Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

I Ogólnosarmacki Zjazd Partyjny Partii Rozwoju

I Ogólnosarmacki Zjazd Partyjny Partii Rozwoju

Postprzez Józef Sowiński 13 gru 2018, o 22:37

Obrazek

Przez czerwony dywan do siedziby biura Partii Rozwoju wbiegł ubrany w ciemny garnitur prezes. Nie chciał się zatrzymać pomimo próśb dziennikarzy by skomentować obecne wydarzenia rozgrywające się wokół władz centralnych Sarmacji i poniesionej klęski w wyborach parlamentarnych na stanowisko Kanclerza. Wolał wbiec do biura, zredagować krótki komunikat i nakazać jego publikacje oraz wysłanie do wszystkich członków partii.

Obrazek

Hasselandzka siedziba partii

Szanowni członkowie Partii Rozwoju!
Drodzy Sympatycy!
Sarmaci i Sarmatki!

W dniu jutrzejszym tj. 14 grudnia 2018 roku w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją na arenie polityki centralnej i rozszerzeniem naszych wpływów na Starosarmację zwołuję I Ogólnosarmacki Zjazd Partii Rozwoju.
Jego celem będzie:
- stworzenie ogólnosarmackiego programu Partii Rozwoju przez zanalizowanie potrzeb dotyczących władz centralnych i społecznych,
- zredagowanie programu oddziału Starosarmackiego (PRS) na podstawie planu rozwoju przygotowanego przez Januszka Pałasza,
- zanalizowanie programu PRH i dostosowanie do realnych potrzeb Hasselandu przez analizę możliwości jego wykonania,
- wyznaczenie władz centralnych oraz prowincjonalnych (w tym wyznaczenie Przewodniczących Krajowych oraz legitymizacja władzy Prezesa przez głosowanie),
Priorytetem będzie program centralny.
Podobnie jak podczas kongresu założycielskiego głos zostanie udzielony wszystkim zebranym, jednak prawo do głosowania nad programami centralno-prowincjonalnymi zostanie oddany tylko członkom PR.

Pozdrawiam,
(-)Józef Sowiński.

[Jednocześnie proszę o zgłaszanie w tym wątku swojej obecności. Miło będzie jeśli ktoś zrobi to w sposób fabularny z krótkim opisem narracyjnym jak przybywa do siedziby ;) ]
Prezes Partii Rozwoju

Re: I Ogólnosarmacki Zjazd Partyjny Partii Rozwoju

Postprzez Cudzoziemiec 14 gru 2018, o 07:35

Po ostatniej debacie musiałem sobie zrobić 3 dniowy urlop by zregenerować siły. Nagła wiadomość o zjeździe partii wytrąciła mnie z równowagi. Postanowiłem na znak protestu nie ubierać się na galowo. Nim zameldowałem swą obecność szklanka kompot... no właśnie. Nie wiem z czego był ale pragnienie wygrało.
Zameldowany zacząłem szybko pisać przemówienie...
Cudzoziemiec

Postprzez Filip I Gryf 14 gru 2018, o 07:42

Pod siedzibą parti wysiadłem z auto i złapali mnie dziennikarze. Krótko odpowiedziałem na ich pytania i wkroczyłem na salę. Widzę już dwie osoby. Podchodzę do nich i się witam. Następnie siadam i czekam na pozostałych. Wszystkie dokumenty przygotowane to mogę się zdrzemnąć. Zakładam okulary i odpływam... 8-)
Filip I Gryf

Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 14 gru 2018, o 10:53

Pod siedzibę partii podjechało krwiście czerwone auto, z którego po chwili wysiadł mężczyzna z kontuszu i żupanie. Przy pasie trzymał szablę, którą oddał w szatni razem z wierzchnim okryciem. Gdy wszedł na salę zwrócił uwagę na śpiących członków partii

Obrazek

Jak można spać na zjeździe! - zakrzyknął oburzony widząc zasypiającego Januszka - Jak tak można! No jak!

W celu uspokojenia podszedł do stołu suto zastawionego i poczęstował się tutejszymi smakołykami.

Nawet w Baridasie takich nie mają - [i] myślał, degustując wino, prawdopodobnie z 1978
.

Jednak postanowił dać dobry przykład kolegom z partii i odszedł, ażeby pokusa dobrego jadła nie wpłynęła na chęć szybszego zakończenia obrad, bez konsensusu oraz efektów.
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Józef Sowiński 14 gru 2018, o 16:50

Sowiński rozejrzał się po sali. Nie było jeszcze wszystkich członków partii... Niektórzy z nich stali przy bufecie, inny w fotelach w przyciemnianych okularach przeglądali jakieś papiery, jeszcze inni siedzieli i oczekiwali. Cały czas w głowie huczała mu sentencja jego politycznego mentora: "polityka nienawidzi czekać"- wstał, wziął głęboki oddech i...

Drodzy członkowie Partii Rozwoju!

Wiem, że decyzja o zwołaniu tak szybko zjazdu mogła niektórych zaskoczyć. Wiem, że nie jesteśmy tutaj jeszcze wszyscy ale już pora rozpocząć pracę. Pracę ciężką i długotrwałą, którego celem ma być przygotowanie się do rozwijania Sarmacji. Dlatego też przygotowane zostały w Domu Hasselandzkim Partii Rozwoju trzy sale:
- sala główna- na jej forum będą odbywały się debaty dotyczące programu centralnego.
- sala Manduraja- tutaj zostanie zanalizowany i zaktualizowany program PRH,
- sala Zachodnia- gdzie zapraszam wszystkich członków PRStarosarmacja.

Czekają nas ciężkie dni... Niewykluczone, że będziemy się spierać w różnych kwestiach lecz mam nadzieje, że poprzez kompromis wypracujemy wspólne stanowisko.
Prezes Partii Rozwoju

Postprzez Cudzoziemiec 14 gru 2018, o 17:38

Po przemówieniu Prezesa Partii poszedłem zjeść. Widząc zamyślonego Janusza zaproponowałem--choć na coś mocniejszego, bo od jutra ciężka praca i dyskusja.
Cudzoziemiec

Postprzez Filip I Gryf 14 gru 2018, o 18:26

Od razu wraz z panem Jarosławem poszedłem na coś mocniejszego. Zadowoleni wróciliśmy z bufetu aby brać dalszy udział w zebraniu.
Filip I Gryf

Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez Józef Sowiński 14 gru 2018, o 18:46

Po ogłoszeniu rozpoczęcia obrad i wskazaniu sal, w których będą poruszane dane tematy wyszedł do holu. Krokiem niezbyt szybkim w zamyśleniu i ze wzrokiem spuszczonym na podłogę korytarza mijał wszystkie wymienione przedtem sale. Doszedł do okna. Zatrzymał się. Podniósł wzrok i wyjrzał zza firany na świat- świat Hasselandu, świat krajów członkowskich i świat Sarmacji szukając odpowiedzi- co przyniesie jutro? Co stanie się głównym celem partii? Cofnął się o krok. Obrócił się na pięcie i powrócił do pomieszczenia z bufetem oraz małą mównicą, gdzie zbierali się członkowie Partii Rozwoju.
Prezes Partii Rozwoju

Postprzez AFvTD 14 gru 2018, o 19:37

Gdy koledzy z partii podeszli do bufetu Alfred Fabian von Tehen Dżek postanowił wejść po cichutku na mównicę. Gdy już tam stał, delikatnie zaznaczył swoją obecność przy mikrofonie. Po chwili słychać już było melodyjny głos wicehrabiego

Szanowni koledzy! - rozpoczął - przede wszystkim chciałbym podziękować za tak liczne przybycie, jednak sądzę, że to jeszcze nie wszyscy! Serce me się raduje, gdy widzę, jak poważnie odbierana jest nasza partia. Razem możemy stworzyć wspólny świat. Chciałbym z głębi serca podziękować Wielmożnemu Wicehrabiemu Józefowi Sowińskiemu, dzięki któremu ostatecznie potwierdziły się moje plany, co do wstąpienia do partii. Chciałbym również podziękować za współpracę nieobecnym tutaj kolegom z partii Nihil Novi, z którymi miałem przyjemność współpracy w Sejmie JO Vladimirowi ik Lihtenštánowi, oraz JW Remigiuszowi Vladimirowiczowi Lwowskiemu von Hochenhaüser, z którymi miałem zaszczyt współpracować w LIV kadencji Sejmu Księstwa Sarmacji. To dzięki nim poznałem realia Sejmu Księstwa Sarmacji i pierwszy raz na poważnie "byłem" w Sejmie.

Jednak wystarczy tych wspominek, przejdźmy do sedna.

Po tych słowach rozpoczęła się dosyć długa wypowiedź, dotycząca oddziału Partii Rozwoju Hasselandu

Dziękuję za uwagę - powiedział, gdy skończył - pozwolę się teraz wypowiedzieć kolegom, następnie odniosę się również do oddziału centralnego.

Mówiąc ostatnie słowa wicehrabia von Tehen-Dżek zszedł z mównicy, gdzie już ustawiać się zaczęła kolejka. Natomiast sam v-hr podszedł do bufetu i nalał w kielich wina, po czym rozsiadł się wygodnie i rozpoczął wysłuchiwanie swoich kolegów, jak również w chwilach przerwy między wypowiedziami przeprowadził przyjemną rozmowę z przemiłym mężczyzną, w wieku ok. 34 lat, który okazał się być sympatykiem partii.
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 15 gru 2018, o 11:32

Po kilku wypowiedziach na mównice ponownie wszedł v-hr von Tehen-Dżek

Nie tak dawno mówiłem o Hasselandzie, jednak celujemy wysoko! Teraz celujemy w politykę centralną. Wiele pojawiło się zdań, dlatego też pozwolę sobie odpowiedzieć na wszystkie tematy już poruszone. Po chwili z mikrofonu rozpoczęło się kolejne przemówienie v-hr. Gdy zakończył, ponownie podziękował za udzielenie glosu i opuścił mównicę.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Archiwum Partyjne