Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Tytuły Awangardy

Świadomość bytu Ludu Pracującego

Czy podoba Ci się pomysł reformy tytułów awangardy proletariatu

Popieram pomysł tow. PTR
4
25%
Część postulatów jest ok, inne nie
4
25%
Pomysł tow. PTR śmierdzi
1
6%
Generalnie mam tę kwestię w dupie
7
44%
 
Liczba głosów : 16

Re: Tytuły Awangardy

Postprzez Alojzy Pupka 11 paź 2013, o 21:28

Co do nieobecnych, to uważam że nie należy ich traktować ani gorzej, ani lepiej. Jeśli zerowanko to powszechne i tak samo jeśli po prostu włączamy upływ czasu, to dla każdego, bez mrożenia. Wciąż sam nie jestem do końca przekonany która opcja lepsza, ale w warianty pośrednie i specjalne traktowanie emerytów bym się bawić nie chciał.

Poza tym pisze Radziecka „Tym bardziej, że ma to się wiązać z dodaniem dodatkowych szczebelków (...)”, a mowa była w wątku raczej o tym żeby jednak schodków nie mnożyć, bo zbędny zachód. Towarzyszka Wileńska przedstawiła całkiem sympatyczny prożet tabelki z datami przydatności między rokiem a kwartałem i mi się on widzi wandnym.

W temacie nadawania jeszcze. Najbardziej demokratycznie byłoby robić to Churałem, bez dwu zdań. Ale ma to pewien poważny mankament, tracimy bowiem tradycyjne oczekiwanie w niepewności na konfiturki, które wydaje mi się fajną rzeczą. Docenią mnie, czy nie docenią? Może przecenią? Poza tym publiczna debata w ChL trochę by śmierdziała ze względu na omawianie kwestii personalnych − np. zaprotestujesz przeciw przecenianiu kogoś, a ten zaraz srnie z dupy. Mnie się podoba powierzenie tej kwestii prezydentowi (tow. Wileńska pisze, że to już kiedyś było − kiedy? za cholerę nie pamiętam!), bo jest demokratyczny mandat, jest też ta niepewność przed samym nadaniem, no i rotacja na stanowisku, zapewniająca że nikt nie będzie pokrzywdzony kompletnym brakiem zasłużonych nobilitacyj. Khandstajl ankietka też kusi i to nawet bardzo, bo to dodaje element powszechności uznania dla zasług, uśrednia i obiektywizuje jego poziom. Może ankietka konsultacyjnie + nadania z ręki prezydenta?
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Tytuły Awangardy

Postprzez Paulina Wileńska 11 paź 2013, o 21:43

Alojzy Pupka napisał(a):Co do nieobecnych, to uważam że nie należy ich traktować ani gorzej, ani lepiej.

No dokładnie.

Ale ma to pewien poważny mankament, tracimy bowiem tradycyjne oczekiwanie w niepewności na konfiturki, które wydaje mi się fajną rzeczą.

No ale nie wszyscy to lubią. Ja np. wolę wcześniej wszystko wiedzieć, a nie się zastanawiać, czy może mi żadnego tytułu nie podwyższą, czy też może podwyższą, ale to jest zapisane w dalszej części postanowienia.

Poza tym publiczna debata w ChL trochę by śmierdziała ze względu na omawianie kwestii personalnych − np. zaprotestujesz przeciw przecenianiu kogoś, a ten zaraz srnie z dupy.

Sranie z dupy może i się pojawić po nadaniu arbitralnym – bomnieplażeniedoceniliatemuchujowipodwyższyliiniewiadomodlaczego. Więc raczej nie demonizowałabym tego za bardzo.

Mnie się podoba powierzenie tej kwestii prezydentowi (tow. Wileńska pisze, że to już kiedyś było − kiedy? za cholerę nie pamiętam!)

Lipiec 2008 - lipiec 2009. Wprowadzone tę poprawką. Choć te przepisy były dość pokomplikowane, a i niektóre zmiany nadal musiały być zaakceptowane przez fюreramandragora.

Ach, i jeszcze mała uwaga. Postuluję, żeby nie było możliwe obniżenie danemu obywatelowi tytułu inaczej, niż poprzez upłynięcie terminu ważności. Wiecie, żeby niemożliwy był taki khandoszantaż tytułowy, jak w przypadku tow. Radzieckiego niegdyś w Sarmacji.
dekamerka y księżycówna sʀ paulina natalia wileńska
st. chorąża sztabowa sʌʟ; pornosocjalistka i erotomanka.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 

Re: Tytuły Awangardy

Postprzez PTR 13 paź 2013, o 18:14

No dobra, to wygląda na to, że doszliśmy do konsensusu w tych sprawach:

- bez zmian w drabince, z wyjątkiem wykreślenia mandragora jako tytułu;
- tytuły będzie nadawał prezydent zamiast mandragora, wspierając się zwyczajowo opinią publiczną;
- aktualni przodownicy tracą tytuły wedle ustalonego kalendarza. Każdy dostaje order powiązany z tytułem, który to order pozostaje znakiem, że dana osoba taki tytuł posiadała.

Zostało jeszcze parę rzeczy do zadecydowania - ale to rola Churału, który musi uchwalić dwie ustawy - jedną zmieniającą konstytucję, a jedną o tytułach awangardy.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Tytuły Awangardy

Postprzez Alojzy Pupka 14 paź 2013, o 00:53

Jakie parę rzeczy? Chyba wszystko już jest, tylko spisać projekty, przegłosować, zrobić skrypty i siup.
ppłk Alojzy Pupka h. Magnitogorsk
mandragor-senior

non è ancora finita
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Tytuły Awangardy

Postprzez PTR 15 paź 2013, o 08:27

Alojzy Pupka napisał(a):Jakie parę rzeczy? Chyba wszystko już jest, tylko spisać projekty, przegłosować, zrobić skrypty i siup.

No doprecyzować kwestię tego, czy Churał powinien opiniować, to czy awanse dla Prezydenta mają być automatyczne czy nie, czy ew. ankieta powinna być obowiązkowa czy zwyczajowa, czy faktycznie zakazać odbierania/obniżania tytułów w inny sposób niż naturalny, szczegóły dot. czasu połowicznego rozpadu pierwiastka wandności i takie tam.

No ale to jest wasz Churał, ja nie mówię wam co macie robić.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Poprzednia strona

Powrót do Wandejska egzystencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości