Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zakaz ekoterroru

Dział archiwalny organów publicznych Sclavinii

Zakaz ekoterroru

Postprzez M. Kawowy 26 maja 2015, o 22:35

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej,

Pałac Emila Potockiego długo patrzył przez palce na działalność organizacji tzw. ekologów, która oburzająco zawłaszczając sclavińską geografię, przyjęła nazwę Ujście Eldy. Należy wszelako położyć temu - nomen omen - tamę i w tym celu przedstawiam Szanownej Kapitule poniższy projekt ustawy. Ustawy radykalnej, ale niezbędnej.

Nie może być tak, żeby nieodpowiedzialni krzykacze zagrażali harmonijnemu rozwojowi sclavińskiego przemysłu. Galopująca sozologia nie daje pola do kompromisu i stawia nas przed wyborem: albo zdecydowanie odpowiemy, albo nasi potomkowie żyć będą w miastach pozbawionych kominów! Nie do przyjęcia jest sytuacja, kiedy mniejszość chce zieloną płachtą nakryć większość. No pasaran! A może nawet non possumus.

Mnożą się przykłady opłakanych skutków działalności grupy Ujście Eldy. Zawartość pyłów w powietrzu spadła do nigdy wcześniej nienotowanych poziomów. Eldorat jest już obecnie niemal pozbawiony pożytecznego kożucha smogu. Na ulicach pleni się roślinność. Gęstość wody w Eldzie zmalała do tego stopnia, że nie jest już możliwe przebiegnięcie po rzece z jednego brzegu na drugi.

Z tych, a także innych powodów, proszę Kapitułę o przedsięwzięcie stosownych kroków zaradczych.

Ustawa o zakazie ekoterroru

Artykuł 1.

  1. Zakazana jest działalność tzw. organizacji ekologicznych.
  2. Zakazane jest agitowanie na rzecz ekspansji terenów zielonych, prowadzenie propagandy przeciwko sclavińskiemu przemysłowi oraz wszelkie inne działania na rzecz tzw. ochrony przyrody.

Artykuł 2.

  1. Poleca się radcy stanu ds. finansów wypłatę jednorazowej zapomogi wszystkim zakładom emitującym do środowiska pyły, gazy i tym podobne.
  2. Wysokość zapomogi ustala się na 5 tys. libertów.

Artykuł 3.

  1. Poleca się Wysokiemu Emilowi Eldoratu ograniczenie na terenie stolicy liczebności gatunków żywych innych niż człowiek.
  2. Nakazuje się zmianę zagospodarowania przestrzennego wszystkich terenów zielonych nieposiadających właściciela.

Artykuł 4.

Ustawa wchodzi w życie tydzień po ogłoszeniu.


Łączę wyrazy szacunku,
Młynek hrabia Kawowy
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
M. Kawowy
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez M. Kawowy 26 maja 2015, o 22:38

Dodam jeszcze slogan, z którym mnie właśnie zapoznano: nie szanuj zieleni, szanuj siebie!
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
M. Kawowy
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez Karolina 26 maja 2015, o 22:42

M. Kawowy napisał(a):Dodam jeszcze slogan, z którym mnie właśnie zapoznano: nie szanuj zieleni, szanuj siebie!


Slogan pochodzi stąd, jakby ktoś był ciekawy.

Ustawy, rzecz jasna, nie popieram. Podusimy się smogiem, wyginą rośliny, drzewa, i gdzie będziemy żyć? Drzewa i zieleń dają nam przyjemną przestrzeń, dzięki nimi mamy np. Bory Nadelbańskie i takie tam inne atrakcje… A sclaviński przemysł może iść do Berezy Kotwickiej! Eldoratu nie zberezujecie!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez M. Kawowy 26 maja 2015, o 22:54

Chcecie doprowadzić do tego, że sclaviński przemysł ciężki - duma Wielu Narodów i bez mała symbol całego kraju - opuści stolicę? Niedoczekanie Wasze! Miejsce fabryk, hut i innych dymiących zakładów jest w Eldoracie - pośród zabytkowych kamieniczek, nieopodal plaży i portu. A wgl to drzewa i inne chabręzie zabierają, a nie dają przestrzeń.
markiz Młynek Kawowy

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
M. Kawowy
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez Karolina 26 maja 2015, o 22:57

Od razu zróbcie fabryki w zabytkowych kamienicach, tak. Znaczy nie, to nie jest dobry pomysł. A drzewa zabierają mniej przestrzeni niż fabryki, no i dają legowisko pięknym ptakom, dzięki którym do Eldoratu zjeżdżają się turyści. Do miasta ze smogiem jechać nie będą chcieli.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez Alfred 26 maja 2015, o 23:00

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!

Otwieram debatę nad projektem, która potrwa do godziny 20:00 dnia 31 maja bieżącego roku.

(–) Martin bar. Schlesinger-Asketil
Marszałek Kapituły
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez Alfred 26 maja 2015, o 23:24

Wypowiem się prywatnie, pomijając przy tym sedno sprawy. Jestem zachwycony, że udało nam się nawiązać tak żywy spór, przy tym w temacie, który z jednej strony zahacza o realne przekonania, co niewątpliwie motywuje do udziału, a z drugiej dotyczy czegoś, co w rzeczywistości nie wpływa na to, jak nam się w v-państwie żyje, więc nie grozi faktycznymi, groźnymi interpersonalnymi konfliktami. To najlepsze działania narracyjne, w jakich brałem udział.

A przy tym siły są stosunkowo wyrównane, w dodatku linia podziału też układa się "klimatycznie". Wśród fabrykantów i wrogów środowiska naturalnego mamy trzech z największych posiadaczy ziemskich w Eldoracie, z kolei ekologowie są liczniejsi. Stronnictwo antyzielone ma przewagę pod względem technologii – mamy aplikację CRPH, a w drodze jest druga (zintegrowana z tą pierwszą) dla faszystowsko-antyekologicznego Stowarzyszenia Lepszy Świat. Poza tym działamy intensywnie i pod wspaniałymi (że tak dokonam bezczelnego aktu samopochwały) hasłami, jak "Beton na ulicach, beton we władzach, beton w sercach", "Nie szanuj zieleni, szanuj siebie", czy to, od którego wszystko się zaczęło – "Beton, szkło i stal FTW!".

Z kolei ekologów, jak już mówiłem, jest dużo i uparcie walczą o swoje przekonania, nie poddając się. Poza tym, gdyby pojawiło się wśród nich więcej naprawdę aktywnych działaczy niż tylko diuczessa von Lichtenstein, to mogłoby się zrobić naprawdę ciekawie. I wybuchowo.

Niech Trwa Ostateczna Krucjata! Filary Sclavinii Są Betonowe!
(—) Alfred de Ebruz
Avatar użytkownika
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez Guedes de Lima 27 maja 2015, o 06:27

Wysoka Kapituło,

Projektu ustawy nie popieram! Eldorat powinien rozwijać nowoczesne technologie godne XXI wieku, a nie brnąć w przemysł ciężki, jakże szkodliwy dla zdrowotności mieszkańców stolicy Konsulatu. Daleko mi do ekoterroru ale do podpisania się pod aktem zbrodni w zdrowe płuca ludzi też!
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez Alfred 27 maja 2015, o 11:47

Popieram ustawę z pełnym przekonaniem.

Rozwój nowoczesnych technologii jest jak najbardziej rzeczą pożądaną, ale nie może odbywać się kosztem przemysłu ciężkiego. To on daje zatrudnienie niezliczonym rzeszom Sclavińczyków, a także jest częścią naszej tożsamości narodowej. Można to zauważyć choćby w herbie – błękit nieba ukryty jest pod czarnym płaszczem smogu.

Pragnę jednak zauważyć, że nie wystarczy zapobiec dalszym szkodom. Musimy także odwrócić szkody wyrządzone przez nieodpowiedzialnych ekologów, którzy o mało nie doprowadzili do tego, że dwutlenku węgla w powietrzu przestało być więcej niż innych składników, co nie zdarzyło się nigdy od rewolucji przemysłowej.

Nie wystarczy dopłata dla zakładów emitujących zanieczyszczenia – potrzeba jeszcze dotacji na nowe. Podobnie nie wystarczy zmiana planów zagospodarowania terenów zielonych – trzeba z nich bezwzględnie i brutalnie wyplenić zieloną zarazę. Mamy w Eldoracie przedsiębiorstwo, któremu Kapituła mogłaby zlecić produkcję niezbędnych środków chemicznych. Mowa oczywiście o Centrum Rozwoju i Produkcji Herbicydów, znanym z najwyższej jakości towarów; pozwolę sobie przedstawić ich skuteczność na zdjęciach:


Obrazek
Obrazek
(—) Alfred de Ebruz
Avatar użytkownika
 

Re: Zakaz ekoterroru

Postprzez IUdR 28 maja 2015, o 15:55

CWSW!

Wypowiadam się teraz jedynie gościnnie, ponieważ tą izbą legislatywy, w której mówić mogę swobodnie jest Rada Stołecznego Miasta Eldoratu, nie zaś Kapituła Konsulatu Sclavinii. Dzieją się jednak rzeczy niemożebnie smutne i niebezpieczne, a materia podejmowanych przez Kapitułę w tej dyskusji problemów koreluje wysoce z problematyką ostatnich wydarzeń w samym Eldoracie. To nawet nie paralela, a dokładnie to samo zagadnienie, przeniesione jedynie na parkiet instytucji o wyższym autorytecie. Mimo więc, iż nie mam tu prawa głosu, wstąpię na tę świętą i czcigodną mównicę wzniesioną rękoma przemysłowców Wielu Narodów i wyrażę i ja swoje głębokie poparcie dla projektu, który to wyszedł z, pokrytego smolistą nad smoliste połacią dachową, Pałacu Emila Potockiego.

W ostatnim czasie tak zwani ekolodzy (czasem też: ekologowie, zielone ludziki), najbardziej nieodpowiedzialni mieszkańcy naszego cudownego Stołecznego Miasta Eldoratu, krzyczą i poddają w wątpliwość, czy nie można by nieco zwolnić tempa, nieco pohamować rozwoju miasta i przemysłowego wielkiego kroku naprzód, dokonywanego dzięki wykonujacym Wielką Pracę Ku Chwale Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej przedstawicielom wszystkich klas, grup, warstw i kategorii społecznych Wielu Narodów. Musimy jasno - za pomocą tej uchwały i wielu następnych, odważnych kroków odpowiedzieć: Nie, nie można, ekolodzy! Nie można zwalniać tempa!
Bowiem każdy odpowiedzialny przedstawiciel eldorackich Wielu Narodów wie, że jest wręcz przeciwnie! W miarę sił i możliwości (których mamy wiele i nigdy nam ich nie zabraknie!) trzeba zwiększać tempo i zasięg terytorialny rozwoju przemysłu ciężkiego! Każdy, komu na jego prawdziwie faszystowskim i do głębi wypełnionym ideałami Ostatecznej Krucjaty sercu leży dobro Konsulatu, wie, że zwolnić tempo to znaczy pozostać w tyle. Innymi słowy zaś - zostać przejętym przez inną narrację i inny porządek, i zniknąć. Ale my nie chcemy zniknąć! Chcemy być aktywni aktywnością wysokiej jakości!
Dlatego też sądzę, że byłoby najzupełniej niepotrzebnym uzasadniać obszerniej niezwykłe, doniosłe, anbeliwyblowe wręcz znaczenie przemysłu ciężkiego, jego hut, fabryk, budynków z kominami, budyneczków z komińczykami, betonic i wszelkich innych zakładów przemysłu ciężkiego, dla dalszego rozwoju Konsulatu Sclavinii!. Było już na ten temat wiele znakomitej jakości wypowiedzi, a najdobitniejszą z nich będzie niezaprzeczalnie samo uchwalenie tej wybitnej i słusznej w samym rdzeniu swych założeń, wspaniałomyślnej uchwale.
Zauważmy też przecież, iż nikt tak, jak nasz PRZYWÓDCA nie potrafiłby mocniej wyrazić wagi i znaczenia terenów niezielonych. Za mądrością przywódcy zaś, niosąc wielkie totemy naszej wielonarodowej tożsamości złączonej w jedno w odmienności, w myśl hasła "jedność w różnorodnośći", podążamy wszyscy. I właśnie ta nasza mobilizacja twórcza Wielu Narodów, która idzie poprzez wszystkie przejawy naszego życia, ale przede wszystkim przez miejsca najważniejsze, bo przez huty, fabryki, budynki z kominami, budyneczki z komińczykami, betonice i wszelkie zakłady ciężkiego przemysłu, jest najlepszym potwierdzeniem stosunku Wielu Narodów do nowego etapu rozwojowego, w który wprowadza Konsulat Sclavinii jednoznaczne i brzemienne w skutki potępienie wszelkiej działalności ekologicznej.
Obrazek
Obrazek
(—) Ignacy Urban de Ruth
Sɪᴇʀᴏᴛᴀ Bᴀʀɪᴅᴀsᴋᴀ Pᴏ Zᴅʀᴏᴡʏᴍ Rᴏᴢsᴀ̨ᴅᴋᴜ Mᴀᴊᴀ̨ᴄᴀ Zᴀᴛᴡᴀʀᴅᴢᴇɴɪᴇ
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Następna strona

Powrót do Archiwum pałacowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości