Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sprawa Vienbien

Sprawa Vienbien

Postprzez Piotr Paweł I 13 maja 2020, o 17:20

Wobec zagadkowej sprawy Vienbien viewtopic.php?f=1031&t=30023 informuję, że Urząd Lorda Protektora będzie ją starannie monitorował.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Re: Sprawa Vienbien

Postprzez kaxiu 13 maja 2020, o 17:57

Mnie intryguje jedno. Oskarżony twierdzi, że władze Hasselandu o wszystkim wiedziały i o wszystkim je informował. Jednocześnie te dowody jakie się pojawiły wskazują, że istotnie istnieje podejrzenie planowania secesji (wprost mówi się o ogłoszeniu niepodległości Vienbien).

W takie bujdy, że władze Hasselandu planowały te działania nie wierzę. Ale czy nie doszło do pewnego zaniechania? Czy bojąc się o entuzjazm młodego mieszkańca nie zrezygnowano aby z jasnego postawienia pewnych spraw?

Sprawa sama w sobie wydaje mi się dęta, zwłaszcza że panowie nie byli świadomi chyba tego, że nie chodzi o stronę i SG, lecz potrzeba ludzi. Ale niepokoi mnie trochę to, że wszystko toczyło się na płaszczyźnie mocno formalnej, wraz z powołaniem na Lorda Namiestnika.

Żeby było jasne - niczego nikomu nie zarzucam, nie przesądzam nawet o tym, czy istotnie jakieś plany secesyjne były. Za długo jestem w wirtualu, żeby to robić na widok jednej rozmowy z Discorda. Ale, czy nasze sarmackie procedury są dobre, czy też przez spadek aktywności godzimy się na prawie wszystko?
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Postprzez leszcz 13 maja 2020, o 18:26

przed chwilą w imię aktywności w starosarmacji dopuszczono do stworzenia separatystycznego bytu na tropicanie, który dodatkowo usankcjonowano przy zielonym stoliku. także nihil novi.

tymczasem rząd zajmuje się kreacją wartości liberta.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Guedes de Lima 13 maja 2020, o 18:50

Abstrahując już od tego wszystkiego, imponuje mi ten pęd do odrywania, zakładania, etc. własnych autorskich projektów. Może to znak czasów i fakt, że mnie by się już nie chciało. Poza tym odkąd jestem w mikroświecie to stoję na stanowisku, że zabawa ma sens w dużym gronie. 2-3 osobowe projekty są nie dla mnie.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez kaxiu 13 maja 2020, o 19:09

Guedes de Lima napisał(a):Abstrahując już od tego wszystkiego, imponuje mi ten pęd do odrywania, zakładania, etc. własnych autorskich projektów. Może to znak czasów i fakt, że mnie by się już nie chciało. Poza tym odkąd jestem w mikroświecie to stoję na stanowisku, że zabawa ma sens w dużym gronie. 2-3 osobowe projekty są nie dla mnie.

Siedzę tutaj już kilkanaście lat i zawsze było tak, że każdy chciał mieć coś swojego. Sam zresztą gdzieś w 2005 postarałem się o akt lokacji miasta Zielnybor (który w przeciwieństwie do większości tworów z tamtego okresu nieodmiennie w jakieś formie trwa - to chyba dobrze świadczy o moim pomyśle) i pamiętam, że faktycznie wtedy miasta i wsie powstawały na potęgę (w samej Teutonii z tego okresu: Rantochia, Marduk, Santiago...). Choć jednak nie popadaliśmy w wole tworzenia całkiem własnego państwa, mając jednak świadomość, że można w 10 osób narracyjnie bawić się 5 miejscowościami na jednej LD (forum wtedy nie było), ale nie można już w 10 osób dobrze się bawić 7 państwami na darmowych hostingach ;). Każdy chce być kimś (jako wyjątek od reguły traktuję słynnego żebraka Sarmacji, który chce być żebrakiem i co jakiś czas nas nawiedza), ale żeby być kimś, to musi być też ktoś inny, kto potwierdzi że jest się tym kimś. Im się dłużej w tym siedzi, tym bardziej poszukuje się takiej równowagi.
Wojciech Hergemon
Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Srebrnym Rogu

Postprzez Guedes de Lima 13 maja 2020, o 19:14

kaxiu napisał(a):Każdy chce być kimś (...).

No właśnie ale wszyscy przecież nie mogą być królami, książętami, prezydentami, kanclerzami i Odolonan wie co jeszcze. Przecież można realizować się i być "kimś" niekoniecznie piastując funkcję króla. Ludzie z takim zero-jedynkowym podejściem nie są świadomi, że ta zabawa ma sens tylko w dużym gronie (IMO). Co innego wspomniane tworzenie miast czy lenn, które zamiast ganić to według mnie trzeba wspierać - z umiarem rzecz jasna.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez leszcz 13 maja 2020, o 19:26

indywidualizm, kult sukcesu, uwiąd myślenia wspólnotowego.

i proszę bardzo, jest materiał na kolejny kongres rzeczy niepotrzebnych.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 13 maja 2020, o 20:02

@kaxiu nie tylko nie było mowy o żadnym odrywaniu terytorium, ale i hamowałem pęd w/w do stworzenia własnego miasta systemowego, póki nie ma aktywnej grupy chętnych do zamieszkania w nim.

Mianowanie na LN to akurat najmniejszy problem, bo LS sprawuje nad nim pełen nadzór. Problem jest dwojaki:
-konieczność szybkiego działania, zanim nowej osobie opadnie zapał, bo nie jest też powiedziane, że zostanie forever. W Gwardii Hass. mieliśmy osoby, które podziałały tam miesiąc-dwa, dobre i to,
-wewnętrzna rywalizacja między prowincjami o nowych (a to już jedzie jak kula śniegowa, prowincja która ma większy potencjał aktywnych mieszkańców zawsze będzie w stanie wygenerować więcej atrakcyjnych rzeczy z punktu widzenia nowego).

Dlatego polityka w stosunku do nowych mieszkańców to balans między sprzecznościami.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 13 maja 2020, o 20:04

Jeśli ktoś deklaruje, że chce zrobić coś ciekawego, pożytecznego, to trzeba mu to umożliwić. Taki jak rozumiem był podtekst decyzji o powołaniu Lorda Namiestnika Vienbien. Oczywiście, jest ryzyko, że ten nowy człowiek zawiedzie. Tak - trudno oceniać szanse powodzenia. 50%? No jeśli nawet 30%, to warto zaryzykować.
Natomiast ryzyko, że ten ktoś chce doprowadzić do secesji jest znikome. Przede wszystkim dlatego, że secesji nie da się zrobić. Można ogłosić, że np. Vienbien się odłącza; na tej zasadzie każdy może się ogłosić - bo ja wiem? - królem Sarmacji i budować drugą Sarmację. W mikronacjach tak naprawdę nie można zrobić ani rewolucji, ani zamachu stanu, ani secesji. Ten, kto "trzyma klucze do serwera", ma władze. U nas Prefektura po prostu sprzątnie rewolucjonistę, zamachowca czy separatystę - i już.
Ja jestem zdania, że nowym obywatelom trzeba dać pracę w samorządach. Jak się uda - świetnie. Jak nie wyjdzie - trudno. Zaproponuję nawet konkretne rozwiązania tu, w Hasselandzie. Może się uda.
A że każdy chce być królem czy prezydentem? Nie każdy. Ja nie chcę :twisted: W Sarmacji, prócz Księcia, sprawowałem każdy niemal urząd. W Hasselandzie Królem już byłem.
Wystarczy.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Cris Menago 14 maja 2020, o 08:06

Piotr Paweł I napisał(a):Jeśli ktoś deklaruje, że chce zrobić coś ciekawego, pożytecznego, to trzeba mu to umożliwić. Taki jak rozumiem był podtekst decyzji o powołaniu Lorda Namiestnika Vienbien. Oczywiście, jest ryzyko, że ten nowy człowiek zawiedzie. Tak - trudno oceniać szanse powodzenia. 50%? No jeśli nawet 30%, to warto zaryzykować.
Natomiast ryzyko, że ten ktoś chce doprowadzić do secesji jest znikome. Przede wszystkim dlatego, że secesji nie da się zrobić. Można ogłosić, że np. Vienbien się odłącza; na tej zasadzie każdy może się ogłosić - bo ja wiem? - królem Sarmacji i budować drugą Sarmację. W mikronacjach tak naprawdę nie można zrobić ani rewolucji, ani zamachu stanu, ani secesji. Ten, kto "trzyma klucze do serwera", ma władze. U nas Prefektura po prostu sprzątnie rewolucjonistę, zamachowca czy separatystę - i już.
Ja jestem zdania, że nowym obywatelom trzeba dać pracę w samorządach. Jak się uda - świetnie. Jak nie wyjdzie - trudno. Zaproponuję nawet konkretne rozwiązania tu, w Hasselandzie. Może się uda.
A że każdy chce być królem czy prezydentem? Nie każdy. Ja nie chcę :twisted: W Sarmacji, prócz Księcia, sprawowałem każdy niemal urząd. W Hasselandzie Królem już byłem.
Wystarczy.

z calym szacunkiem podpisuje pod tym, oraz zapraszam do zapoznania sie z moim artykulem: https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/12126/0
Z poważaniem
Lord Namiestnik Vienbien
Chief Executive Officer Unificazione Delle Micronazioni
Obrazek

Następna strona

Powrót do Lord Protektor