Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rys historyczny

Rys historyczny

Postprzez Andrzej Swarzewski 12 lut 2019, o 22:58

Rys historyczny

Lata 20. i 30. przyniosły Pollinowi serię konfliktów. Początkowo Księstwo Sarmacji, Republika Bialeńska i mniejsze państwa nordackie tworzyły Wielką Koalicję. Jej przeciwnikiem było Królestwo Dreamlandu. Sojusznicy KD szybko stawali się jego wasalami, jednak ze względu na wpływ antysarmackiej propagandy, zgadzali się na coraz bliższą integrację.
W 2031 roku Dreamland został zmuszony do unii personalnej z Księstwem Sarmacji, która następnie ewoluowała w stronę unii realnej. W 2033 roku Książę Sarmacji i Król Dreamlandu Piotr V Brajan postanowił koronować się Królem Bialenii. Doprowadziło to do II Powstania Marcowego. Bialenia została podzielona na Bialenię Północną (republikańską) oraz Bialenię Południową (prowincję sarmacką). Na Anatolii reaktywowano Cesarstwo Valhalli, którego monarchą został Piotr V Brajan.
Bialenia Północna wraz z ostatnimi niepodległymi państwami na Nordacie stworzyła Konfederację Nordacką. W roku 2040 Konfederacja najechała Księstwo Sarmacji, wypierając jego wojska z Archipelagu Valhalli oraz całej Nordaty. Wielka wiktoria spowodowała wzmocnienie pozycji Republiki Bialeńskiej, która dążyła do pełnego zjednoczenia Nordaty pod swoim przewodnictwem.
W latach 40. sarmaccy republikanie doszli do władzy i wprowadzili kadencyjność urzędu książęcego. Monarchiści byli z tego faktu niezwykle niezadowoleni. Przy pomocy wciąż niezależnego i rosnącego w siłę Państwa Kościelnego Rotria doprowadzili do wybuchu Kontrrewolucji, w wyniku której powstały niezależne państwa: Królestwo Dreamlandu, Królestwo Baridasu oraz Państwo Sclavińskie.
Rotria osadziła na tronie dreamlandzkim uległą sobie dynastię. Pomimo tak mocarstwowej pozycji, w Państwie Kościelnym pojawiały się głosy o konieczności sekularyzacji. Skarland uzyskał koronę cesarską, która w 2058 roku niespodziewanie trafiła w ręce króla Dreamlandu. Edward IV uznał, że nadeszła pora na uniezależnienie Dreamlandu i pokonanie Rotrii.
U progu lat 60. trzy państwa były szczególnie niezadowolone ze względu pozycję niegodną ich potencjału, ambicji i historii. Było to Księstwo Sarmacji, które utraciło swoje tradycyjne prowincje i było osłabione rządami kadencyjnych książąt. Była to Republika Bialeńska, która w ramach Konfederacji Nordackiej musiała współdecydować o polityce ze zdecydowanie słabszymi krajami. I było to Królestwo Dreamlandu, uzależnione od Patriarchów Rotrii.
W 2063 roku podpisano tajny Traktat Zjednoczeniowy na mocy którego miała powstać trójczłonowa Federacja Pollinu, której celem było zjednoczenie całego świata. Po dekadzie walk udało się osiągnąć cel. Na Pollinie nie było już żadnych niezależnych państw.
Dzisiaj, 12 lutego 2084 roku całą planetą jednomyślnie rządzi Triumwirat: Książę Sarmacji, Król Dreamlandu i Wieczny Prezydent Bialenii. Przeciwko wydają się być tylko grupki partyzantów w Wandystanie i we wschodniej Nordacie. Czy aby na pewno?
Andrzej Swarzewski
Avatar użytkownika
 

Powrót do Venomania 2084

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość