pokonaliśmy na własnym boisku zespół FC Auterra. Mecz w pierwszej połowie był nudny jak flaki z olejem. Kibiców na stadionie zatrzymał jedynie fakt, że i tak nie mieliby nic lepszego do roboty w sobotni wieczór w Nadziei. I całe szczęście. W drugiej odsłonie mecz zdecydowanie się rozkręcił. Rozpoczęło się od karnego wykorzystanego przez Ricardo Garcia Lorce. Ten sam zawodnik kolejne trafienie zaliczył w 60 minucie. Po dość kontrowersyjnej decyzji, sędzia nie uznał gola strzelonego przez Gości z Teutonii w 65 minucie. Na nic zdały się ich protesty. Decyzja była nieodwołalna. Przez kolejne 25 minut mogliśmy oglądać dość wyrównane spotkanie. Jednak w 92 minucie Starosarmaci ustalili wynik meczu na 3:1.

Po 14 kolejkach drużyna z Auterry z dorobkiem 10 punktów zajmuje 8 miejsce w tabeli. Do 7 miejsca, gwarantującego utrzymanie w Ekstraklasie tracą 3 punkty.
My z kolei z 21 oczkami plasujemy się na 6 miejscu. Środek tabeli jest jednak dość ciasny. Do zajmujących obecnie 2 miejsce Aniołów tracimy jedynie 5 punktów. Biorąc pod uwagę ciężki terminarz, szanse na uzyskanie wyższej lokaty są raczej nikłe. Jednak zawsze warto powalczyć :)
Gustaw bnt Witkowski
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez Cudzoziemiec 1 31 maja 2016, o 18:09

Powodzenia w dalszej walce ;)
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez GustaW 4 cze 2016, o 13:25

Dobra wiadomość przed dzisiejszym meczem:
Prezes innego klubu w lidze zwrócil sie do czlonków zarzadu KS Nadzieja z pytaniem czy Urban Jugovec jest dostepny do trnasferu. Odpowiedz byla taka, ze Urban Jugovec jest cennym nabytkiem dla klubu i nie jest na sprzedaz. Zawodnik byl szczesliwy i poprawil troszke forme.
Gustaw bnt Witkowski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez Daniel Saryoni 4 cze 2016, o 13:43

Świetny wątek! Oby więcej trenerów zdecydowało się na założenie takowych :)
(—) Daniel hr. von Schwarz-Saryoni

Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez GustaW 5 cze 2016, o 12:06

15 kolejka SLP nie okazała się szczęśliwa dla Nadziei. W wyjazdowym spotkaniu ulegliśmy zespołowi CKS Grabarnia Grodzisk. Daliśmy sobie strzelić dwie bramki do szatni - w 38 i 45 minucie meczu. Pomimo szaleńczego pościgu, nie zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania. Stołeczna drużyna zasłużenie zdobyła komplet punktów. Do Nadziei wracamy z niczym. Szkoda.
Na wynik spotkania niewątpliwie wpływ miał pewien eksces. Manager Nadziei, na co dzień zamieszkujący Grodzisk nie musiał wybierać się daleko na mecz. Piłkarze zaś, pozostawieni sami sobie podczas dojazdu do stolicy zrobili sobie przerwę w czasie podróży. Postanowili odwiedzić Muzeum Ziemi Morvańskiej, przez co spóźnili się na przedmeczowy trening. Bez odpowiedniej rozgrzewki, nawet ociekając ambicją i wolą walki, nie da się wygrać meczu...
Gustaw bnt Witkowski
Avatar użytkownika
 

Re: KS Nadzieja

Postprzez GustaW 12 cze 2016, o 12:54

W 16 kolejce zmierzyliśmy się na własnym boisku z drużyną FC Czarnolas. Zespół z Czarnolasu ma zagwarantowany spadek, ale i mocną pake. Trochę strach było wygrać z drużyną Namiestnika, ale zaryzykowałem ;p
W 10 minucie meczu bramkarz Teichert gościnnie puścił gola. W myśl maksymy "Gość w dom Bóg w dom". A niech mają. Na szczęście w 40 minucie Sven-Bertil Wahlström sprawił, że trener Leszczyński miał nad czym myśleć w trakcie przerwy. W drugiej połowie na 2-1 podwyszył Konrad Kubica, wynik został ustalony w 82 minucie przez strzelca pierwszej bramki.
KS Nadzieja 3-1 FC Czarnolas.
Gustaw bnt Witkowski
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Następna strona

Powrót do Sportowe życie Starosarmacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość