Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Bal inauguracyjny prezydenturę Franza Langera

Bal inauguracyjny prezydenturę Franza Langera

Postprzez Franz Langer 26 sty 2019, o 19:15

Obrazek

Sobota 26 stycznia 2018 r.

Sala Kryształowa ponownie zaczęła wypełniać się ludźmi. Zapalone lampy, a także świece na stołach nadawały wszystkiemu uroczysty charakter. Tym razem ustawiono jeden podłużny stół, każdy z gości miał przypisane miejsce siedzące, były też miejsca przewidziane dla spóźnialskich. Goście zaczęli się rozpłaszczać, służba wskazywała miejsca, a orkiestra w kącie cicho przygrywała. Toczono rozmowy głównie o polityce, sytuacji w Bialenii oraz o jej przyszłości. Niektórzy z uczestników dziwili się, że jeszcze nie tak dawno Langer pełnił funkcję Sekretarza w Gabinecie Prezydenta i witał gości na poprzednim balu inaugurującym, a teraz sam stał się gospodarzem. Historia pisze różne scenariusze i to ona oceni jego prezydenturę, która dzisiaj będzie uroczyście zainaugurowana. Goście zajęli już swoje honorowe miejsca, muzyka przycichła, a służba poprosiła wszystkich o powstanie - na salę wchodził 26. Prezydent Republiki Bialeńskiej - Franz Langer.

Prezydent podszedł do mównicy, uśmiechnął się do gości i prosząc żeby wszyscy usiedli, zaczął swoją przemowę:

Obrazek

Szanowni Bialeńczycy,
Drodzy Sarmaci i Sarmatki,
Wszyscy czcigodni i mili goście!

Dziękuję wszystkim za przybycie i chęć uczestniczenia w balu inaugurującym moją prezydenturę. Jest mi niesamowicie miło gościć Was tutaj. I choć zmienił się gospodarz w Pałacu Prezydenckim, to pragnę Was wszystkich zapewnić, że nie zmieni się polityka Bialenii względem Sarmacji. Jesteśmy zadowoleni z umowy stowarzyszeniowej podpisanej z Księstwem. Liczymy także na owocne dalsze rozmowy z władzami tego pięknego kraju. Kraju tylu regionów i różnorodności. Kraju, który swoimi rozmiarami, a także tolerancją kulturową jest ewenementem na skalę v-świata. Jak w każdym państwie zdarzają się kości niezgody, które rzucone, potrafią tylko rujnować. Jednak Sarmacja przez tyle lat przetrwała niejedną burzę i dziś rozkwita przyciągając do siebie kolejnych mieszkańców. Życzę sobie i Republice Bialeńskiej tego samego, aby w zgodzie i w przyjaźni z Księstwem Sarmacji przetrwała niejedną burzę i zamieć, a także by swoimi inicjatywami zachęcała do siebie kolejne osoby.

Drodzy Bialeńczycy, zwracam się teraz bezpośrednio do Was. Pragnę Wam podziękować, że stoicie na posterunku i nie opuściliście Bialenii w trudnej dla niej chwili. Razem budujmy lepszą przyszłość i rozwijamy aktywność w naszym kraju. W ostatnim momencie zmieniłem tą część przemówienia wbrew swoim doradcom. Nie będę tutaj mówił o jedności narodowej, zgodzie i tego typu rzeczach. To wszyscy wiedzą. Powiem jedno. Dziękuję, że jesteście i chcecie pracować dla Republiki, że nie jest ona wam obojętna. A na dowód tego uznania, pragnę zgodnie z tradycją nagrodzić naszych obywateli folwarkami.

Szanowni Państwo, zapraszam teraz wszystkich do zabawy i uczty! Orkiestra niech zacznie grać, a trunki i jadło niech zostaną wniesione! Życzę wszystkim udanego wieczoru! Niech żyje Bialenia!

Następnie Prezydent Langer zszedł z mównicy oraz zajął swoje miejsce w środkowej części stołu. Jedzenie zostało wniesione, a wraz z nim najprzedniejsze trunki z odległych zakątków świata. Goście mogli zajadać się wybornie przygotowanymi daniami bialeńśkimi, a dla lokalnych patriotów nie zabrakło dań z ich ojczyzn. Orkiestra przygrywała, a przy stole rozpoczęła się biesiada. Wówczas przedstawiciele mediów zostali wyproszeni, a biesiadnicy mogli w spokoju przejść do części nieoficjalnej.
mgr net. (-) F. Langer
Królestwo Hasselandu

Re: Bal inauguracyjny prezydenturę Franza Langera

Postprzez Andrzej Swarzewski 26 sty 2019, o 20:53

Gratuluję. Niemniej, trochę śmieszy mnie nadawanie takiej samej ilości wszystkim aktualnym obywatelom i nienadawanie żadnych folwarków tym, którzy w ostatnim "okresie rozliczeniowym" byli w kilku przypadkach bardziej aktywni niż obecni obywatele. Na przykład ob. Bajtuś od ostatnich nadań (15 grudnia) napisał w działach bialeńskich 4 posty, w tym jeden głos w Parlamencie, przysięga obywatelska, podpis pod wetem obywatelskim i wyrażenie zgody na kandydowanie. Porównaj to do tego, ile Antoni musiał pracować na tyle samo folwarków, albo ile Michał i ja pracowaliśmy, żeby zostać zupełnie pominięci. Oczywiście może Pan Prezydent prowadzić swoją politykę, ale to jest wbrew celowi, żeby folwarki były docenieniem włożonej pracy i zaangażowania. To już chyba lepiej w ogóle porzucić tę tradycję...
Andrzej Swarzewski

Postprzez Jan Sapieha 26 sty 2019, o 21:00

Szanowny Panie Prezydencie,
Życzę aby Pańska kadencja przebiegała w zdrowej i budującej atmosferze.
Janek Sapieha
Jan Sapieha

Postprzez Franz Langer 26 sty 2019, o 21:18

Witam serdecznie, cieszę się, że pomimo różnicy zdań znalazł Pan chwilkę czasu by nas odwiedzić. Proszę się częstować a ja w międzyczasie odpowiem. Słusznie Pan zauważył, że nadałem folwarki jedynie obecnym obywatelom i to w takiej samej liczbie. Zrobiłem to celowo, ponieważ nie mnie oceniać wyniki pracy za czasów prezydentury mojego poprzednika. Rozpoczynam swoją prezydenturę i swoją współpracę z obywatelami. Pod koniec kadencji zapewniam Pana, że ci najbardziej zasłużeni zostaną odpowiednio wynagrodzeni.

Mówi Pan, że pominięto Pana i Pana Michała. Owszem, ale Panowie zrzekliście się obywatelstwa Bialenii. Wyjechaliście z naszego kraju i teraz domagacie się folwarków? W preambule specjalnie zaznaczyłem "dbałość o przetrwanie Republiki". Pański wyjazd niestety temu przeczy. Pozostali obywatele zostali i albo w większy albo w mniejszy, jak Pan raczył zauważyć, sposób troszczą się o tą trwałość. Mam nadzieję, że te nadania zachęcą wszystkich do dalszej pracy na rzecz Republiki a przodowników pracy, tak jak mówiłem, nagrodzimy pod koniec kadencji.
Zechce się może Szanowny Pan poczęstować winem? Wyborne!

Szanowny Panie Janku, dziękuję za te piękne życzenia! Zdrowa i budująca atmosfera przyda się nie tylko mi ale i wszystkim mieszkańcom. Zapraszam serdecznie do skosztowania naszych specjałów. Muszę powiedzieć, że kuchnia się dzisiaj bardzo postarała!
mgr net. (-) F. Langer
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Andrzej Swarzewski 26 sty 2019, o 21:26

Zrozumiałem ideę, ale jest to wbrew praktyce, by nagradzać nawet tych, którzy na jakiś czas przybyli do Bialenii i się jej choć odrobinę przysłużyli, każdemu według zasług. Zachęcam do zapoznania się z dawnymi nadaniami. Nie domagam się folwarków ani we własnym imieniu, ani tym bardziej w imieniu Michała. Zwracam jednak uwagę na pewne zerwanie z tradycją. Ma Pan oczywiście do tego pełne prawo, a ja jako były prezydent mogę narzekać. ;)
Franz Langer napisał(a):Zechce się może Szanowny Pan poczęstować winem? Wyborne!

Za wino dziękuję, ale chętnie wypiję burbona, jest może? :twisted:
Andrzej Swarzewski

Postprzez Franz Langer 26 sty 2019, o 21:45

Andrzej Swarzewski napisał(a): Ma Pan oczywiście do tego pełne prawo, a ja jako były prezydent mogę narzekać. ;)

Oczywiście! Ma Pan do tego pełne prawo i nikt tego prawa Panu nie zabiera, nawet, pomimo niektórych sugestii, w Bialenii :lol:
Proszę wybaczyć tą moją drobną uszczypliwość, ale zapoznałem się z Pańskimi pracami i przemyśleniami w Hasselandzie i narzeka Pan w nich trochę na naszą Republikę.

Andrzej Swarzewski napisał(a): Za wino dziękuję, ale chętnie wypiję burbona, jest może? :twisted:

Naturalnie! *na polecenie Prezydenta elegancko ubrana obsługa podała Andrzejowi Swarzewskiemu burbona*
No to jak, Panie Andrzeju? Napije się Pan za Republikę Bialeńską?
mgr net. (-) F. Langer
Królestwo Hasselandu

Postprzez Andrzej Swarzewski 26 sty 2019, o 22:22

Franz Langer napisał(a):Proszę wybaczyć tą moją drobną uszczypliwość, ale zapoznałem się z Pańskimi pracami i przemyśleniami w Hasselandzie i narzeka Pan w nich trochę na naszą Republikę.

Narzekam, bo jest na co narzekać. I mam nadzieję, że Pan Prezydent postara się wypracować własne rozwiązania, które w miarę możliwości zadowolą każdą ze stron. ;) Ze swojej strony jestem otwarty na pewną współpracę, chociaż negatywnie oceniać to, co nazwałem "Burbonową Bialenią". Zależy mi na Bialenii, już samym przybyciem na inaugurację złamałem bojkot, który sam sobie narzuciłem. ;) Może to naiwność, ale mam jednak pewną iskierkę nadziei, że przywróci Pan Bialenię na odpowiednie tory.
Franz Langer napisał(a):Naturalnie! *na polecenie Prezydenta elegancko ubrana obsługa podała Andrzejowi Swarzewskiemu burbona*
No to jak, Panie Andrzeju? Napije się Pan za Republikę Bialeńską?

Jak najbardziej! Piję za Bialenię i jej nowego przywódcę!
Andrzej Swarzewski

Postprzez Thomas 26 sty 2019, o 22:40

Ja wypije za Bialenię.
Niech żyje Republika Bialeńska.
/-/ Thomas von Lisendorff
p. o. Prezydent MUP
Admirał MW SZ RB
Prezes BZS
Wiceminister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej

Postprzez Franz Langer 26 sty 2019, o 22:58

Andrzej Swarzewski napisał(a):Narzekam, bo jest na co narzekać. I mam nadzieję, że Pan Prezydent postara się wypracować własne rozwiązania, które w miarę możliwości zadowolą każdą ze stron. ;) Ze swojej strony jestem otwarty na pewną współpracę, chociaż negatywnie oceniać to, co nazwałem "Burbonową Bialenią". Zależy mi na Bialenii, już samym przybyciem na inaugurację złamałem bojkot, który sam sobie narzuciłem. ;) Może to naiwność, ale mam jednak pewną iskierkę nadziei, że przywróci Pan Bialenię na odpowiednie tory.

Taki jest mój cel, aby w Bialenii każdemu żyło się dobrze i dostatnie. I wiem wiem, każdy polityk tak mówi, a historia potem ocenia. Nie mniej jednak jeśli miałby Pan ochotę to mógłby się podzielić ze mną swoją wizją Bialenii (np. poprzez Pocztę Konną) bo to co się Panu nie podoba to już wiemy, teraz trzeba się dowiedzieć co się podoba. ;)

Lisendorff napisał(a):Ja wypije za Bialenię.
Niech żyje Republika Bialeńska.

Niech żyje, niech żyje! Witam Szanownego Pana, zapraszam do rozgoszczenia się i częstowania naszymi bialeńskimi specjałami!
mgr net. (-) F. Langer
Królestwo Hasselandu

Postprzez Antoni 27 sty 2019, o 03:16

Niech żyje Prezydent i cała Republika Bialeńska!

Andrzej Swarzewski napisał(a):Za wino dziękuję, ale chętnie wypiję burbona, jest może? :twisted:

Po drugiej stronie stolika, ale jestem. Takiej uroczystości bym nie przeoczył. ;)
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Trybunał Koronny
Dwór Jego Książęcej Mości
Starosarmacja

Powrót do Sala Kryształowa