Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Co to oznacza?

Co to oznacza?

Postprzez Piotr Paweł I 13 wrz 2020, o 12:27

Lord Szambelan wydał dekret zmieniający Konstytucję i usuwający z niej urząd Lorda Protektora. Oczywiście, uczynił to za moją pełną zgodą. Chodzi bowiem o to, by hasselandzki system prawny odzwierciedlał istniejącą rzeczywistość.
Instytucja Lorda Protektora wprowadzono kiedyś w związku z ustanowieniem kadencyjnego urzędu Lorda Szambelana. Uznaliśmy, że gdy Król (czyli Książę Sarmacji) nie ma rozległych uprawnień, to potrzebne są zabezpieczenia - Lord Protektor miał umacniać Hasseland, gdy Lord Szambelan - rządzić.
Dziś jest to zbędne, zwłaszcza, że jest nas za mało, by objąć wszystkie urzędy. Likwidujemy więc to, co nie jest konieczne. A więc urząd Lorda Protektora. Oczywiście, nie chodzi o to, by Lord Szabelan jednoosobowo kierował wszystkim - jak nastanie taka możliwość, przywrócony zostanie przewodniczący Zgromadzenia Krajowego (czy pod nazwą Lorda Protektora - to już inna sprawa). Zastanowimy się nad tym.
Na razie upraszczamy i ułatwiamy. I oczywiście, liczymy na aktywność Hasselandczyków, bo jedno- czy nawet dwuosobowa prowincja, to zdecydowanie poniżej potrzeb i ambicji!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
 

Powrót do Lord Protektor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron