Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rocznicowy "Playground"

Re: Rocznicowy "Playground"

Postprzez Ludwik Tomović 10 lip 2021, o 13:09

Galmartena SK Angemont - Santiago Vilarte von Hippogriff
MKS Korona Angemont - Gilbert (Auguste Jean Gabriel de Caulaincourt)
DKS Czarni Angemont - Janusz Zabieraj
Polar Vienbien - Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej

Postprzez AFvTD 10 lip 2021, o 13:26

Dokładnie tak, to są właśnie 4 hasselandzkie drużyny.

Na szczególną uwagę zasługuje prowadzona przez Santiago Galmartena, która jako jedyna bierze udział w rozgrywkach Ekstraklasy (pozostałe drużyny biorą udział w rozgrywkach klasy drugiej). Drużyna powstała 24 listopada 2018 roku, jako Bialeńska drużyna Unia Wolnograd pod przewodnictwem Michaelangelo Piccolominiego. 2 miesiące później drużyna przeniosła swoją siedzibę do Eldoratu, a tydzień później do Bordonii. W sierpniu 2019 roku na chwilę drużyna została przejęta przez Alberta Jana Maata, a 29 października 2019 roku pierwszy raz znalazła się w Angemoncie, razem z selekcjonerem Santiago Vilarte.

Drużyna zaraz po przeniesieniu siedziby do Angemontu pokazała się z bardzo dobrej strony, wygrywając trzecią klasę w sezonie 36 oraz dwukrotnie awansując z drugiego miejsca do pierwszej i z trzeciego miejsca do ekstraklasy.

Niestety, awans do ekstraklasy okazał się jakkolwiek przedwczesny i nawet 2 zwycięstwa nie pozwolą już Galmartenie opuścić strefy spadkowej.

Tymczasem trochę trudniejsza zagadka - ale też z dużą pulą nagród. W wykreślance ukryte zostały nazwiska 18 zawodników piłkarskiej kadry Hasselandu. Dla ułatwienia, zostały one wypisane niżej. Dla każdej osoby, której uda się znaleźć wszystkie 18 nazwisk wypłacone zostanie 10 000 lt! Jeżeli jednak komuś nie uda się znaleźć wszystkich nazwisk - za znalezienie więcej niż 10 z nich można otrzymać 2 500 lt.

Rozwiązania należy przesyłać do mnie poprzez pocztę konną lub Discorda.

Czas na wysłanie rozwiązania kończy się o północy, z niedzieli na poniedziałek.

Obrazek

Tymczasem, aby nie zatrzymywać również zabaw - szybka rozsypanka wyrazowa - za jej rozwiązanie tak jak wcześniej - 1 000 lt.

K C O E S K Z
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Joahim-von-R 10 lip 2021, o 13:35

Skoczek.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!

Obrazek
Joahim-von-R

Postprzez AFvTD 10 lip 2021, o 14:27

Tak, rozwiązaniem rozsypanki jest Skoczek. Nagroda trafia do kolejnego uczestnika zmagań!

Skoczek to jak wiadomo jedna z figur szachowych, a w szachach akurat Hasselandczycy są bardzo mocni. Szczególnie obecny Lord Szambelan, który już niejednokrotnie sięgał po najwyższe trofea w turniejach szachowych - obecnie niemalże niezwyciężony szachista. Same szachy stały się dzięki niemu niejako sportem narodowym Królestwa. Dodatkowo, dla zainteresowanych - istnieje prowadzony przez Santiego klub na portalu chess.com -> Team Sarmatia w którym łączymy wszystkich szachistów oraz podejmujemy inne drużyny w celu popularyzacji mikronacji wśród właśnie szachistów. Efekty nie są wymierne i widoczne, bo dosyć długo nie graliśmy żadnego meczu towarzyskiego z żadną drużyną, ale niedawno powstała wizja "sparingu" z szachistami z Leżajska.

Tymczasem kolejna zagadka - kolejne koło fortuny, tym razem trochę trudniejsze i mniej oczywiste! Tak jak wcześniej - nagrodą jest 5 000 lt, zmniejszające się o 1 000 z każdą dodatkową literą. (Obecna dla planszy, aby nie było wątpliwości jest litera "i")

Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 10 lip 2021, o 15:30

Kolejna literka do hasła!

Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 10 lip 2021, o 17:56

Obrazek

Już tylko 3 000 lt do wygrania (wiem, pojawiły się 2 literki, ale na potrzeby zabawy są liczone jako jedna)
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 11 lip 2021, o 06:34

W haśle powoli pojawiają się kolejne litery. Ktoś może wie już, jakie ono jest?

Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 11 lip 2021, o 14:03

Ostatnia podpowiedź - 1 000 lt nagrody!

Czas do +/- 18-tej.

Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 11 lip 2021, o 17:26

No cóż, niestety tym razem hasło pokonało zgadujących. Rozwiązaniem był klub szachowy: Olimpia Unia Grodzisk. Powiązania z Hasselandem są tym razem bardzo niewielkie - był to pierwszy (i chyba na chwilę obecną ostatni), klub szachowy w którym gra Lord Szambelan. Cóż, ciężko jest powiedzieć, że Santiago Vilarte nie brakuje nigdzie - przewija się w większości ostatnich zagadek.

Uroczystość rocznicowa już za pasem - dlatego też uważam, że rocznicowy Playground można zamknąć. Nadal można nadsyłać rozwiązania wykreślanek - obecnie otrzymałem już jedną, rozwiązaną w całości, więc zachęcam tym mocniej do zgarnięcia kilku dodatkowych tysięcy do portfela.

Wiem też, że mnie niestety na uroczystości zabraknie, albo wpadnę z doskoku. Natomiast część rozrywkową przygotowała dla was niezastąpiona Sekretarz Dworu JKM Arkadiusza Maksymiliana - Fatima von Chamier-Gliszczyńska. Mam nadzieję, że będzie to dla wieczór pełen atrakcji i nagród!
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Fatima 11 lip 2021, o 23:26

Dziękuję Alfredowi za miłe słowa. :) Oczywiście żałuję, że tym razem nie prowadziliśmy części nieoficjalnej razem. Mam nadzieję, że będzie jeszcze dużo takich okazji, by to nadrobić.

Myślę, że za nim zamkniemy wątek dam jeszcze jeden konkurs, który już wcześniej ogłosiłam na Discordzie. Wstawiam zdjęcie krzyżówki. Konkurs przedłużam i macie czas do środy. Dla każdej dobrze rozwiązanej krzyżówki nagroda w wysokości 3000 it. Proszę o wysłanie mi rozwiązania na pocztę konną lub Discorda. Powodzenia!

Obrazek
( - ) Fatima de Cubalibre-Marcjan-Chojnacka
sekretarz koronna Dworu JKM Arkadiusza Maksymiliana
lady steward Królestwa Hasselandu
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Cyberia i Vienbien