Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[C]Notatki emigracyjne-akcja narracyjna

[C]Notatki emigracyjne-akcja narracyjna

Postprzez Natalie A WD 5 lis 2021, o 20:54

Wstęp:
Po panowaniu Cymeryjki doszło do upadku Cyberii. Po tym wydarzeniu doszło do emigracji Hasselandu.
https://muzeumhasselandzkie.wordpress.com/2014/01/13/ucieczka-z-cyberii/
Narracja:
Dzisiaj wiele osób znajduje w swoich domach notatki, które wraz z ich autorami pamiętają tamte wydarzenia. Część notatek zaginęła, jednak są takie, które przetrwały. Wielu autorów tychże notatek niestety nie dożyli dnia dzisiejszego, ale ich słowa przelane na kartkę przetrwały i są z nami obecne. Dzięki nim nowe pokolenia nie zapomną o wydarzeniach tamtych czasów. Dzięki nim nikt nie powtórzy błędów ówczesnej władzy. Dzięki nim PAMIĘTAMY!
Notatka:
Z dziennika premiera napisał(a):Upadek Cyberii zerwał nas ze słodkiego snu zwanego Wielką Cyberią. Nikt nie był na to gotowy. Sam nie mogę uwierzyć w to co się dzieje. Jeszcze kilka dni temu siedziałem spokojnie w biurze, piłem kawę oraz zaciągałem się dymem z cygara. Dzisiaj śpię w małej kajucie żyjąc w przekonaniu, że w końcu odnajdziemy wolność. Dzisiaj uciekam z mej rodzinnej ziemi niczym zbrodniarz zbiega z miejsca zbrodni. Jednak ja nie jestem zbrodniarzem, ja mam misję, ja mam Hasseland. Można powiedzieć, że "Hasseland" to ostatnia nadzieja Narodu Hasselandzkiego. Miejmy nadzieję, że prędzej dotrzemy do naszej "Ziemi Obiecanej" niż wymrzemy z głodu. Miejmy nadzieję, że gdzieś tam jest miejsce dla Hasselandczyków. Miejmy nadzieję, że Hasseland przeżyje...
Obrazek
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel

Re: [C]Notatki emigracyjne-akcja narracyjna

Postprzez Natalie A WD 7 lis 2021, o 11:47

Notatki komandora napisał(a):Od samego rana trwała ewakuacja. My w naszym "Hasselandzie" czekaliśmy jeszcze na pana premiera. Do momentu jego przyjazdu było spokojnie, jakby wszyscy zapomnieli o naszym istnieniu, jednak w końcu przyjechał, a w sumie na szczęście. Za nim przyjechały motory oraz trzy czołgi. Ha! Masz stary, wysłużony "Hasseland" poradził sobie z nimi jak z zabawkami. Wystarczyło kilka wystrzałów i po nich. Póżniej już podpłynęliśmy z portu. Chciałoby tu się dodać, że uciekaliśmy, ale nie tym razem. My ratowaliśmy Hasseland.

I choć opuszczam Hasseland mój kochany
W moim sercu zawsze będzie on pamiętany
Choć pod nogami nie ma ziem przodków naszych
To mojego patriotyzmu nigdy nic nie zgasi
Obrazek
Dobry Obywatel

Postprzez K.W.v.Ch.G. 7 lis 2021, o 12:43

Z notatek generała napisał(a):Mieliśmy osiemnaście lat i zaczęliśmy miłować świat i istnienie; kazano nam do tego strzelać. Pierwszy granat, który padł, trafił w nasze serca. Zabiłe... [dalej nieczytelne]
Konrad von Chamier-Gliszczyński h. Trzy Gwiazdy
kawaler Księstwa Sarmacji, Kanclerz
Rada Ministrów
Naczelna Izba Architektury
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Natalie A WD 22 lis 2021, o 07:22

Bliżej nie znana osoba z załogi Hasselandu napisał(a):Co tu się dzieje?!?! Dowódca rozkazał byç gotowym do odpływu, premier jedzie do nas czy to czegoś początek? Nie jestem pewien co się dzieje, nie dlatego, że nam nie mówią. Mi po prostu nie potrzebdne jest wiedzieć co się dzieje, aby działać. Tylko teraz dziwi mnie to, że przygotowano nas do odpływu starym "Hasselandem". Nie mogliśmy dostać nic lepszego. A dobra po co psuć atmosferę. Działamy!
Obrazek
Dobry Obywatel

Powrót do Cyberia i Vienbien