Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Chętnie obejmę kolej na Cyberii.

Chętnie obejmę kolej na Cyberii.

Postprzez OlaChojnacka 28 wrz 2021, o 18:35

Oczywiście najfajniej byłoby, aby zarys opisany przeze mnie tutaj był stanem faktycznym, ale można to trochę zmienić.

Generalnie celowałabym w "mało ludzi, transport ważny, rozpadające się posolardyjskie metropolis. Mam nadzieję, że mnie nikt nie zabije za teoretyzowanie na temat czegoś, czym kiedyś się zajmowałam I że pozwolicie mi na opiekę nad ogromną siecią kolejową wyspy.
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka
Baronessa w Sarmacji, najfajniejsza skunksiczka w całym Pollinie.
Rada Ministrów

Re: Chętnie obejmę kolej na Cyberii.

Postprzez Santi Vilarte 28 wrz 2021, o 19:25

W związku z tym, że Cyberia jest bardzo daleko geograficznie od reszty Hasselandu:

https://fc.sarmacja.org/download/file.php?id=2641&mode=view

nie widzę przeszkód, żeby działał tam odrębny system kolejowy (bo w Hasselandzie właściwym docelowo chciałbym dopiero przeprowadzić jego budowę).

Do ostatecznej decyzji i ew. uzgodnienia szczegółów LN @PiotrdeZaym

Od siebie tylko dodam, że przyjąłbym standardowe 1435mm ;)
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Marszałek Sejmu
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Chętnie obejmę kolej na Cyberii.

Postprzez Piotr Paweł I 29 wrz 2021, o 14:05

Przeczytałem opis "stanu faktycznego" i nie do końca mogę się z nim zgodzić. Uciskani Cyberyjczycy odzyskali wolność - i kraj totalnie zniszczony przez Solardyjczyków, łącznie z celowym zatopieniem znacznej części Hasselandu. Mówiąc krótko, wg. naszych badań, zaledwie ok. 25% Hasselandu jest w granicach dzisiejszej Cyberii. Reszta znajduje się pod wodą. Czyli jej nie ma.
Owszem, popieram rozbudowę sieci kolejowej. Wolałbym jednak zdecydowanie unikania nawiązań do solardyjskich ciemiężców. Mamy historię Hasselandu, Cymerii i Valtarii, trzech historycznych krain cyberyjskich. To historia prawdziwa, a nie zafałszowana przez Solardyjczyków.
Przy okazji - celowo unikam Discordu i pojawiam się tam tylko wtedy, gdy koniecznie muszę.
Co do meritum - widzę opcję stworzenia Kolei Cyberyjskich (nazwa do uzgodnienia) których szef byłby w randze zastępcy sekretarza stanu w Kancelarii Wicekróla Cyberii.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Powrót do Cyberia i Vienbien