Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Powiat Gliśno] Majątek Potoczek

[Powiat Gliśno] Majątek Potoczek

Postprzez Natalie A WD 6 lis 2021, o 20:42

Na skraju powiatu Gliśno na powierzchni 10ha łąk i lasów znajdował się malowniczy majątek Potoczek. Chodowano tam krowy, świnie oraz kury, sadzono tutaj różne zboża oraz inne rośliny uprawne, a na sianokosy zchodziły się rodziny z okolicznych gmin. Słowem była to mała osada rolnictwa. Mimo że teren nieduży jego urok ściągał w te strony okoliczną szlachtę. W dawnych czasach przybył tu nawet Król Hasselandu, aby odpocząć od zgiełku miasta. Wielu artystów zbierało się w tym miejscu, aby namalować przepiękny pejzaż. Wiele osób przybywało tutaj, aby zażyć wiejskiego życia. A ty po co tu przybędziesz?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
 

Re: [Powiat Gliśno] Majątek Potoczek

Postprzez K.W.v.Ch.G. 6 lis 2021, o 21:16

Kawaler von Chamier-Gliszczyński odwiedził Szlachetną Damę w jej ładnie urządzonym wiejskim domostwie, wyróżniającym się na tle całej okolicy pięknymi zdobieniami, a także komfortem nietypowym dla tego rejonu. Przekazał jej całą dotychczasową dokumentację wsi, dawne akta potwierdzające przywileje, chłopskie powinności, granice gospodarstw w starej małej skrzyneczce na dwa klucze, pamiętającej jeszcze czasy naszych praprapradziadów. Dawniej jeden klucz należał do samego dziedzica, a drugi - do członka ludowej starszyzny. Dziś nie było takiej potrzeby, ale wygląd skrzynki i dwa klucze - pozostały. Sprezentował jej całą beczkę gliśnieńskiego miodu pitnego i poinformował o dobrze zarybionym stawie w okolicy na użytek własny.
Konrad von Chamier-Gliszczyński h. Trzy Gwiazdy
kawaler Księstwa Sarmacji, Kanclerz
Avatar użytkownika
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: [Powiat Gliśno] Majątek Potoczek

Postprzez Natalie A WD 22 lis 2021, o 07:46

Podczas odbywającego się Rajdu Hasselandzkiego Natalie jako swojego rumaka wybrała najlepszego konia ze stajni w majątku Potoczek. Była to klacz, maści kasztanowej. Była to szybka zwinna, lecz czasami nieposłuszna klacz. Naszczęście Natalie umiała na nią wpłynąć. Od początkubjej przybycia do majątku Potoczek nawiązała więź z tą klacz. Nazwała ją Carmen. Dlugo trenowala razem z Carmen szybki bieg, skok przez przeszkody i inne jeździeckie sztuczki. Tak przygotowane wystartowały w Rajdzie.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
 


Powrót do Angemont i okolice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość