Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Apel o spokój

Apel o spokój

Postprzez Piotr Paweł I 28 lip 2020, o 08:05

Drodzy Hasselandczycy!

Z ubolewaniem obserwuję wydarzenia wokół ostatnich wyborów do Sejmu Księstwa Sarmacji, oskarżenia i sprawy sądowe. To bardzo trudna sytuacja, trudna - i przykra.
Ja nie jestem zaangażowany w żadną aktywność w sarmackiej "centrali". Nie kandydowałem do Sejmu i nie popierałem żadnego stronnictwa, formalnego czy nieformalnego. Ale leży mi na sercu przyszłość Sarmacji; Księstwo musi być silne, Książę musi być silny, Rząd musi być silny. Będę wspierał wszelkie, dobre inicjatywy, które do tego będą prowadzić.
My jednak w Hasselandzie powinniśmy działać dalej - i wzmacniać Hasseland. Powinniśmy kontynuować przebudowę Królestwa. Być może obok kwestii narracyjnych powinniśmy jednak powrócić do zmiany Konstytucji. Chodzi o to, by zapewnić prawną stabilizację Królestwa.
Odpowiednie propozycje przedłożę po konsultacjach z Lordem Szambelanem.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Re: Apel o spokój

Postprzez AFvTD 28 lip 2020, o 17:01

JO Lordzie Protektorze

Z góry dziękuję za apel. Zdecydowanie. Nie próbuję być tutaj sarkastyczny, naprawdę wiele on dla mnie znaczy, szczególnie, kiedy czasami brakuje słów, którymi można opisać sytuację nie tylko w centrali, ale również sytuację Hasselandu. Działajmy i czekajmy na to, co się stanie w centrali. Bez względu na najbliższe wydarzenia z Sejmem i Księciem - nie powinno to wpłynąć na sytuację Hasselandu, przynajmniej do czasu, kiedy mamy obsadzone najważniejsze stanowiska i nie jest zagrożona ciągłość władzy. Czekajmy, bo jak na razie wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku będziemy mieć koronację.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Artur 28 lip 2020, o 18:53

Jedno jest pewne. filipka należy pozbawić tytułu króla hasselandu - niezwłocznie.
Obrazek
Artur

Postprzez Joahim-von-R 28 lip 2020, o 20:16

Artur napisał(a):Jedno jest pewne. filipka należy pozbawić tytułu króla hasselandu - niezwłocznie.

To może być całkiem problematyczne (znając życie jak sam się go nie zrzeknie to się nie da).
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!

Obrazek
Joahim-von-R

Postprzez GFvH 28 lip 2020, o 20:28

Artur napisał(a):Jedno jest pewne. filipka należy pozbawić tytułu króla hasselandu - niezwłocznie.

Może by tak poczekać jak wszystko się wyjaśni? Tutaj Lord Protektor apeluje o spokój, a pan tylko podgrzewa już i tak gorącą atmosferę. Upominam także, że Książę nadal jest Księciem i dobre obyczaje nakazują tytułowanie go należycie.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Artur 28 lip 2020, o 21:13

GFvH napisał(a):

Może by tak poczekać jak wszystko się wyjaśni? Tutaj Lord Protektor apeluje o spokój, a pan tylko podgrzewa już i tak gorącą atmosferę. Upominam także, że Książę nadal jest Księciem i dobre obyczaje nakazują tytułowanie go należycie.

dziwne, że zależy ci by filipek kompromitował także hasseland
Obrazek
Artur

Postprzez Piotr Paweł I 29 lip 2020, o 07:45

Szanowni Państwo,

Po pierwsze - Książę pozostaje Księciem tak długo, jak zasiada na tronie. Nie jesteśmy tu trybunałem, by ferować wyroki, uznawać winę lub potwierdzać niewinność, a tym bardziej usuwać kogoś z tronu czy też go na tym tronie utrzymywać.
Po drugie - Konstytucja Królestwa Hasselandu stanowi w Art. 4., że "Królem Królestwa Hasselandu jest panujący Książę Księstwa Sarmacji". To oznacza, że Hasseland nie wybiera sobie Króla. Każdy Książę Sarmacji z mocy prawa jest naszym Królem. Również obecny Książę, tak długo, jak pozostaje Księciem.
Bardzo proszę o powstrzymanie się od dyskusji na temat domniemanych win Księcia lub też braku tych win. Tu jest dział Lorda Protektora, a nie miejsce na takie debaty.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Artur 29 lip 2020, o 10:15

Piotr Paweł I napisał(a):Szanowni Państwo,

Po pierwsze - Książę pozostaje Księciem tak długo, jak zasiada na tronie. Nie jesteśmy tu trybunałem, by ferować wyroki, uznawać winę lub potwierdzać niewinność, a tym bardziej usuwać kogoś z tronu czy też go na tym tronie utrzymywać.
Po drugie - Konstytucja Królestwa Hasselandu stanowi w Art. 4., że "Królem Królestwa Hasselandu jest panujący Książę Księstwa Sarmacji". To oznacza, że Hasseland nie wybiera sobie Króla. Każdy Książę Sarmacji z mocy prawa jest naszym Królem. Również obecny Książę, tak długo, jak pozostaje Księciem.
Bardzo proszę o powstrzymanie się od dyskusji na temat domniemanych win Księcia lub też braku tych win. Tu jest dział Lorda Protektora, a nie miejsce na takie debaty.

ale mi pan tego nie musi tłumaczyć xD wystarczy zmienic konstytucje i w ten sposób filipka zmieciemy z trony przynajmniej hasselandu. Dziwi mnie fakt że chce się utrzymywać na tronie królestwa takiego oszusta. Co do wyroków sprawa jest jasna a jeśli pan liczy na jakiś obiektywizm to nie wiem na jakim świecie pan żyje xD
Obrazek
Artur

Postprzez GFvH 29 lip 2020, o 10:22

Jeszcze raz proszę Pana Artura Jarowita o zachowywanie się w sposób odpowiedni. Wyrok nie zapadł, więc proszę nie zastępować TK, bo nie taka Pana rola.
(-) Gustaw Fryderyk von Hippogrif

ktoś tam w czymś tam.
Królestwo Hasselandu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Artur 29 lip 2020, o 10:34

GFvH napisał(a):Jeszcze raz proszę Pana Artura Jarowita o zachowywanie się w sposób odpowiedni. Wyrok nie zapadł, więc proszę nie zastępować TK, bo nie taka Pana rola.

Można by pomyśleć że uczestniczy pan w spisku. Według pana ma być cisza i spokój wszyscy mają zapomnieć a filipek ma wrócić?
Obrazek
Artur

Następna strona

Powrót do Lord Protektor