Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pomysł na Sarmację

Pomysł na Sarmację

Postprzez Hochenhauser 6 paź 2013, o 17:21

Od dawna nikt nie wypowiedział się w naszej małej świątyni rozumu, dlatego też robię to ja :D
W związku z obecnym interregnum ( interprincepsium ? ) co jakiś czas wybuchają mniejsze lub większe spory o przyszły kształt Księstwa, dlatego chciałbym zapytać się Kolegów-Filozofów jaki jest ich wymarzony ustrój, a zarazem przedstawić własny pomysł:
W dalszym ciągu jestem przeciw kadencyjności Księcia, a zarazem chciałbym, by lud miał w swoich rękach swoisty miecz Damoklesa: dlatego też proponuję 9-miesięczne okresy "ewaluacyjne", po których zakończeniu Sarmaci głosowaliby, czy pragną, by Książę pozostał na tronie. Dodatkowo pomyślałem, że fajnie by było założyć sobie dynastię: miałaby ona polegać na tym, że Książę za zgodą Sejmu adoptowałby 2 osoby, które stawałyby się Następcami Tronu, przy czym po każdym okresie Ewaluacyjnym Sarmaci mogliby też głosować za lub przeciw wydziedziczeniu danego następcy, a w razie abdykacji/usunięcia Księcia- wybrać, którego z nich woleliby na nowego monarchę. Książęta ci mogliby nosić tytuły Księcia Baridasu i Księcia Sclavinii, a ponadto przybrać nazwisko od nazwiska założyciela dynastii, lecz odróżniające od jego "pozaksiążęcego" potomstwa- na przykład, w wypadku obecnego kandydata, Książę Pac zamiast Pac-Karakachanow czy jakoś tak. Dynastia powinna mieć znacznie dłuższy "okres ewaluacyjny", na przykład 24 miesiące- w razie negatywnego wyniku wybierałoby się nowego Księcia, dającego początek nowej dynastii.
Sama władza książęca powinna wyglądać podobnie jak za P2G, z tym że bez systemowego samowładztwa i z możliwością postawienia księcia przed sądem za odpowiednio ciężkie przestępstwa.
Zapraszam do dyskusji.
Vladimir von Hochenhaüser
gość zagraniczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Sclaviński Instytut Filozofii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości