Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Orędzie z okazji 21 marca

Orędzie z okazji 21 marca

Postprzez Andrzej Swarzewski 21 mar 2019, o 23:59

Drodzy Bialeńczycy i Szanowni Przyjaciele Bialenii,
Chciałbym życzyć Wam wszystkiego najlepszego z okazji kolejnej rocznicy Powstania Marcowego, a zarazem mazdaistycznego sabatu Ostara. Przyroda powoli budzi się do życia, a my powinniśmy wziąć z niej przykład.
Ostatni rok był dla Bialenii ciężki, nieudane prezydentury, krótki związek z Unią Trzech Narodów, bliskie zagrożenie utratą niepodległości na rzecz Brodrii oraz Sarmacji, kryzysy wewnętrzne, ciężkie decyzje. Myślę jednak, że najgorsze mamy już za sobą. Ogłoszenie suwerenności jest już pewne, a umowa z Księstwem Sarmacji wygaśnie na przełomie kwietnia i maja, czyli w okresie kolejnego sabatu, Beltane, obchodzonego w naszej ludowej ojczyźnie również jako Święto Pracy. Przyroda rozkwita bez wysiłku, ale jeśli Bialenia ma ponownie rozkwitnąć, to musimy podjąć pracę. Już teraz nad systemem informatycznym pracuje Bajtuś, za co bardzo mu dziękuję. Pierwsze pąki, które ujrzymy na drzewie będą jego zasługą.
Dziękuję również Rononowi i Thomasowi za wsparcie dla naszych dążeń niepodległościowych oraz deklarację pracy nad odbudową niepodległej Bialenii. Dziękuję Janowi oraz Defloriuszowi za nieporzucanie RB pomimo odmiennej wizji jej rozwoju. Dziękuję Maciejowi za powrót i życzę udanej ponownej aklimatyzacji w krainie, gdzie trawa jest zieleńsza. Dziękuję życzliwym dla nas Sarmatom, którzy goszczą nas na swoim forum, a mimo to rozumieją nasze dążenie do samodzielności. Dziękuję wszystkim przyjaciołom z zagranicy, którzy popierają nasze dążenie do odbudowy.
Właśnie dzięki Wam Bialenia obudzi się do życia i rozkwitnie!
Zgodnie z obietnicą, postanowiłem nadań folwarki. Nadania te nie były łatwe, bo w ostatnim czasie w naszym systemie lennym wprowadzono pewien chaos. Z tego powodu postanowiłem napisać jawne uzasadnienie dla wszystkich moich decyzji. Następne nadania (pierwszomajowe) odbędą się już po staremu.
1) Michelangelo Piccolomini - 6 folwarków (w tym 5 zaległych; Franz Langer w nadaniach z 26 stycznia pominął w swoich nadaniach Michała, ponieważ wówczas zrzekł się w proteście obywatelstwa)
2) Marek Bajtuś - 6 folwarków (tym największym nadaniem postanowiłem docenić pracę informatyczną na rzecz przywrócenia Bialenii do suwerennego działania)
3) Franz Langer - 6 folwarków (w tym 5 zaległych; z oczywistych przyczyn nie nadał sobie folwarków 26 stycznia)
4) Antoni Kacper Burbon-Conti - 5 folwarków (nie jest już obywatelem, ale przez większość "okresu rozliczeniowego" aktywnie pracował dla Bialenii, co należy docenić pomimo poważnych, wręcz metafizycznych różnic w poglądach politycznych)
5) Thomas von Lissendorf - 5 folwarków (tu nie potrzeba wyjaśnień, odpowiedzialność, aktywność i wsparcie niepodległości)
6) Ronon Dex - 5 folwarków (j.w.)
7) Jan Sapieha - 5 folwarków (wysoka aktywność i patriotyczna postawa pomimo niepełnienia funkcji państwowych)
8) Defloriusz Dyman Wander - 4 folwarki (przeciętna aktywność, ale na wysokim poziomie merytorycznym; patriotyczna postawa pomimo stosunkowo krótkiego przebywania w Bialenii)
9) Seweryn Santecki - 1 folwark (za porady prawne na bialeńskim kanale Discorda)
10) Ludwik Tomovic - 1 folwark (za aktywność w murach Uniwersytetu Bialeńskiego).
11) Kamiljan de Harlin von Wespucci - 1 folwark (obywatel przez większość "okresu rozliczeniowego")
12) Hewret von Thorn - 1 folwark (j.w.)
Gratuluję, dziękuję za włożoną pracę i w imieniu Republiki proszę o kontynuację! :)
Andrzej Swarzewski
Avatar użytkownika
 

Powrót do Komunikaty Prezydenta Republiki Bialeńskiej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość