Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zaproszenie na konsultacje

Zaproszenie na konsultacje

Postprzez Brunon Krasnodębski 1 mar 2021, o 14:19

Prześwietny Lordzie Szambelanie,
Obywatele, Obywatelki oraz Sympatycy Królestwa Hasselandu,

Mam zaszczyt zaprosić Prześwietnego Santiago Vilarte von Hippogriffa, Lorda Szambelana Królestwa Hasselandu, oraz wszystkich, którym los Królestwa Hasselandu nie jest obojętny, na konsultacje dotyczące pozycji prowincji po reformie ustrojowej Księstwa Sarmacji.

Jako Ministrowi Sprawiedliwości, niezwykle zależy mi na umocnieniu roli prowincji w nowym, zreformowanym ustroju państwa. Jestem głęboko przekonany, że powinny one mieć znacznie większy wpływ na sytuację polityczno-społeczną oraz silniejszą pozycję ustrojową. Wyznając jednak zasadę nic o nas bez nas, pragnę wysłuchać głosu przedstawicieli prowincji. Państwa uwagi będą dla Ministerstwa najcenniejszą wskazówką dotyczącą tego, w jaki sposób po reformie powinna zostać uregulowana sytuacja prowincji.

Konsultacje chciałbym przeprowadzić w piątek w godzinach wieczornych na Discordzie. Zastrzegam jednak, że jest to termin wstępny, który może się zmienić w zależności od dostępności Prześwietnego Lorda Szambelana oraz Wielmożnego Namiestnika Starosarmacji. O ostatecznym terminie konsultacji wszyscy zainteresowani poinformowani zostaną po jego ustaleniu z przywódcami prowincji.

Łącze wyrazy szacunku

Obrazek
/-/ dr net. Brunon Krasnodębski, prof. AN
Prorektor Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Instytutu Prawa Akademii Neksjalistycznej
Dyrektor Książęcej Biblioteki Naukowej
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Re: Zaproszenie na konsultacje

Postprzez Piotr Paweł I 2 mar 2021, o 09:03

Ekscelencjo Panie Ministrze,

Bardzo się cieszę z tego, iż planowane są konsultacje. Pragnę jedynie wyrazić opinię, że Discord nie jest najlepszym miejscem do dyskusji nad kształtem aktów prawnych - nie sposób ich tam zamieszczać i debatować nad poszczególnymi artykułami.
Dla dalszych rozważań istotny jest Traktat o połączeniu Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu http://prawo.sarmacja.org/akt,10052.html
a zwłaszcza Art. 2.
1. Królestwo Hasselandu będzie się po wsze czasy cieszyło taką samą autonomią i odrębnością jak pozostałe sarmackie prowincje.
2. W Królestwie Hasselandu władzę państwową będzie sprawowało Księstwo Sarmacji, szanując samorządność oraz odrębność narodową jego mieszkańców, a także zachowując hasselandzkie dziedzictwo kulturowe oraz dbając o bezpieczeństwo Królestwa Hasselandu.

Jest kwestią do rozważenia, czy zmiany idące dalej nie wymagałyby zmiany traktatu.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Brunon Krasnodębski 2 mar 2021, o 12:32

Wasza Królewska Wysokość,

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie konsultacjami. Pozwolę odnieść się do dwóch poruszonych przez Waszą Królewską Wysokość kwestii.

Piotr Paweł I napisał(a):Pragnę jedynie wyrazić opinię, że Discord nie jest najlepszym miejscem do dyskusji nad kształtem aktów prawnych - nie sposób ich tam zamieszczać i debatować nad poszczególnymi artykułami.

Na etapie konsultacji nie będzie miała miejsca debata nad konkretnym projektem, ale nad jego założeniami. Konkretny projekt aktu prawnego Ministerstwo opracuje, kiedy ustali szczegóły tego, co ma w nim być zawarte. Jednym z tych szczegółów jest pozycja ustrojowa prowincji po reformie. Zanim Ministerstwo sporządzi projekt konstytucji, chciałoby poznać opinię przedstawicieli prowincji co do ich przyszłej roli w państwie. Wobec tego, całe konsultacje będą miały charakter rozmowy o tym, czego prowincje oczekują, na co się mogą zgodzić, a na co nie - i na tej podstawie opracowany zostanie dopiero projekt aktu. W związku z tym stoję na stanowisku, że Discord, który pozwala rozmawiać w czasie rzeczywistym, jest doskonałym miejscem na wymianę poglądów.

Piotr Paweł I napisał(a):Jest kwestią do rozważenia, czy zmiany idące dalej nie wymagałyby zmiany traktatu.

Ze swojej strony mogę zadeklarować, że w projekcie ustroju opracowanym przez mój resort autonomia i niezależność prowincji będzie co najmniej taka, jak dotychczas. Nie chcę, aby prowincje cokolwiek traciły - wręcz przeciwnie, jeśli już ich autonomia miałaby się zmienić, to jedynie poprzez jej rozszerzenie, nie zmniejszenie. Wobec tego nie wydaje mi się, aby konieczna była zmiana traktatu.
Prezes Oak Entertainment
Królestwo Hasselandu

Postprzez Brunon Krasnodębski 4 mar 2021, o 13:58

Uprzejmie informuję wszystkich zainteresowanych, że konsultacje odbędą się w piątek, 5 marca o godz. 21:00. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o poinformowanie mnie o tym na Discordzie - zostaną dodane do konferencji grupowej. Mój nick na Discordzie to Bru. Wszystkie osoby, którym dobro prowincji nie jest obojętne lub wiedzą, że swoją radą będą mogły pomóc wypracować jak najlepsze rozwiązania ustrojowe, są mile widziane! Serdecznie zapraszamy.
Prezes Oak Entertainment
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 4 mar 2021, o 18:08

Przepraszam za opóźnienie, ale oficjalnie jeszcze potwierdzam chęć wzięcia udziału w konsultacjach, w razie przedstawienia z odpowiednim wyprzedzeniem głównych punktów planowanych rozmów będę w stanie przygotować odpowiednie propozycje. Będę się kontaktował na pw.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez K.W.v.Ch.G. 4 mar 2021, o 18:35

Poważany Panie Ministrze,

Oficjalnie potwierdzam swój udział w konsultacjach ustrojowych.

Z poważaniem,
Konrad von Chamier-Gliszczyński h. Trzy Gwiazdy
Kanclerz, Minister Sprawiedliwości, Poseł na Sejm, Asesor TK
kawaler Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny

Postprzez Piotr Paweł I 4 mar 2021, o 20:16

Szanowny Panie Ministrze,

Potwierdzam chęć udziału w konsultacjach - mam nadzieję, że będę mógł przybyć.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Powrót do Lord Szambelan