Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wizyta księcia Sarmacji w Królestwie Hasselandu

Wizyta księcia Sarmacji w Królestwie Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 18 cze 2021, o 18:56

Na angemonckim Starym Mieście wszystko było przygotowane na przyjazd księcia. Ulice udekorowano flagami sarmackimi i hasselandzkimi, a także herbami: książęcym i miejskim. Gdzieniegdzie dało się też zauważyć Strzałoklucz, którym pieczętował się urzędujący Lord Szambelan.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Wizyta księcia Sarmacji w Królestwie Hasselandu

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 18 cze 2021, o 19:00

Z uwagi na książęcy lot część przestrzeni lotniczej nad Królestwem Hasselandu została ograniczona. Eskortowany samolot z floty Książęcych Sił Zbrojnych na pokładzie z Jego Książęcą Mością wylądował na płycie lotniska przed 20:00. Zanim Książę pojawił się w drzwiach samolotu ochroniarze bardzo skrupulatnie zabezpieczyli wyjście z maszyny, a pod dostawione schody zajechała pancerna limuzyna.

Arkadiusz Maksymilian po paru chwilach pojawił się w drzwiach samolotu, po czym żwawym krokiem podszedł do zgromadzonych urzędników Królestwa, aby się z nimi przywitać oraz wymienić parę serdecznych słów. Na pytanie o przebieg lotu JKM odrzekł: — Były małe turbulencje. Ale teraz może być już tylko lepiej - po czym wsiadł do samochodu, który w kawalkadzie innych pojazdów udał się w stronę Angemontu.

Obrazek
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Santi Vilarte 18 cze 2021, o 19:03

Książęcy orszak wjechał do miasta i przejechał najpierw fragmentem najbardziej reprezentacyjnej jego ulicy – Alei Gubernatorskiej. Wzdłuż trasy przejazdu zgromadziły się tłumy ciekawych mieszkańców, a część obserwowała wprost z okien swoich mieszkań. Następnie kolumna skierowała się na Stare Miasto.

Wjazd miał się odbyć przez jedną z dwóch głównych bram najstarszej części hasselandzkiej stolicy, a następnie ulicą – nomen omen – Wjazdową orszak miał dotrzeć na rynek. Tam czekał już inny środek transportu – podstawiona przez miasto, wygodna dorożka, która objechała północną część obwodu rynku, docierając do wylotu Traktu Pałacowego. Wiódł on do rezydencji królewskiej – Pałacu Admirałów, ale nieco wcześniej, po prawej ręce wnosił się gmach Zgromadzenia Krajowego-Saviuny.

Obrazek

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 18 cze 2021, o 19:06

Przed wejściem do Zgromadzenia oczekiwała warta honorowa z 1. Regimentu GH, która wcześniej przemaszerowała ulicami stolicy

Obrazek

oraz delegacja magistratu i sam Lord Szambelan. Ponieważ urzędujący mer Angemontu był jednocześnie LS, w imieniu władz miejskich JKM przywitał pierwszy wicemer, Jan Lamarqe. W delegacji oczekiwali także wysłannicy razuryjskiej części miasta.
Oprócz samego księcia, Hasseland zaszczycił swą obecnością także urzędujący kanclerz Sarmacji, poważany Konrad von Chamier-Gliszczyński wraz z żoną, szlachetną Fatimą von Chamier-Gliszczyńską.

Obrazek

Po powitaniu księcia delegacja miejska symbolicznie przekazała mu klucze do bramy miasta.

Następnie, grupa udała się korytarzami budynku na salę obrad, gdzie zebrali się CS – członkowie Saviuny, którzy powitali księcia długą owacją.

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 18 cze 2021, o 19:17

Główna sala obrad Zgromadzenia została udekorowana flagami i kokardami w barwach sarmackich i hasselandzkich. Po przybyciu na salę dostojnych gości, Lord Szambelan poprosił wszystkich o powstanie z miejsc, aby odśpiewać hymn Sarmacji:
https://www.youtube.com/watch?v=CUDnzbGCr_c

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 18 cze 2021, o 19:17

Hymny Sarmacji i Hasselandu grała Orkiestra Reprezentacyjna 1 Pułku Sił Specjalnych Flotylli Hasselandzkiej.

O 1BSM FH.jpg
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 18 cze 2021, o 19:22

Po odśpiewaniu hymnu wszyscy zajęli miejsca, a na mównicę udał się Lord Szambelan.

Wasza Książęca i Królewska Mość,
Wysoka Izbo,
Szanowni Goście,

Mam niewątpliwą przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu przełomowym dla Hasselandu. Przystępując do unii z Sarmacją, uznaliśmy sarmackiego monarchę także za swojego. Jednocześnie przyjęty przez nas model ustrojowy przewiduje bardzo ograniczoną rolę ustrojową króla. Jak dotąd szła również za tym codzienna praktyka. Kolejni książęta-królowie wyrażali oczywiście przy różnych okazjach zainteresowanie naszym krajem, ale nie angażowali się czynniej i systematyczniej w życie Królestwa.

Pod tym względem rozpoczęta dzisiaj wizyta jest wyjątkowa. Po raz pierwszy, odkąd jesteśmy w unii, mamy przyjemność oficjalnie witać i gościć u siebie naszego monarchę. Nieprzypadkowo też rozpoczynamy tę wizytę od Saviuny. Nasz ustrój – mimo różnych zmian, wprowadzanych głównie ze względu na demografię – kładzie nacisk na demokrację i dążenie do możliwie szerokiego kompromisu przed podjęciem decyzji politycznej. Jest to jeden z istotnych i żywych elementów naszego dziedzictwa. Jest to też przedmiotem radości z mojej strony, że mogę na co dzień aktywnie uczestniczyć w działaniu hasselandzkiej demokracji.

Obrazek

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 18 cze 2021, o 19:23

W ten system harmonijnie wpisuje się osoba króla. Król jest przede wszystkim ważnym, widocznym symbolem trwałości unii, która łączy Królestwo z Sarmacją. Unii, która dowiodła swojej trwałości podczas burzliwych wydarzeń zeszłego roku. Pośrednio jest też aktywnym uczestnikiem życia politycznego poprzez Lorda Szambelana, który jest jego reprezentantem. Jak dowodzi dotychczasowa współpraca, taki model dobrze się sprawdza. Jednakże z radością przyjąłem inicjatywę JKM doprowadzenia do skutku takiej wizyty, która jest sygnałem zainteresowania, jakie książę okazuje względem życia Hasselandu.

Odwołam się w tym miejscu do przeszłości – nieco ponad trzy lata temu nieaktywny już niestety Eddard Noqtern pisał w artykule o świeżości i nowych pomysłach, jakie Hasseland wnosi, wchodząc do unii. Jestem przekonany, że przez te trzy lata wnieśliśmy pozytywny wkład do sarmackiego życia publicznego czy kultury, także za sprawą dwóch współistniejących u nas prądów kulturalnych: „starego” razuryjskiego i „młodego”, pomyślanego przeze mnie nowohasselandzkiego.

Dodatkowym powodem do radości jest dla mnie fakt, że wizyta książęca wypada w roku, w którym obchodzimy okrągłą, dwudziestą rocznicę powstania Królestwa. Sięgając korzeniami w 2001 rok, jesteśmy jedną z najstarszych części mikroświata i wnosimy do Sarmacji dziedzictwo tych dwudziestu lat, pragnąc być jej aktywną częścią teraz i w przyszłości. Dziękuję

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Santi Vilarte 18 cze 2021, o 19:27

Dziękuję za uwagę, poproszę o zabranie głosu Jego Książęcą i Królewską Mość.

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Arkadiusz Maksymilian 18 cze 2021, o 19:30

Prześwietny Lordzie Szambelanie!
Czcigodni Członkowie Zgromadzenia Krajowego!
Wasza Wysokość Piotrze – wielki Synu tej Ziemi!
Dostojni Goście z kraju i zza granicy!
Hasselandki i Hasselandczycy, Sarmatki i Sarmaci!
Ukochani Krajanie!

Z wielką radością przybywam tutaj oraz z nieskrywanym wzruszeniem przychodzi mi przemawiać w tym gmachu, jako dwunasty Książę Sarmacji, a zarazem jako szósty Król Królestwa Hasselandu. Ogromnie się cieszę, że mogę rozpocząć dzisiaj swoją trzydniową wizytę na tej Ziemi, aby móc pobyć pośród Was umiłowani Rodacy, drogie Hasselandki i drodzy Hasselandczycy. Po wielkich słowach, które w Waszym imieniu na uroczystości mej intronizacji wypowiedział Prześwietny Lord Szambelan, który wyraził „radość, z jaką nasz naród przyjmuje tego, który zasiądzie na tronie królewskim” – nie mogłem tutaj nie przyjechać. Wizyta ta wpisuje się w moje żywe zainteresowanie losem Waszego oraz mojego kraju. W ciągu tych trzech dni podczas, których będę kroczył Waszymi drogami, chciałbym lepiej Was poznać oraz zaczerpnąć z bogactwa Waszej kultury, historii oraz wielkiego patriotyzmu uwypuklającego się pięknym przykładem żywych tradycji monarchistycznych. Chciałbym przyjąć od Was oraz poznać to, co najlepsze i najszlachetniejsze – Waszego ducha oraz lojalność, które biją z tego miejsca już od blisko dwudziestu lat. Moja wizyta nie ma tylko jednostronnego charakteru; nie tylko ja będę z niej korzystał. Przybywam tutaj bowiem jako Wasz Król, aby Was pokrzepić oraz umocnić Wasz patriotyzm oraz waleczność. Głęboko wierzę, że chociaż w pewien sposób tego dokonam, a po tej wizycie na długo zostaną w Was moje słowa oraz – przede wszystkim – zostaniecie umocnieni przez swojego Króla.

Serdecznie witam Prześwietnego Santiaga Vilarte von Hippogriffa – Lorda Szambelana, któremu dziękuję, że tak ochoczo podjął się przygotowań do dzisiejszego spotkania; dziękuję za wiele rozmów odbytych od pierwszego dnia mojego wstąpienia na Sarmacki i Hasselandzki Tron. Równie serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich zgromadzonych Członków Zgromadzenia Krajowego. Swoje pozdrowienie kieruję w stronę Jego Wysokości Piotra de Zayma – legendarnego Króla Hasselandu, Wielkiego Syna tej Ziemi oraz Patriotę, od którego miłości do swej Ojczyzny wszyscy możemy się uczyć. Wyrazy mego poważania przekazuję na dłonie zgromadzonych Dostojnych Gości – Przedstawicieli władz centralnych oraz bratniego samorządu Starosarmacji, Ich Ekscelencji Członków Korpusu Dyplomatycznego oraz wszystkich przybyłych na tę uroczystość. I wreszcie w duchu wielkiej radości witam cały Hasselandzki Naród, który za pomocą środków masowego przekazu słucha mych słów, a który tak licznie wyszedł na ulice miast i wsi, aby mnie powitać i razem ze mną współdzielić radość z powodu tej wizyty. Nie mogę się doczekać wspólnych spotkań zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Wyrażam nadzieję, że te nasze spotkania będą one dla nas wszystkich jak najbardziej owocne.

Wizyta ta wpisuje się również w niezwykle bogatą historię Królestwa Hasselandu, który już za nieco ponad dwa tygodnie będzie przeżywał swój wielki jubileusz 20-lecia. Cieszę się, że będziemy wspólnie go celebrować w takich okolicznościach, przeżywszy wiele doświadczeń jakich zarówno Naród Hasselanzki jak i Naród Sarmacki ma na swoim koncie pokaźną ilość. Historia pokazuje, że sojusze zawierane w duchu wzajemnego zrozumienia oraz chęci współpracy wydają najobfitszy owoc czyniący Narody silnymi. Przykładem takiego sojuszu jest Unia Królestwa Hasselandu z Księstwem Sarmacji. Po wielu przebytych milach na oceanie historii mikroświata nasze serca – serce Sarmacji i serce Hasselandu spotkały się i odtąd biją jednym tonem. Nie sposób w tym momencie nie podziękować twórcom tego spotkania, którzy dziełem tejże Unii zapisali jeden z najpiękniejszych rozdziałów Hasselandu i Sarmacji, które od tamtej pory następne rozdziały piszą już wspólnie. W tym duchu chcę jasno i wyraźnie podkreślić – jakkolwiek patetycznie by to nie brzmiało – Sarmacja kocha Hasseland, a Hasseland kocha Sarmację! Życzmy sobie, aby ta przyjaźń trwała jak najdłużej przeżywając dalszy rozkwit oraz ukorzeniając się w sercach Sarmatów i Hasselandczyków.

cz. 1/2
Dwór Jego Książęcej Mości
Książę Sarmacji
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Zgromadzenie Krajowe (Saviuna)