Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Santi Vilarte 22 sie 2021, o 20:09

Santi dotarł do kawiarni po dniu spędzonym głównie nad przerzucaniem papierów sejmowych. Po drodze wstąpił jeszcze do Trybunału, całe szczęście, że teraz mieścił się już w KH, było bliżej.
O godz. 21.00 kawiarnia była siedzibą głównie dla wieczornych marków, którzy po wypitym likierze czy kawie planowali włóczyć się jeszcze po Starym Mieście do przedświtu i niepokoić straże w porcie. Taka taktyka czasem owocowała świeżymi guzami, przyniesionymi do domu.
Santi przypomniał sobie, że @Esteladio nadal biwakuje w klinice na Królewskiej. Sięgnął myślami w przeszłość, gdy piwo spod Czarnego Elpinga było lekarzom z kliniki cenną alternatywą dla leków w podejmowanych terapiach. No dobra, im głębiej sięgał w przeszłość, tym bardziej takich przypadków nie dosięgał, ale może to była pora na pierwszy raz. Uznał, że idąc rano do pracy, nadrobi trochę dystansu, aby przesłać tam z kufel albo trzy.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Esteladio 23 sie 2021, o 09:14

Severin rzeczywiście długo siedział w Klinice. Nigdy się nie śpieszył, lubił się zastanowić i miał skłonności do melancholii. Myślał nad czym by tu pomyśleć, aż w końcu zaswędział go pośladek.
— O chyba, ktoś, coś wspomniał o starej marudzie — po czym westchnął, i wyciągnął kieszonkowe wydanie obowiązującej Konstytucji Starosarmacji, które zakupił sobie w czasie ostatniej wizyty w Grodzisku.
Tam jest dobrze, gdzie go nie ma, bo tam milkną zażalenia. Severin postanowił przynajmniej na razie wrócić do życia publicznego, oczywiście, z tradycyjnym brakiem motywacji. Zawsze jednak lubił pomieszać, choć nigdy nie miało to nic wspólnego z zupą czy bigosikiem.

Tak o to zdecydował się zajrzeć do gmachu Trybunału Koronnego. Chociaż ostatniej nominacji na urząd asesorski nie odebrał, ku jego zdziwieniu rozpoznał i zagadnął go referendarz. Być może szpetna twarz biurokraty zapadła mu w pamięć.
— Co Wielmożnego Wicehrabiego do nas sprowadza? - zapytał referendarz.
— Działania szatańskie - dodał zachrypiałym głosem, od razu przypominającym efekty libacji czy długich nocnych rozmów o legislacji, po czym wręczył mu zawiadomienie. — Proszę przekazać je gdzie trzeba. Ja jestem za stary na stanie w kolejkach.

Ukłonił się i wyruszył w podróż z deszczu pod rynnę, a na koniec pod Czarnego Elpinga. Przyszedł, wszedł, zamówił piwo, zapłacił, otrzymał, wziął, zaczął pić.

Otworzył pugilares i skrzętnie przeliczył. Zostało na opierunek i wikt. Ile tam zabawi? Tego nie wie nikt. Na szybki powrót nie liczył.
(—) Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Esteladio
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Piotr Paweł I 23 sie 2021, o 11:26

Piotr de Zaym, goszcząc w Angemont, lubił zaglądać Pod Czarnego Elpinga. I to najlepiej dwa razy: przed południem, gdy siedzieli tu jeszcze wczorajsi goście, nieliczni i nieco zmęczeni - oraz nowi, pragnący wypić tylko kawę dla pokrzepienia. Drugi raz zaglądał z wieczora, bo wówczas był tu największy tłum.
Tym razem, gdy wszedł, dostrzegł nieco smutnego Severina v-hr Verwaltung-Esteladio, który wpatrywał się w swój pugilares. Spojrzał na zegarek. Była dwunasta. Za wcześnie? - pomyślał
Nie - zdecydował. Po chwili podszedł do Severina i się przywitał. Ten pospiesznie schował pugilares. A za chwilę pojawił się kelner, niosąc dwa duże kufle piwa Gwiazda Valtarii i półmisek z kromkami chleba oraz prszutem. Prszut, znakomita, suszona szynka, produkowany był w Cyberii i trudno go było znaleźć w Angemont - ale Pod Czarnym Elpingiem mieli wszystko...
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Fatima 24 sie 2021, o 10:58

Dzisiejszego dnia pogoda w Hasselandzie była okropna. Panował półmrok z dużym deszczem. Kobieta siedziała nieco oderwana od świata przy stoliku, patrząc na spływające krople po oknie i trzymając w rękach gorącą kawę. Taka pogoda zawsze wprowadzała ją w pewną nostalgie.
( - ) Fatima de Cubalibre-Marcjan-Chojnacka
sekretarz koronna Dworu JKM Arkadiusza Maksymiliana
lady steward Królestwa Hasselandu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Esteladio 26 sie 2021, o 10:14

Severin miał nadzieję, że Diuk zamówił 2 piwa dla siebie. Wiedział że, po pierwsze, ma słabą głowę, po drugie, że ma coś jeszcze do załatwienia. Nie chcąc popełniać afrontu, wiedział, że musi zamienić z Diukiem 2 słowa. Wtedy przypomniało mu się, że Diuk wie o czymś ciekawym.

— Miło Cię widzieć Jaśnie Oświecony Diuku. Mam nadzieję, że zdrowie dopisuje. Porozmawiamy o starych czasach? Może Diuk opowie jak to był z tym Rządem współtworzonym z Robertem von Thorn, z jedną z najbardziej barwnych postaci mikroświata [...]?

Diuk wydawał się być głodny, a Severin miał chwilę, więc nie naciskał na odpowiedź, wyczekując momentu aż Diuk chociaż skosztuje tego, co zamówił. W tym czasie Severin przywołał jednego z młodych pomocników Karczmarza.

— Podejdź no młodzieńcze — zagadnął go. Karczma nie upadnie jak Cię chwilę nie będzie. Wspomóż no starą marudę i zanieś te dokumenta do Pałacu Admirałów. Dobrze sobie zarobisz.

Młodzieniec czym prędzej udał się wykonać zlecenie. Severin nie chcąc wpatrywać się w jedzącego Diuka wyjrzał na ulicę. Rzeczywiście jest już dość ciemno i całkiem mocno, a młodzieniec rzeczywiście był zbyt młody i zbyt skąpo ubrany, żeby chodzić w taką pogodę. Mimo, to zleceniodawca nie przejął się tym zbytnio. Jedyne co go zastanawiało, to to, czy doręczenie będzie skuteczne.
(—) Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Esteladio
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Fatima 27 sie 2021, o 13:57

Gdy weszła do środka pomieszczenia, zobaczyła znajome jej twarze. Od razu je rozpoznała. Aż miło było ich widzieć.
- Witam Panów!
Odparła głośno z uśmiechem na ustach, machając na przywitanie dłonią z dalszej odległości. Następnie skierowała się do stolika, gdzie zaraz złożyła zamówienie. Goszcząc dziś w Angemoncie, postawiła tradycyjnie przybyć do tutejszej kawiarni. Oczywiście zajęła swoje miejsce przy oknie. Lubiła pić kawę i patrzeć na to, co się dzieje na ulicach miasta. A pogoda dziś była piękna więc i ruch spory. Lubiła tą popołudniową chwilę relaksu.
( - ) Fatima de Cubalibre-Marcjan-Chojnacka
sekretarz koronna Dworu JKM Arkadiusza Maksymiliana
lady steward Królestwa Hasselandu
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Piotr Paweł I 27 sie 2021, o 16:14

Diuk de Zaym (który zdecydowanie wolał, by w Hasselandzie nazywano go arcyksięciem...) pomyślał przez chwilę.
- Z RCA było tak, że najpierw walczyliśmy. Jak też się jego ugrupowanie nazywało? Narodowa Partia Sarmacji? Narodowy Związek Sarmacki?... - podrapał się w czoło. - Moje to Sarmacki Ruch Monarchistyczny "Korona"...
Wypił trochę piwa.
- Walka była strasznie zawzięta. Aż wreszcie doszliśmy do porozumienia i połączyliśmy nasze partie w jeden Narodowy Związek Monarchistyczny - powiedział. - I podzieliliśmy się stanowiskami. No ale żadna partia nie ma szans by rządzić wiecznie, więc i NZM kiedyś przegrał. A my się jakoś rozstaliśmy... To powinno być gdzieś w jakichś archiwach, ale czy jest?... Niby w Internecie nic nie ginie...
Zaśmiał się i wychylił kufel do końca.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Avatar użytkownika
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Esteladio 4 wrz 2021, o 10:15

Zacna historia Diuku-Arcyksiążę - ożywił się Severin. Trzeba kiedyś zajrzeć do tych archiwów i co nieco się nauczyć. Laudację nt. doświadczeń Diuka-Arcyksięcia przerwał posłaniec do Severina. Okazało się, że chłopiec, który został wysłany z zawiadomieniem do TK, dostał po mordzie od 2 nieznanych sprawców - najprawdopodobniej o tendencjach adhokratycznych.
- Ledwom, zarobił, a już odszkodowanie będę wypłacał - zasmucił się Severin.
Pożegnał się ze wszystkimi i wyszedł z karczmy, aby odwiedzić chłopca, opłacić jego leczenia i znaleźć te kanalie, zanim rozwinie się ruch, który pozbawi go resztki jego autorytetu i możliwości zarobkowych.
(—) Severin v-hr Verwaltung-Esteladio
Esteladio
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Santi Vilarte 15 wrz 2021, o 07:02

Santi wszedł do kawiarni wcześnie rano. O tej porze dopiero otwierano i po pustej izbie hulał najwyżej wiatr.
Okna kawiarni wychodziły na dość wąską ul. Handlową, ale siedząc przy stoliku pod oknem i wychylając się nieco, można było dojrzeć trochę nieba. Tego dnia niebo pokrywały cienkie, jakby rozpylone chmury, zwiastując niezłą pogodę i brak roboty dla miejskich studzienek.

Na jednej ze ścian kawiarni było dozwolone wieszać rozmaite plakaty i ogłoszenia. W większości dotyczyło to wydarzeń kulturalnych, a z tych w większości plakaty były autorstwa niespełnionych lub niespełniających się muzyków czy plastyków, którzy chcieli dać znać, że istnieją, bo nie zdołali się przebić do artystycznej pierwszej ligi. Choć trafiała się między nimi i inna tematyka. Jeden z małych plakacików, wielkości dłoni, wzywał "stop 4F". Inny zachwalał krem, usuwający zmarszczki w dwa dni, a zgagę w jeden. Jeszcze inny wzywał na bieg z Angemontu do brzegu oceanu stylem Forresta Gumpa, tzn. po dotarciu nad brzeg nie zatrzymujemy się, ale biegniemy dalej naprzód.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
 

Re: Kawiarnia Pod Czarnym Elpingiem

Postprzez Fatima wczoraj, o 20:15

Był piątkowy wieczór, robiło się powoli późno. W powietrzu unosił się zapach deszczu. Fatima wysiadła z samochodu, szybko drepcząc w stronę wejścia do kawiarni próbując tylko nie przewrócić się w szpilkach, co ją trochę zirytowało i nie zmoknąć bo nie wzięła parasola. Nie spodziewała się takiej pogody dziś. Zaczęła się martwić, czy jutro pogoda dopisze na imprezie w Vienbien. Przecież tyle przygotowań nie mogło pójść na marne.
Zamówiła na wynos tym razem herbatę i wzięła coś na ząb. Trochę nie było jej teraz w Hasselandzie przez natłok pracy w Grodzisku więc chętnie chociaż na tą chwilę wyrwała się, by zmienić na chwilę otoczenie oraz być jutro przy Alfredzie i mieszkańcach. Rozejrzała się po pomieszczeniu. Trochę tłum dziś był ale, że był piątek to nie dziwiło to nikogo. Każdy teraz szukał relaksu. A jeszcze czuła na sobie te spojrzenia i ciche gratulacje z powodu zaręczyn. Posyłała tylko uśmiechy, które były trochę wymuszone bo już trochę miała dość tej całej otoczki.
Po kilku minutach kobieta zniknęła.
( - ) Fatima de Cubalibre-Marcjan-Chojnacka
sekretarz koronna Dworu JKM Arkadiusza Maksymiliana
lady steward Królestwa Hasselandu
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel
 

Poprzednia strona

Powrót do Angemont i okolice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości