Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Pułk kawalerii "Luczeng"

Organizacja paramilitarna Królestwa Hasselandu

Re: 1.Szwadron Kawalerii

Postprzez Piotr Romanow 28 wrz 2019, o 20:51

Z dniem 28.09.2019 roku do Szwadronu Kirasjerów został wprowadzony nowy emblemat, mający na celu ułatwienie identyfikacji pododdziałów poruszających się w mundurach na terenie zgrupowań. Oprócz tego planowane jest utworzenie sztandaru dla Kirasjerów.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Re: 1.Szwadron Kawalerii

Postprzez Piotr Romanow 2 lis 2019, o 10:18

Po długim wypoczynku Rotmistrz Pawłowicz zabrał się do pracy nad swoim ukochanym Szwadronem Kawalerii. Po tym jak został Królem Batawii, był zmuszony opuścić swoje wojsko, lecz powrócił, gdy zauważył, że w armii źle się dzieje. Na samym wstępie 3 żołnierzy zostało ukaranych grzywną, za nie przestrzeganie zasad żołnierskiego zachowania, natomiast 10 kolejnych zostało pozbawionych 1/2 żołdu na okres 2 miesięcy, oraz zawieszonych w prawach Kirasjera. Sam Rotmistrz wczesnym rankiem rozpoczął szkolenie swych żołnierzy, celem, na dzisiejszy dzień było, aby żołnierze nauczyli się oskrzydlać przeciwników, aby zadać jak największe straty.
Mały 120 osobowy szwadron, miał problemy przy oskrzydlaniu przeciwnika, lecz w połączeniu z innymi jednostkami kawalerii jak i piechoty Gwardii Hasselandzkiej nie byłoby takiego problemu. Rozkazem personalnym Rotmistrz wyróżnił dwóch Kirasjerów, awansem na pierwszy stopień podoficerski, oraz pięciu listem gratulacyjnym za wzorową postawę w terenie oraz podczas codziennego życia szwadronu. Wygłosił także krótkie przemówienie, które miało za cel zmotywować jeszcze bardziej do treningu przez Kirasjerów.

Drodzy żołnierze! Bracia w siodłach, mimo, że siedmiu z was zostało wyróżnionych nie zapominajcie, że wyróżnić możemy każdego z was. Bardzo mi smutno z powodu tych trzynastu incydentów znajdujących się na naszym pododdziale. Wróciłem, a to znaczy, że będę tępił takich ludzi, jak Ci, którzy doprowadzili do zhańbienia pancerza kirasjera. Życzę wam wszystkim samych, awansów oraz pochwał nie tylko z mojej strony, ale też od dowódców Gwardii Hasselandzkiej! Слава Кирасирам!


Na końcu uroczystości odegrano nowo napisany hymn Kirasjerów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Re: Pułk kawalerii "Luczeng"

Postprzez Santi Vilarte 9 sty 2022, o 15:46

W dniu dzisiejszym rozkazem LM sformowano ponownie pułk kawalerii "Luczeng", który będzie stacjonował w mieście tejże nazwy, i wyznaczono na jego dowódcę Piotra Pawłowicza, który był jego oryginalnym twórcą. Pułk ogłosił zaciąg osób, które dawniej w nim służyły, a intendentura GH otrzymała polecenie wydania z magazynów kompletów mundurowych.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Kanclerz
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
Obrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
 

Re: Pułk kawalerii "Luczeng"

Postprzez Piotr Romanow 9 sty 2022, o 16:16

Kapral Pawłow osiodłał swego konia, i wyruszył przez śniegi całego kontynentu, aby wykonać swe zadanie powierzone przez Lorda Marszałka. Nie straszne mu były zawieje i śnieżyce, liczyło się tylko powierzone mu zadanie. Kirasjerzy już dawno nie mieli okazji odziać swych pancerzy i wyciągnąć szabli, czy to na treningu, czy to w boju, którego im tak bardzo brakowało, dlatego pęd do Luczeng nie miał sobie równych, aby uwidzieć się ze swoimi kompanami. W trakcie drogi Pawłow, bardzo długo rozmyślał nad latami, gdy nie było go już w Hasselandzie, w miejscu, gdzie zaczynała się jego cała wędrówka po Polinie. Gdy dotarł na miejsce spotkał się ze swymi gwardzistami i przemówił;

Zdrawstwujcie Gaspada Gwardiejcy!

Na co odkrzyknęli jego żołnierze chórem;

Zdrawstuj Gaspadzin kamandir!

Po czym sam Dowódca przeszedł do przemowy;

Bracia! Dawno nie mieliśmy okrazji się razem widzieć, to i dlatego mamy wiele do nadrobienia, wiele treningów przed nami, wiele rekrutacji, a także innych ciekawych przedsięwzięć bez których nie możemy się nazywać Gwardią! Mam nadzieję, że nikt nie zapomniał jak siąść w siodło! - rozległ się śmiech. I o to chodzi bracia! Już niedługo razem będziemy wylewać ostatnie poty na Razyjskich szerokich polach, aby pokazać piechocie, że to nie ona jest królową pól, a właśnie MY! Kirasjerzy! Teraz panowie, zabierać się do roboty, szykować siodła, odziewać się w mundury, bo ruszamy w pierwszą wycieczkę!

Kapral Pawłow witający żołnierzy
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Re: Pułk kawalerii "Luczeng"

Postprzez Piotr Romanow 9 sty 2022, o 21:42

Późnym wieczorem Pułk Kawalerii wyruszył na wieczorne szkolenia. Mimo dobrego wyszkolenia sprzed trzech lat dalej były widoczne braki w wyszkoleniu tutejszej konnicy, zaczynające się na podstawowych brakach obycia z koniem, kończąc na nieudolnym fechtunku. Widok ten przeraził dowódcę Pułku, bowiem gdy opuszczał swój oddział ten był elitą wśród oddziałów Gwardii Hasselandzkiej, a teraz jest jedynie wspomnieniem...

Szkolenie przebiegało w dość nietypowy sposób, bowiem sam Romanow postanowił urozmaicić cały trening i podzielić go na sekcje szkoleniowe. Wszystko miało toczyć się na okolicznych polach niedaleko Luczeng, gdzie tereny znane były mu od podszewki. Zadania nie były wymagające, a jedynie usprawniające ich wykonywanie podstawowych czynności, które mają ułatwić im dalszą służbę pod wymagającym wodzem.

Punkty szkoleniowe były podzielone na;
- Podstawowe czynności przygotowujące konia do jazdy.
- Fechtunek szablą konno i pieszo.
- Podstawowe manewry ofensywne.
- Podstawowe manewry defensywne.

Konnica miała się kształcić wedle tych zaleceń do samego rana, a następnie udać się na zasłużony odpoczynek. Natomiast na wtorek rano został przewidziany apel całego Pułku, który miał rozpocząć kolejny dzień szkoleń.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Re: Pułk kawalerii "Luczeng"

Postprzez Piotr Romanow 10 sty 2022, o 10:13

Dzisiejszego poranka widać było konnicę zjeżdżającą się do garnizonu w Luczeng. Kirasjerzy po całej nocy intensywnego treningu rozpoczęli zjeżdżać się do kwater, aby móc wypocząć i przygotować się do kolejnych dni ciężkich treningów, które zagwarantował im Romanow.

Obrazek

Jedni z powracających na twarzach mieli uśmiech, drudzy natomiast wyglądali jakby resztki życia miały z nich upłynąć. Po tym można było rozpoznać, kto coś zapamiętał z okresu, kiedy dowodził Szwadronem, a następnie Dywizjonem Romanow, a kto całkowicie nie wie co tu się dzieje i na czym polega tutejsza służba.

Kolejne treningi mają być już mniej wyniszczające, niż te w dniu dzisiejszym. Elita ma powrócić do swego statusu i królować na polach Hasselandzkich, by okryć wstydem inne oddziały, które zasiedziały się równie długo tak jak i Konnica Romanowa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Re: Pułk kawalerii "Luczeng"

Postprzez Piotr Romanow 10 sty 2022, o 16:36

Kapral Romanow popołudniu postanowił przejść się między namiotami kirasjerów, którzy wypoczywali po wieczornych ćwiczeniach. Mimo, że najmniej wytrwali zasnęli już o godzinie 9-tej rano wpadł on na pomysł, aby zapewnić im trochę rozrywki, zaczynając od wyminięcia wartownika, a następnie bijąc w dzwon obozowy.

Obrazek

Kirasjerzy, słysząc dzwon alarmowy natychmiast zerwali się ze swoich legowisk, szybko ubrali mundury i wsiedli na konie, tylko po to, aby ujrzeć... Romanowa, który siedział na krześle z założonymi nogami i śmiał się z całego zajścia. Po zbiórce alarmowej zaśmiał się i życzył żołnierzom miłego snu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Re: Pułk kawalerii "Luczeng"

Postprzez Piotr Romanow 11 sty 2022, o 16:05

Z okazji Dnia Pamięci Narodowej został przeprowadzony uroczysty apel w koszarach Gwardii Hasselandzkiej, na którym opuszczono flagę i powieszono ponownie tym razem do połowy z umieszczonym na niej kirem. Dowódca Pułku zwrócił się do kirasjerów następującymi słowami;

Drodzy Kirasjerzy,
Spotykamy się w bardzo ważnym dniu dla naszej społeczności jakim jest Dzień Pamięci Narodowej, która powinna umacniać nas jako naród, a także jako Gwardzistów. Stajemy w tym dniu przed pytaniem, pytaniem które każdy z nas powinien sobie zadać, czym jest ludzkie życie? Dlaczego jest tak kruche, dość często krótkie? Polecam wszystkim w dniu dzisiejszym zadać sobie to pytanie i przemyśleć wszelkie dalsze plany związane ze służbą w Gwardii oraz zrobić sobie rachunek sumienia, w którym głównym pytaniem będzie "Czy pamiętałem o tym, żeby zapalić znicz na grobie zmarłego?", "Czy na pewno zrobiłem wszystko co mogłem, aby uczcić pamięć, którzy już odeszli?".

Apel został zakończony odegraniem hymnu i rozejściem do koszar. Karpal Romanow w dniu dzisiejszym postanowił o tym, aby wszyscy Gwardziści dostali przepustki do domów, aby móc spędzić ten czas z rodzinami, a także udać się na okoliczne cmentarze, aby zapalić symboliczne znicze. Dla tych, których znamy, a także tych których niedane było nam poznać.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Re: Pułk kawalerii "Luczeng"

Postprzez Piotr Romanow 12 sty 2022, o 15:55

Wczesnym popołudniem kirasjerzy wyjechali ze swoich koszar na popołudniowy trening mający za zadanie tak jak poprzedni poprawić ich sprawność wykonywania zadań, a także oprawić wszystkie błędy podczas jazdy konnej.

Dzisiejsza gonitwa miała potrwać do wieczora, dopóki konie nie zostały zmęczone żaden jeździec nie miał prawa powrotu na teren koszar, a wszyscy kirasjerzy zostali ostrzeżeni, że każdy objaw defetyzmu będzie karany z największą surowością. Kolejny dzień ćwiczeń pokazywał, że Pułk robi się coraz silniejszy, a jego skład robi się coraz lepiej wyszkolony wracając do swojego stanu sprzed odejścia Romanowa.

Szwadrony konne zostały także w dniu dzisiejszym dostały swoje własne proporce, które mają ułatwiać rozpoznanie poszczególnych grup jeźdźców.

Oprócz szkolenia jednostek bojowych przeprowadzono dzisiaj także szkolenia personelu wchodzącego w skład oddziałów logistycznych, saperskich oraz szkoleniowych, na których prowadzono zajęcia mające podnosić wyszkolenie nie tylko to, które potrzebne będzie im w walce, ale także to specjalistyczne. Logistycy zajmowali się praktycznym i teoretycznym formowanie węzłów zaopatrzeniowych, oddział szkoleniowy zajął się poszerzaniem wiedzy w zakresie szkolenia nowych kirasjerów. Natomiast saperzy jak to oni zajęli się najgorszą pracą, którą Pan Bóg im zesłał na ziemie tworząc, a dokładnie tworzeniem zapór, rowów oraz umacnianiem Twierdz oraz innych fortyfikacji.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Dobry Obywatel
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
 

Poprzednia strona

Powrót do Gwardia Hasselandzka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość