Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rocznicowy "Playground"

Re: Rocznicowy "Playground"

Postprzez Ludwik Tomović 9 lip 2021, o 13:31

1. MAGDALENA
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej

Postprzez AFvTD 9 lip 2021, o 16:11

Tak, udało się prawidłowo odgadnąć oba hasła, serdecznie gratuluję nagrodzonym!

Magdalena to imię, które od samego początku towarzyszyło Królestwu. Zarówno w osobie Magdy Hasse, jak i Królowej Magdaleny do dzisiaj wspominamy pierwszą, na pół już legendarną założycielkę Hasselandu. Nie wiemy o niej wiele, a materiały źródłowe są tak naprawdę szczątkowe, ciężko z nich wyłuskać aktualne informacje.

Shimontsen natomiast to jedno hasselandzkich miast. Swoją sławę zawdzięcza między innymi dzięki organizowanemu w nim Festynowi Ostatniego Tygodnia Wakacji (FOTY), które zapoczątkował jeden z pierwszych Hasselandczyków, a które zostały reaktywowane przeze mnie w 2020 roku, jak również planowane są na ten rok.

Specjalnie użyłem sformułowania "pierwszych Hasselandczyków". Ale kim on był? Tego dotyczy kolejna zagadka - jak nazywała się osoba, która była prekursorem Festynu Ostatniego Tygodnia Wakacji? Za poprawne podanie personaliów otrzymać można równiutkie 2000 lt!
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 9 lip 2021, o 16:14

Eddard Noqtern
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Postprzez AFvTD 9 lip 2021, o 16:24

Bardzo szybkie i prawidłowe rozwiązanie. To właśnie Eddard Noqtern, sarmacki Diuk, Król-Senior Królestwa Hasselandu oraz bardzo zasłużony dla Hasselandu (i nie tylko!) człowiek, był pierwszym organizatorem FOT. Pełnił również wiele innych urzędów - m.in. Manduraja Razuri, Prezydenta Republiki Bialeńskiej czy Ministra Informacji i Promocji Księstwa Sarmacji. Niestety nieobecny z nami od ponad 2 lat.

2000 lt trafia do Ludwika, natomiast my wciskamy teraz gaz. Następna zagadka - hasło rodem z koła fortuny. Jeżeli nie uda się odgadnąć w najbliższym czasie - pojawią się podpowiedzi. Za odgadnięcie hasła teraz płacę aż 5000 lt, każda następna literka odejmuje 1000 lt z puli!
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 9 lip 2021, o 20:34

Przepraszam, byłem pewny, że wstawiłem.

Oczywiscie, zagadka tutaj:

Obrazek
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 9 lip 2021, o 20:53

AFvTD napisał(a):Przepraszam, byłem pewny, że wstawiłem.

Oczywiscie, zagadka tutaj:

Obrazek

WICEKRÓLESTWO
DORNOSTII
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Postprzez Bocian 9 lip 2021, o 20:56

Skoro @LudwikTommo włączył się do zabawy, to pozostaje tylko usiąść i patrzeć jak wygrywa ;)
Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 10 lip 2021, o 11:21

Tak, na tablicy pojawiło się hasło Wicekrólestwo Dornostii.

Wicekrólestwo Dornostii to najmłodsza jednostka administracyjna Królestwa Hasselandu. Została wprowadzona na mocy Prawa Lokacyjnego - które było również jednym z rozwiązań poprzednich zagadek. Sama Dornostia natomiast została zdobyta za czasów pierwszej kadencji obecnego Lorda Szambelana Santiago Vilarte - 23 grudnia 2019 roku, wtedy jeszcze jako Terytorium Administracyjne Dornostii. Jest to również jedyny kontynentalny kawałek Hasselandu.

Dornostia stała się częścią Hasselandu wskutek działań podjętych w operacji wojskowej prowadzonej głównie przez Augusta de la Sparasana. Oto kolejna zagadka - Jaki pseudonim otrzymała ta akcja? Za poprawną odpowiedź można otrzymać 2000 lt.
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Ludwik Tomović 10 lip 2021, o 12:36

AFvTD napisał(a): Jaki pseudonim otrzymała ta akcja?

Operacja Algala
/-/
dr net. Ludwik Tomović

Postprzez AFvTD 10 lip 2021, o 12:49

Tak, była to operacja Algala. Sporo już napisałem na jej temat wcześniej, więc tym razem bez "kącika edukacyjnego".

Pora przejść w trochę przyjemniejszą - sportową strefę. Tym razem Sarmacka Liga Piłkarska.

W SLP są 4 hasselandzkie drużyny. Wymień nazwy co najmniej 3 z nich, aby otrzymać nagrodę w wysokości 3 000 lt!

UWAGA BONUS! Jeżeli uda ci się wymienić wszystkie 4 drużyny razem z danymi personalnymi selekcjonerów - nagroda zostanie podwojona!
Rada Ministrów
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Cyberia i Vienbien