Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Lokacja - Vienbien

Lokacja - Vienbien

Postprzez Piotr Paweł I 9 sty 2021, o 11:30

Działając na podstawie Dekretu Lorda Szambelana z mocą ustawy - Prawo Lokacyjne, przygotowuję rozporządzenie ws. lokacji Wicekrólestwa Vienbien. W związku z tym powołuję Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka na Pełnomocnika Lorda Szambelana ds. Organiacji Lokacji Wicekrólestwa Vienbien.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Re: Lokacja - Vienbien

Postprzez AFvTD 9 sty 2021, o 15:43

W związku z planami powołania mnie na Lorda Namiestnika Vienbien warto abym przedstawił kilka planów, jakie mam w związku z Lokacją Vienbien. W pobliżu znajduje się oczywiście lenno Ighituk, znajdujące się również pod moją pieczą, niemniej brakuje mi trochę narracji bliższej "cywilizowanej". Dlatego też zdecydowałem się poświęcić więcej uwagi również Vienbien, które jest mojemu sercu dosyć bliskie, chociaż całość opiera się na jednym drobnym fakcie - moja pierwsza drużyna, którą przejąłem w piłkarskiej dreamlandzkiej Lidze Królewskiej (obecnie już jej nie prowadzę), miała siedzibę właśnie w Vienbien i chociaż myślałem z początku, że jest to drużyna Austro-Węgierska, to się przyjemnie zaskoczyłem, kiedy dowiedziałem się, że Vienbien mam prawie pod nosem :lol:

Obecnie zaczęliśmy akcję narracyjną "Solidarni z Ferem", mającą na celu zorganizowanie narracji wspierającej Fer po trzęsieniu ziemi. Przygotowania już trwają, w poniedziałek ekipa ruszy do Feru, a tymczasem u nas powstają miejsca dla osób, które utraciły całkiem dach nad głową. #Solidarni_z_Ferem #Razem_Damy_Radę

Później będziemy również działać na rzecz sportu, promując obecną drużynę piłkarską Polar Vienbien. Nasi zawodnicy odnoszą sukcesy, chociaż zamierzamy reformować drużynę ze względu na dużą średnią wieku i możliwość wyciągnięcia lepszych wyników.

Dalej będziemy również zajmować się kronikarstwem. Opisywanie dawnych dziejów Wicekrólestwa Vienbien będzie mi tak samo bliskie jak opisywanie dawnych dziejów Baronii Wedla. Na pewno nie będzie to już taki sam rozmach, bo jednak pomysły powoli się wypalają, ale mam nadzieję, że uda się pociągnąć wątek w sposób ciekawy.

Dużo możliwości daje nam również ostatnio wydana Hasselandzka Kolekcja Kart, która pozwoli nam na podejmowanie większych wydatków. Możliwe, że z czasem będziemy w stanie założyć Vienbien jako miasto systemowe, ale na razie poczekamy na to, aby Bazylea ugruntowała się w sarmackiej kulturze jako nowe miasto. Co za dużo to niezdrowo :lol:

Jednocześnie na pewno zrobimy trochę miejsc pracy. Postaramy się o zorganizowanie budżetu miejskiego, możliwe że założymy również instytucję systemową dla Vienbien - inna sprawa, co zrobią w związku z tym Cyberia oraz Dornostia, a także pozostałe, mniej znane lokacje :)

Myślę, że będzie na co patrzeć, nawet jeżeli będę działał sam. Liczę jednak, że uda się wokół Vienbien zebrać większą grupę oraz zorganizować większą narrację. Przyświeca nam rozwój narracji oraz kultury. #Vienbien_in_our_hearts
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Re: Lokacja - Vienbien

Postprzez Piotr Paweł I 14 sty 2021, o 09:39

Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki