Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

16/2015

16/2015

Postprzez Irmi 1 lis 2015, o 19:46

Porucznik Irmina de Vellior melduje objęcie służby dyżurnej.

Kolejna służba kolejny nowy dzień i wieczór w dyżurce. Ciekawa jestem co też nam on przyniesie. Jak poprzednia służba mi mówiła kiedy składała meldunek było wszystko w porządku. Żadnych kłótni, żadnych interwencji wspaniale. Tylko jedno mnie zastanawia dlaczego wciąż nie ma nowych piecyków bo dalej jest zimno. I znowu będę zamarzała.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Re: 16/2015

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 1 lis 2015, o 19:53

Starszy szeregowy Daniel Ragnar Cesare Ezio da Firenza melduje objęcie służby dyżurnej jako pomocnik oficera dyżurnego.
Książę Słowacji,
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Hetman.Jack 1 lis 2015, o 20:43

Proszę pełnić służbę zgodnie z regulaminem.
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Irmi 2 lis 2015, o 20:42

Salut,

Dzisiejsza służba przebiegała spokojnie. Nie było żadnych poważniejszych interwencji, więc siłą rzeczy nie musieliśmy się z starszym szeregowym da Firenza wyjeżdżać i zmuszać naszych żołnierzy do wybycia poza koszary. Objęłam pierwsza patrol poza dyżurką i jedynie co zauważyłam to znaczny spadek temperatury i brak odpowiednich narzędzi do skrobania szyb w samochodach wojskowych. Nie wiem czemu ale nasi żołnierze znów imprezowali w koszarach.

Noc w dyżurce zimna i wszędzie nachuchane z zimna. Radio żołnierz puszcza wojskowe piosenki. Duża ilość gorącej herbaty, rękawiczki i ciepły płaszcz powodują że da się jakoś przeżyć chociaż nie ukrywam, że przywiezienie obiecanych piecyków byłoby wskazane. Zamówienie złożone już dawno ale chyba moja lista zaginęła w akcji. Dlatego proszę o dostarczenie owych piecyków.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Irmi 3 lis 2015, o 22:11

Służba nie drużba. Dajemy jakoś radę chociaż miejscami jest ciężko. W dniu dzisiejszym starszy szeregowy aby poznać jeszcze bardziej nasze koszary więc jak tylko wróci zda meldunek.

W dyżurce wciąż zimno więc już musiałam założyć rękawiczki. Melduje, że ostatni piecyk przestał działać. Poza tym chyba spokojny wieczór się szykuje. Żołnierze co po niektórzy pakują swe manatki i wyjeżdżają na przepustki. Za oknami szaro buro i ponuro.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 3 lis 2015, o 22:14

Daniel wychodzi z dyżurki, wyrusza na patrol konny. Dosiada rumaka, mówi Pani Porucznik, że będzie patrolował okolicę przez godzinkę i rusza z stępa w kierunku najbliższego miasteczka. Pierwszy odcinek patrolu przebiega stosunkowo spokojnie, kilka wiewiórek, dzik, kilka jeleni, para łosi. Dojeżdża do miasteczka, rozgląda się po nim i idzie do sklepu kupuje trochę ciepłych napojów i ciepłego jedzenia, potem rusza do małej strażnicy nad potokiem, W strażnicy spotyka kilku ludzi, zbliża się do nich, celuje w nich karabinem. Po chwili okazuje się że to poprzedni strażnicy ze służby dyżurnej i galopem wraca do Pani Porucznik.
Ostatnio edytowano 3 lis 2015, o 22:26 przez Daniel J. Tauer-Krak, łącznie edytowano 1 raz
Książę Słowacji,

Postprzez Tomasz Liberi 3 lis 2015, o 22:25

Postanowiłem zrobić dziś dobry uczynek i ufundowałem piecyk żeby nie było zimno
Obrazek
gen.bryg. Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Podprefekt Generalny
Poseł na Sejm
Prefektura Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Irmi 3 lis 2015, o 22:29

Panie Majorze,

Jesteśmy bardzo wdzięczni. Przynajmniej jeden piecyk będzie działał. I nie wyjdę w niedziele jak zamarznieta kostka lodu.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Postprzez Hetman_Gotfryd 4 lis 2015, o 20:22

Faktycznie ŻW wykazał się jak trzeba, lepiej niż logistyk z tymi piecykami.
Gotfryd Slavik de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
TEUTOŃCZYK W SARMACJI
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Irmi 5 lis 2015, o 22:24

Melduje,

Służba dyżurna przebiega swoim rytmem. W dniu wczorajszym starszy szeregowy da Firenza doniósł o większych ruchach w Almerze. Jak się później dowiedzieliśmy była to poprzednia służba dyżurna, która zeszła ze swojego posterunku. Poza tym melduje że znów skonfiskowaliśmy kilka skrzynek alkoholu. Ah Ci nasi żołnierze znowu ostro imprezują.

W dyżurce nieco cieplej dzięki hojności Żandarmerii Wojskowej, a dokładnie Majora Liberi. Dziękujemy serdecznie przynajmniej nie wyjdziemy w niedziele jak kostki lodu. Przynajmniej rękawiczki nie będą mi potrzebne.
A poza tym wreszcie mogę uporządkować papiery które znowu się nagromadziły. A na dworze szaro.
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek

Następna strona

Powrót do Służba Dyżurna