Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konferencja prowincji sarmackich

Konferencja prowincji sarmackich

Postprzez Piotr Paweł I 28 lut 2020, o 09:33

W swoim planie działań na 2020 r. zapisałem:

Po trzecie, będę proponował konkretną współpracę z innymi prowincjami, zabiegając w ten sposób długofalowo o nasz, hasselandzki interes. Niestety; sarmacka "centrala" działa słabo. Skoro tak, to prowincje winny umacniać Sarmację.

Konkretnie więc - zwracam się do Lorda Szambelana byśmy zorganizowali Konferencję Prowincji Sarmackich, zapraszając do Angemont ich przedstawicieli po to, by zastanowić się, jak wzmacniać struktury "poziome". Czy potrzebna jest instytucjonalna współpraca prowincji? Kto chce, a kto nie chce współdziałania? Jak razem wesprzeć Sarmację?
Spróbujmy, zaprośmy, zobaczymy, jaki będzie odzew.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Re: Konferencja prowincji sarmackich

Postprzez von Thorn-Janiczek 28 lut 2020, o 10:33

TAK! <3
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 28 lut 2020, o 19:32

Dobrze się składa, że w międzyczasie została wyznaczona osoba reprezentująca Sclavinię. Można to połączyć z targami prowincji, które spróbuję jeszcze raz zorganizować. Stworzę na Discordzie konwersację grupową (bo tam można w trakcie zapraszać do niej ludzi) z namiestnikami i @PiotrdeZaym gdzie wrzucę plan ramowy, jak to sobie wyobrażam, żebyśmy skonfrontowali swoje pomysły
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 28 lut 2020, o 22:11

Świetnie, choć ja mam dziwne problemy z odnalezieniem rozmaitych grup na Discordzie... :?
Po prostu ich nie widzę.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez von Thorn-Janiczek 28 lut 2020, o 22:12

Pytanie, czy Discord jest sensowny? Nie lepiej forum? Treści rozmów, ustaleń, etc. zostaną na dłużej. Łatwiej będzie je też prześledzić.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 28 lut 2020, o 22:54

Ok, może być i tu:

1. Kluczowe pytanie, jaki charakter ma mieć konferencja? Spotkanie robocze namiestników czy pełne wydarzenie z narracją? W tym drugim przypadku wymaga to sporej ilości organizacji, więc jestem za tym pierwszym. Elementem narracyjnym mogą być te targi, gdzie każda chętna prowincja wystawia swoje firmy, produkty itp.
2. Podział: konferencja byłaby podzielona na kilka bloków tematycznych. Na przykład:
a) organizacje paramilitarne prowincji, ich relacje z KSZ,
b) współpraca kulturalna prowincji,
c) tradycja prowincji i ich rola w historii Sarmacji,
d) działy prowincji na forum - czy i jak reformować.
3. Dyskusja w ramach każdego bloku może się zakończyć przyjęciem jakichś wspólnych punktów, a jeśli nie ma porozumienia to prowadzący dany blok sporządza post-konkluzję, w którym zawiera podsumowanie najważniejszych kwestii i różnic.

@BvTJ

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez von Thorn-Janiczek 29 lut 2020, o 01:48

@SantiVilarte

Wg mnie najsensowniejszą technicznie metodą konferencji jest po prostu spotkanie robocze, bez warstwy narracyjnej. Z niej można potem zrobić narracyjnie fajny reportaż w formie artykułu (@Bocian?).

Odnośnie zaś punktów, o których mowa.

1. Kwestie paramilitarne i KSZ - BARDZO ważny temat jak dla mnie.
2. Współpraca kulturalna - ale i gospodarcza (narracyjnie).
3. Hmm... tutaj może być problematyczne, bo np. kiedyś nie było niektórych prowincji, a niektóre miasta należały do innych (np. Fer i Hrabstwo Gellonii). Także generalnie jestem na tak, ale trzeba by pomyśleć jak to ugryźć.
4. To bym pozostawił w gestii namiestników.

Myślę, że warto by też zrobić międzyprowincjonalną listę aktywnych i działających mieszkańców - a nie tylko takich, którzy się logują i koniec, nic więcej. Piszących, postujących, etc. To da nam też pogląd na to co możemy robić, ale przede wszystkim KIM możemy robić.

No i najważniejsze - ja tu swoje opinie wrzucam i pomysły, ale ja za dużo do gadania nie mam, bo namiestnikiem Starosarmacji jest @Zombiakov, a ja jedynie w Ferze sieję ferment. :)
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru

Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 29 lut 2020, o 09:26

Bez problemu, nawet lepiej jak będzie to konkretne spotkanie. Każdy blok prowadziłaby osoba, która siedzi w danym temacie, i jej zadaniem byłoby opracowanie konkretnych kwestii do przedyskutowania, wniosków, takie rzeczy.

Oczywiście spotkanie nie doprowadzi do przyjęcia wiążących ustaleń, jeśli nie będzie konsensusu, to a propo czwórki. Po prostu w kwestii forum lepiej, jak nasze opinie dotrą bezpośrednio do zainteresowanych i jak od nich usłyszymy uzasadnienie, dlaczego taki poddział istnieje, czy dlaczego jest ich tak dużo. @BvTJ

Z naszej strony, bądź co bądź inicjatorem jest @PiotrdeZaym więc pytanie czy ma na tyle czasu, żeby ogarnąć całą organizację: potwierdzić udział kogoś z każdej prowincji (ja mogę reprezentować zarówno KH jak i centralę), dogadać prowadzących do bloków jak i listę bloków itp.

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 29 lut 2020, o 12:34

Ja mam czas w umiarkowanej ilości więc przydałby się ktoś kto by pomógł :? Nie spodziewam się ustaleń ostatecznych, ale może najpierw my podejmijmy decyzję - gdzie? Ja wolę forum, bo po pierwsze będzie widoczne dla wszystkich, a po drugie - pozostanie na tym forum. I druga decyzja - kiedy? Za tydzień, dwa? Jak już będzie wiadome 1 & 2 to dalej pójdzie.
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Wilhem Orański 29 lut 2020, o 18:17

Piotr Paweł I napisał(a):Ja mam czas w umiarkowanej ilości więc przydałby się ktoś kto by pomógł :?

Jeżeli jako jeszcze-nie-obywatel mógłbym jakoś pomóc w organizacji, chętnie to uczynię w wolnym czasie ;)
(—) Wilhelm J. Orański

Następna strona

Powrót do Lord Protektor