Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Program Partii Rozwoju Hasselandu

Program Partii Rozwoju Hasselandu

Postprzez Józef Sowiński 8 gru 2018, o 11:29

Program PartiiObrazek


PRH dąży cały czas do rozwoju- ewoluuje. Tak jak gatunki zwierząt, tak i polityka cały czas się zmienia i dostosowuje do obecnych warunków. Dlatego też charakter programu partii winien być cały czas otwarty na nowości i nie może zamykać się, odcinać bądź też izolować od reszty świata. Obecnie widzę jednak kwestie i cele, którymi PRH-a powinna zająć się w pierwszej kolejności.

Po pierwsze PRH powinno dążyć do utworzenia sprawnie działającej Gwardii Hasselandzkiej. Pomimo tego, iż Hasseland będący częścią Księstwa Sarmacji jest przez Książęce Siły Zbrojne chroniony, to luźna formacja militarna składająca się z mieszkańców wysp Razyrjskich, Cyberyjskich oraz Vienben może stać się rezerwuarem przyszłych rekrutów i oficerów KSZ mających już przygotowanie do pełnienia służby dla Księcia. W wypadku realnego zagrożenia militarnego może stanowić także zasobne źródło sił rezerwowych przez co odciąży główne siły KSZ. Dodatkowo w wypadku klęski naturalnej to właśnie Gwardia, tworzona przez mieszkańców o strukturach zbliżonych do milicji będzie pierwsza na miejscu zdarzenia.

Po drugie potrzeba nam dobrze zorganizowanej Akademii. Królewska Akademia Nauk ostatnimi czasy przeżywa regres… Nie widać żadnych prac naukowych ani nawet działań utrzymywania KAN przy życiu. Również kultura przez to jest zaniedbywana. Skutek takiego działania widzę jeden: zmarginalizowanie Hasselandu wobec innych regionów Księstwa Sarmacji. A przecież posiadamy uczonych, posiadamy odrębną kulturę i własną historię. Skąd jednak mają ją poznać Sarmaci i potencjalni Hasselandczycy? Raczej nie z przeglądania forum archiwalnego... Działania mające na celu wskrzeszenie KAN i jego rozwój to według mnie między innymi: stworzenie prostego w obsłudze archiwum akt dawnych, otworzenie na nowo wydziału historii i kultury (a w nim pod-wydziałów: hasselandzkiego, sarmackiego oraz mikronacyjnego), wspieranie działalności naukowej w strukturach KAH. Pomoże to nie tylko zaciekawić innych kulturą i historią Hasselandu ale także da impuls młodym, zdolnym twórcą, którzy właśnie takiej instytucji jak KAN potrzebują.

Po trzecie stworzenie sprawnie działających organów władzy samorządowej. Te dość ogólne sformułowanie jest celowe, gdyż można do tego dojść na dwa sposoby: pierwszy to zmiany personalne na czołowych stanowiskach krajowych, a drugi to reorganizacja całych struktur samorządowych- wszystko zależy od tego na ile będzie stać Hasseland.

Kolejny aspekt to polityka państwowa Księstwa. Tutaj PRH będzie dążyć do posiadania przez Hasseland przedstawicielstwa w strukturach parlamentarnych państwa. Ma to zapewnić Hasselandowi nie tylko odpowiednią renomę ale i reprezentanta woli razurejczyków w sejmie.

PRH nie może jednak pozostać partią tylko prowincjonalną. Partia Rozwoju powinno dążyć do promieniowania na inne prowincje poprzez zakładanie nowych oddziałów partyjnych. Mam nadzieje, że już niedługo wśród oddziałów Partii Rozwoju zobaczymy także PRS, PRB,PRRB, i PRT, co pozwoli nam na utworzenie partii o zasięgu państwowym a także pomoże we współpracy między samorządowej.

Kolejna sprawa to kwestia aktywnej promocji świata mikronacyjnego. PRH-a musi podjąć działania zmierzające do aktywizacji społeczeństwa Hasselandzkiego (a w przyszłości również Sarmackiego) w celu promowania zarówno samego państwa jak i świata. Musimy być wszędzie widoczni gdzie to tylko możliwe. Jakie powinny działania zostać podjęte w tym celu? To określone zostanie przez odpowiednie struktury partii w zależności od zasobów, czasu i okoliczności.

Rząd ani żadne ugrupowanie nie może utrzymać się bez oddziaływania na społeczeństwo. Może to czynić na wiele sposób między innymi poprzez tzw. IV władzę, czyli media. PRH będzie posiadała finansowane przez fundusze partyjne lecz w pełni niezależne od zarządu partii swoją prasę w postaci periodyka o nazwie Rozwój o czy wspomnę później.

W artykule o PRH wspominałem o wspieraniu młodych sarmatów i ich działań. To też jest ważna arena przyszłych działań Partii Rozwoju. Wielu nowo przybyłych odpycha nieznajomość tutejszych realiów- nie wiedzą po prostu jak zacząć i tuż po przywitaniu rezygnują ze wspólnej, nazwijmy to, zabawy. PRH zmierzać będzie do bezpośredniej pomocy zarówno w poznawaniu Sarmacji, Sarmatów jak i jej kultury, prowincji, historii i obyczajów. Będzie również wspierać nowo przybyłych finansowo. Zakres wsparcia finansowego oraz szczegółowe zadania będą zależne od decyzji członków partii i ich postanowień

Podsumowując założenia programu, główne cele to:
- utworzenie sprawnej Gwardii Hasselandzkiej
- ożywienie kultury i nauki poprzez aktywizacje KAN,
- stworzenie silnie działających organów władzy samorządowej,
- dążenie do posiadania przedstawicielstwa w Sejmie,
- dążenie do tworzenia innych oddziałów Partii Rozwoju,
- dążenie do współpracy między samorządowej,
- aktywna polityka promocyjna,
- powołanie do życia gazety Rozwój,
- wspieranie młodych Sarmatów i ich działań.

Lista podsumowująca jest ciągle otwarta na propozycje. Kwestii do załatwienia w Sarmacji nie zamyka się jedynie na tych paru akapitach. Tutaj zostały przedstawione tylko te, które PRH zamierza spełniać w pierwszej kolejności.
Prezes Partii Rozwoju
Avatar użytkownika
 

Powrót do Postanowienia Partii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość