Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konsekwencje uznania państw stowarzyszonych

Konsekwencje uznania państw stowarzyszonych

Postprzez Piotr Paweł I 21 sie 2020, o 09:49

OPINIA INSTYTUTU DYPLOMACJI MIKRONACYJNEJ HAN

Logicznym następstwem podpisania traktatów stowarzyszeniowych z Teutonią, Baridasem i Sclavinią, jest uznanie państwowości tych krajów http://prawo.sarmacja.org/akt,11710.html
To zarazem oznacza, iż Księstwo Sarmacji jako państwo składa się z dwóch członów: Starosarmacji i Królestwa Hasselandu. Hasseland jest prowincją Sarmacji, podobnie zresztą jak Starosarmacja. Teutonia, Baridas i Sclavinia, mówiąc w największym skrócie, połączone są z Sarmacją unią, przy przekazaniu Sarmacji władzy sądowniczej i kierowania polityką zagraniczną, z wyłączeniem państw wspólnoty sarmackiej. Sarmacja jest też powiązana z tymi państwami unią monetarną.
Skoro tak, Starosarmacja i Hasseland mają w Sarmacji pozycję szczególną. Ta pozycja nie jest w żaden sposób odzwierciedlona prawnie, tzn. obie te prowincje nie mają żadnych, dodatkowych przywilejów. W istocie rzeczy, są w sytuacji znacząco mniej korzystnej niż państwa stowarzyszone, bo one posiadają prawa, których prowincje są pozbawione. Jest rzeczą otwartą, czy Hasseland powinien dążyć do zmiany tej sytuacji. Poprzedni Lord Szambelan chciał przekształcić Hasseland w państwo stowarzyszone - do czego jednak z różnych powodów nie doszło.
Obecna sytuacja nie musi wcale oznaczać jakichkolwiek problemów - mogę sobie wyobrazić problemy tylko w wypadku, gdyby któreś z państw stowarzyszonych chciało z Sarmacji odejść. To jednak jest bardzo mało prawdopodobne.
Co może w tej sytuacji zrobić Hasseland?
Krótkoterminowo - porozumieć się ze Starosarmacją w kwestii stworzenia wspólnej instytucji Państwa Sarmackiego, na zasadzie międzyprowincjonalnej rady koordynacyjnej. Równolegle, próbować stworzyć misje hasselandzkie w państwach stowarzyszonych.
Długoterminowo - doprowadzić do konstytucyjnego określenia instytucji Państwa Sarmackiego działających wyłącznie na terytorium Państwa, w rozumieniu prowincji Księstwa Sarmacji. Równolegle, zawrzeć porozumienia o współpracy z państwami stowarzyszonymi.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu
 

Powrót do Instytut Dyplomacji Mikronacyjnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość