Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Plany na 2020 rok

Plany na 2020 rok

Postprzez Piotr Paweł I 29 gru 2019, o 12:01

Drodzy Hasselandczycy,

Kadencja Lorda Protektora nie trwa wiecznie, ale plany trzeba czynić długoterminowe - takie jest moje zdanie. Skoro tak, to co zamierzam robić w 2020 roku?
Po pierwsze, dokonam przeglądu prawa. Czy coś trzeba zmienić, uzupełnić? Taki przegląd powinien być robiony regularnie. Nie potrzeba nam rozbudowy prawa - ale musi być one jak najlepsze.
Po drugie, chcę zwrócić uwagę szczególną na rolę szlachty hasselandzkiej. To przede wszystkim szlachta budowała Hasseland. Będę miał konkretne propozycje działań.
Po trzecie, będę proponował konkretną współpracę z innymi prowincjami, zabiegając w ten sposób długofalowo o nasz, hasselandzki interes. Niestety; sarmacka "centrala" działa słabo. Skoro tak, to prowincje winny umacniać Sarmację.

Pragnę wszystkim Hasselandczykom życzyć Szczęśliwego Nowego Roku!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Re: Plany na 2020 rok

Postprzez Esteladio 29 gru 2019, o 13:52

Kadencja Lorda Protektora nie trwa wiecznie...

Patrząc na dynamikę wyborów, zmiana kadencji LP z określonej na nieokreśloną miałaby rację bytu.

Po trzecie, będę proponował konkretną współpracę z innymi prowincjami...

JO przewiduje jakiegoś partnera strategicznego, czy relacje mają być, w założeniu, tak samo dobre z każdą prowincją?
(—) Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Guedes de Lima 29 gru 2019, o 14:47

Piotr Paweł I napisał(a):Niestety; sarmacka "centrala" działa słabo. Skoro tak, to prowincje winny umacniać Sarmację.

JO, póki co kuluarowo ale głęboko wierzę, że w tym 2020 roku będziemy zacieśniać relacje pomiędzy regionami i tym samym (może pokrętnie i pośrednio) ale odbudowywać "centralę". Niemniej jednak planuję po nowym roku oficjalnie już zaprosić JO do oficjalnych odwiedzin Eldoratu, stolicy Konsulatu Sclavinii. Wierzę, że oferta którą przygotowuję dla poszczególnych regionów Księstwa Sarmacji, będzie również interesująca dla Hasselandczyków.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Piotr Paweł I 30 gru 2019, o 09:51

JO przewiduje jakiegoś partnera strategicznego, czy relacje mają być, w założeniu, tak samo dobre z każdą prowincją?

Lord Protektor nie jest władzą w Królestwie - Hasselandem kieruje Lord Szambelan. Ja proponuję ogólny kierunek; jeśli Lord Szambelan uzna, że właściwe jest znalezienie partnera strategicznego, z chęcią go wesprę.

planuję po nowym roku oficjalnie już zaprosić JO do oficjalnych odwiedzin Eldoratu, stolicy Konsulatu Sclavinii.

Dziękuję, z przyjemnością przyjadę!
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 30 gru 2019, o 23:46

Jeśli chodzi o współpracę regionalną, ode mnie całkiem wykonalna propozycja: w 2020 r. przedstawimy w stosunku do każdej prowincji jeden projekt, który będziemy chcieli wspólnie zrealizować. Czy to imprezy, czy przedsięwzięcia budowlanego, coś, co będzie angażujące.

Niezależnie od tego, będę prowadził rozmowy z chętnymi regionami innych krajów, w ramach zakreślonych przez prawo.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 31 gru 2019, o 13:06

A ja proponuję zorganizować Kongres Regionów Sarmacji. Zaprośmy wszystkich do nas. Podyskutujmy. Może coś ciekawego wymyślimy?
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 31 gru 2019, o 15:12

To jeżeli już mówimy o planach na 2020 rok, to zamierzam rozwijać dalej Lokacje Partnerskie, wśród których znajduje się również Vienbien. Na drugim krańcu wyspy powstanie mniejsze miasteczko, którego rola jeszcze nie jest konkretnie znana - prawdopodobnie będzie to miejsce przekazywania towarów z Dornostii do Vienbien, skąd transportowane do głównego miasta będą rozsyłane na cały mikroświat. Tak się w sumie zastanawiam, jak to będzie wyglądać na mapie :D

Poza tym, aktywizacja, aktywizacja i narracja - bo właśnie tego nam głównie potrzeba. Na początku roku planowany jest Kongres Lokacji Partnerskich w Eldoracie, na który z pewnością zostaną zaproszeni również Lord Szambelan oraz Lord Protektor Hasselandu, a także Lord Namiestnik Cyberii (w jednej osobie z Lordem Protektorem) oraz Mer Angemontu i Luczeng. Myślę, że możemy pokazać, że Sarmacja jest w stanie zacieśniać relacje pomiędzy miastami i regionami, pozwalając na utworzenie aktywnej społeczności skupionej na miastach.

No i postaram się też czasami zerknąć do Saviuny, jako członek Zgromadzenia Krajowego powinienem czuć się do tego zobowiązany - obecnie zdecydowanie zaniedbałem ten obowiązek po zakończeniu swojej kadencji na urzędzie Lorda Szambelana. Cieszę się, że to właśnie za mojej kadencji przybył do Królestwa obecny Lord Szambelan. Jestem pewien, że wybranie go na urząd było jedną z lepszych i ważniejszych pośród decyzji Hasselandu :)
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Powrót do Lord Protektor