Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Haveland

Haveland

Postprzez Tymoteusz von Sarn 22 lut 2021, o 20:34

To Miasto Jest Położone 12 km od Angemontu . Haveland Oznaca po Starohasselandzku Miasto Dobrych Ludzi. W XIV Wieku w Mieście Było Trzęsienie Ziemi Które Zniszczyło Prawie Całe Miasto , Jednak Potem Zostało Odbudowane.
Historie Przedinternetowe
Historia Starożytna
W IV Wieku p.n.e Na Terenie Obecnego Havelandu Przybyli Sarnowie, Założyli Osadę o Nazwie Hequenillon . W II wieku p. n.e Osada Zaczęła się Rozkwitać Handlem i Przemysłem.
W II Wieku n.e Hequenillon Podbili Scholandczycy , a Sarnowie Odzyskali Ją w III wieku n.e , Powołali Pierwszego Zarządcę Osady - Hrabiego Jordana , W IV wieku n.e Podbili Je Bialeńczycy
Historia Sredniowieczna
W VI Wieku Mieszkańcy Osady Pozbyli się Bialenczyków , Rozkwitł Handel . Wybudowano Zamek Który był Siedzibą Diuka. W VIII Wieku na Ziemie Hasselandu Zaczeli Przybywać Rotryjscy Duchowni . Jednak Pełny Rozkwit Rotryzmu Nastąpił w IX Wieku Do Hasselandu Przybył Derewoj , Biskup z Florencji. Derewoj Nawrócił Ludność Hasselandu na Wiarę Rotryjską , Jednak Dawna Religia Przetrwała. Pierwszy Kościół w Mieście Powstał w 995 roku. W X Wieku Sarnowie z Hasselandu i inne Ludy Zjednoczyli swoje Ziemię i Powstało Księstwo Hasselandu Którego Księciem został Mikołaj I. Grodzisk I Pozostałe Tereny Obecnej Sarmacji Należały do Scholandii. Stolicą Księstwa Hasselandu Został Angemont. W XI Wieku Nazwę Wsi Przemianowano z Hequenillonu na Haveland. W 1127 Utworzono Diecezję Hasselandzką Której Haveland stał się Siedzibą . Mieszkańcy Poruszali Się Wozami . W XII Wieku Na Księstwo Hasselandu Napadli Sclavińczycy którzy Złupili Całe Miasto. Jednak od 1247 Znowu Należało do Księstwa Hasselandu. W XIII w Mieście Miał Miejsce Proces Herakliusza Gordonowicza przed Inkwizycją. Gordonowicz Został Oskarżony o Obrażenia Księcia . W XIV Miejscowośc Włączyła Miejscowośc Tuszów do Swoich Granic . W XV Zamek w Miejscowości Został Muzeum.
Nowożytność
W Okresie Nowożytności w Havelandzie było Dużo Zmian . W XVII Wieku Na Hasseland Napadli Teutończycy I Pozbawili Go Niepodłegości . W 1847 Haveland Uzyskał Prawa Miejskie . W 1857 Haveland Odwiedził Prezydent Teutonii - Edward Nypier. Po Wizycie Prezydenta Teutonii w Havelandzie Nie było Ruchów Niepodłegłościowych do 1914 Kiedy Wybuchła I Wojna Wirtualna. Większość Hasselandu Zaatakowali Scholandczycy .
Współczesność
W 1915 do Havelandu Przyjechał Józef Janicki- Hasselandzki Rewolucjonista Który Walczył o Niepodległość Hasselandu. W 1916 Doszło do Bitwy pod Havelandzie , W którym Zwyciężyły Siły Kierowane Przez Józefa Janickiego. W 1917 Hasseland Odzyskał Niepodległość jako Republika Hasselandu , Władzę Przejął Janicki Jako Prezydent , Stolicą Znów był Angemont. W 1920 w Mieście Powstało Gospodarstwo Rolne , a w 1921 powstało Centrum Kultury. Haveland Był w Latach 20 XX Wieku Centrum Kultury Ludowej i Społecznej w Hasselandzie. W 1923 Została Utworzona Pierwszą Szkoła Podstawowa której Dyrektorem Został Antoni Kaczkowski. W 1940 roku Wybuchła II Wojna Wirtualna , Podczas Której Scholandia Znowu Zaatakowała Hasseland i Janicki Udał się na Wygnanie. Jednak w 1945 Haseland został Wyzwolony przez Teutonię Którą przejęła Jego Terytorium do 2002 , od 2002 Miasto Należy do Księstwa Sarmacji.
Ostatnio edytowano 22 lut 2021, o 20:52 przez Tymoteusz von Sarn, łącznie edytowano 1 raz
Tymoteusz Piechota von Sarn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Haveland

Postprzez Prokrustes 22 lut 2021, o 20:44

Tymoteusz Piechota napisał(a):To Miasto Jest Położone 12 km od Angemontu a 65 km od Grodziska.


Nie jest to fizycznie możliwe. Hasseland jest daaaaleko od Wielkiej Sarmacji (wyspy gdzie leży Grodzisk)
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Dwór Jego Książęcej Mości
Rada Ministrów
Prefektura Sarmacji
Trybunał Koronny
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja
Dobry Obywatel
 

Re: Haveland

Postprzez Joahim-von-R 22 lut 2021, o 23:18

Zdecydowanie. 65 kilometrów to nawet do Nordaty nie ma (w kontekście że dalej jest).
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Joahim-von-R
 

Re: Haveland

Postprzez Piotr Paweł I wczoraj, o 14:23

Przeczytałem z zainteresowaniem. Ale uwaga!

1. Proszę pamiętać, że współczesny Hasseland jest położony na archipelagu Razuri i Zegiesa. Przybyliśmy tu z emigracji, a wcześniej mieszkaliśmy na ziemiach dzisiejszej Cyberii. Oczywiście, dzisiejsza Cyberia jest następstwem potwornych zniszczeń dokonanych przez solardyjskiego okupanta, ale jednak...

2. Prehistoria ziem cyberyjskich opisana jest tu:
https://muzeumhasselandzkie.wordpress.c ... asselandu/

3. Historia ziem razuryjskich jest po części tu:
https://mandurajrazuri.wordpress.com/

4. Proszę nie pisać każdego słowa dużą literą :evil:
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
 


Powrót do Angemont i okolice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość