Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Solidarni z FERem

Solidarni z FERem

Postprzez AFvTD 8 sty 2021, o 15:25

Szanowni Państwo!

Dosłownie kilka minut temu przez Sarmację przeszła wstrząsająca informacja o trzęsieniu ziemi na sarmackiej wyspie w okolicach Feru. Ostatnio tak silne trzęsienia ziemi odnotowano pod koniec kwietnia 2017 roku, gdzie zdecydowano się na podjęcie zdecydowanej reakcji i rozpoczęto akcję wspierającą Fer.

Dzisiaj Fer ponownie potrzebuje pomocy w czasach kryzysu. Trzeba przygotować się na zabezpieczenie terenów ferskich przed kolejnymi zdarzeniami, które mogą niedługo nastąpić.

W związku z tym wszystkie ręce i łopaty na pokład. Bierzemy wszystko, czym da się sprzątać po trzęsieniu ziemi, materiały budowlane, piach, żwir, cement i cegły. Razem ruszymy do Feru i odbudujemy kilka kamienic!

W centrum miasta rozpoczęto także przygotowywać miejsce dla osób, które po wydarzeniach w Ferze nie mają gdzie się podziać. W mieszkaniach zapewnione będą sanitarne warunki, woda pitna, jedzenie, koce oraz ubrania.

Pamiętajcie!
Razem damy radę.
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Re: Solidarni z FERem

Postprzez Bocian 8 sty 2021, o 15:50

Co za pech, dopiero co się przeprowadziłem do Feru, a tu takie nieszczęście..

W mieszkaniu przewrócił mi się kredens i potłukły się trzy wazony i porcelanowa zastawa. Nie mam prądu.

Mam jednak świadomość, że inni mają gorzej. Ogarnę mieszkanie, sprawdzę co jeszcze się zniszczyło i zorientuję się czy najbliżsi sąsiedzi nie potrzebują pomocy.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 8 sty 2021, o 15:51

Jako były burmistrz Feru jestem wstrząśnięty tymi doniesieniami. Wojskowa Jednostka Naprawcza Flotylli Hasselandzkiej szykuje sprzęt, który wkrótce zostanie wysłany statkami do Feru.

FHWJN.jpg
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr Paweł I 8 sty 2021, o 15:53

2 Szpital Polowy Flotylli Hasselandzkiej także przygotował misję ratowniczą...

FHPSW.jpg
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez von Thorn-Janiczek 8 sty 2021, o 15:57

Szanowni!

Na wstępie dziękuję za szybką i zdecydowaną reakcję. Trzęsienie zastało mnie w biurze, na szczęście ani żyrandolem nie dostałem, ani okna nie popękały.

Obecnie służby sprawdzają, czy nie doszło do pęknięcia rurociągów. Na wszelki wypadek wysłałem beczkowozy, które stoją na głównych skrzyżowaniach, w razie gdyby któryś z mieszkańców potrzebował wody, a tej nie byłoby w kranie.

Wysłałem też, jako Namiestnik, brygady ratunkowe, które czekają w pogotowiu na sygnały o ewentualnych rannych i poszkodowanych.

W kasie prowincji zabezpieczono również kwotę 50.000 libertów na neutralizację ewentualnych zniszczeń.

Pracujemy także nad przywróceniem zasilania. Uszkodzone zostały jak się okazało linie przesyłowe. W przypadku dalszych uszkodzeń - będę informował o podjętych działaniach.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP v-hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Sejm Księstwa Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Aleksander 8 sty 2021, o 16:10

W moim mieszkaniu przy ul. Bohaterów Maja popękały ściany :-(

Obrazek
Aleksander

Postprzez AFvTD 8 sty 2021, o 16:43

Aleksander napisał(a):W moim mieszkaniu przy ul. Bohaterów Maja popękały ściany :-(

Postaramy się załatwić ten problem gdy tylko wszyscy wezmą sprzęt i zostaną przetransportowani do Feru. Wyślemy fachowca co machnie od ręki :)
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 9 sty 2021, o 16:03

Kiedy ekipa organizuje się do wyjazdu do Feru w Vienbien przygotowano mieszkania dla ofiar tragedii, jaka na oczach Starosarmatów rozegrała się w Ferze. Pokoje zawierają najważniejsze umeblowanie, umożliwiające przyzwoite życie.

Obrazek

W mieszkaniach znajduje się również żywność oraz woda pitna, a także wspólna dla wszystkich kuchnia z zamykanymi na klucz szafkami. Klucze oczywiście zostają przekazane właścicielom mieszkań, mogą oni tam przechowywać różnego rodzaju żywność.

Przygotowano również koce, ponieważ w Vienbien noce nie należą do najcieplejszych, chociaż zima jest zdecydowanie łagodniejsza niż w Angemoncie czy Ferze. Zapewniono również ogrzewanie oraz możliwość zadbania o higienę. Mieszkańcy Vienbien chętnie przynoszą kolejne produkty higieniczne, a także żywność - makarony, mąkę, cukier, ryż, kasze, świeże warzywa i owoce. Pojawiają się, chociaż rzadziej zabawki - pluszowe misie, kolorowanki, grzechotki.

Do mieszkań pierwsi mieszkańcy wprowadzą się gdy tylko zostaną odebrani z Feru, czyli najprawdopodobniej we wtorek, kiedy wymienią się z robotnikami, którzy pójdą pomagać w redukowaniu szkód po trzęsieniu ziemi w Ferze.
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 13 sty 2021, o 12:21

Wody nie były dla nas przyjazne, niemniej robotnicy ostatecznie pomimo sztormu dotarli na miejsce i są gotowi do działania w Ferze. Niebawem do Vienbien przypłynie ludność z Feru, która przez trzęsienie ziemi straciła dach nad głową. Osiedle mieszkaniowe jest gotowe do przyjęcia emigrantów.
Obrazek
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 13 sty 2021, o 15:40

ORat 1.jpg

Do Vienbien zdąża mały okręt szpitalny 3 Szpitala Polowego Flotylli Hasselandzkiej...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Powrót do Cyberia i Vienbien