Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Debata w sprawie promocji

Debata w sprawie promocji

Postprzez Piotr Paweł I 2 cze 2021, o 10:33

DEBATA ANGEMONCKA.png

Koalicja na rzecz Rozwoju Sarmacji zaprasza na debatę w sprawie promocji! Spotkanie w formacie "Debaty Angemockiej" odbędzie się w Hasselandzkiej Akademii Nauk - w tym wątku.
Początek - piątek 4 czerwca.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Re: Debata w sprawie promocji

Postprzez Piotr Paweł I 3 cze 2021, o 17:14

Szanowni Zebrani!

Przygotowując się do debaty, zacząłem się zastanawiać nad pytaniem, które już padło: co właściwie chcemy promować, skoro mikronacje wobec setek innych propozycji w Internecie wydają się czymś przestarzałym?
Odpowiedź jest trudna - i tym bardziej trzeba nad nią pracować. Można oczywiście powiedzieć, że wobec Internetu także życie w realu stało się przestarzałe, ale nie przesadzajmy... 8-)
Mikronacje - to szansa na tworzenie czegoś absolutnie własnego, w szerokich granicach zakreślonych przez twórców i aktualnych uczestników mikronacji. Inaczej niż w grach internetowych, nie poruszamy jakąś określoną postacią; my sami tworzymy naszą postać! Nikt nam nie wyznacza celu ani drogi; my sami wyznaczamy sobie cele i drogi.
Mikronacje są w jakiejś mierze odzwierciedleniem państw realnych - stąd dawniej stosowana nazwa, państwa wirtualne. Tu możemy zrealizować swoje marzenia, choć w skali mikro; sami wybieramy co - dlaczego - i jak robimy. Chcemy być politykami? Nie ma problemu! Dziennikarzami? Tak samo! Wojskowymi, artystami, literatami, duchownymi... możemy być, kim chcemy.
Mikronacje wymagają myślenia. Jak ktoś nie lubi myśleć, znajdzie inne pole do działania. Myślący przyjdą do mikronacji. I to jest największa nadzieja na rozwój!
...
Ktoś coś dorzuci?...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Piotr Paweł I 4 cze 2021, o 07:26

Witam serdecznie na debacie w sprawie promocji!

Oto kilka podstawowych punktów.

1. Chcemy promować Sarmację. To znaczy, że chcemy Sarmację rozwijać. I uważamy, że jest po co to robić! Skoro my tak uważamy, to możemy zaprosić do nas innych.
2. Kluczowe pytanie: co właściwie chcemy promować? Mikronacje w ogóle? Tylko Sarmację?
3. I kolejne pytanie: co w Sarmacji uważamy za godne promowania? Uwaga: chodzi o sprawy ogólne, a nie szczegóły. Mamy dotrzeć do ludzi, którzy w ogóle nie wiedzą nic o mikronacjach.
4. Następne: do kogo kierujemy nasz przekaz? Do wszystkich w ogóle? Czy do konkretnych grup? A może do wszystkich - ale w zróżnicowany sposób?
5. Najtrudniejsze: jak promować? Gdzie? Mamy świadomość, że wszystko musi być za darmo...
6. I czy jesteśmy przygotowani na napływ nowych mieszkańców?...
7. Wreszcie - od teorii do praktyki. Kto chce (poza wysokimi urzędnikami państwowymi) zająć się promocją Sarmacji? Ale tak na pewno, nie tylko przez 5 minut jutro lub za dwa dni?

Na razie tyle...
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Muhammad Ahmad 4 cze 2021, o 08:00

Popieram.
mgr. net Muhammad Ahmad ibn Abd Allah
Rektor Uniwersytetu w Porcie Dostojewsk
Deputowany do Dumy Państwowej
p.

Postprzez Federico 4 cze 2021, o 11:48

Piotr Paweł I napisał(a):7. Wreszcie - od teorii do praktyki. Kto chce (poza wysokimi urzędnikami państwowymi) zająć się promocją Sarmacji? Ale tak na pewno, nie tylko przez 5 minut jutro lub za dwa dni?

No teoretycznie mógłbym ja, tylko – gdzie i jak?
mgr net. Poważany Federico Max Hugo van Adertis
herbu Zastęp

Opiekun Wielkich Oczu

Postprzez Piotr Paweł I 4 cze 2021, o 14:15

Federico napisał(a):No teoretycznie mógłbym ja, tylko – gdzie i jak?

Najpierw spróbujmy przedyskutować - co i jak.
A potem, w porozumieniu z Księciem i Kanclerzem, stworzymy może projekt pod nazwą "Promocja Sarmacji 2021", podzielimy się zadaniami i będziemy działać!
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Laurẽt 9 cze 2021, o 00:28

Witam,

podstawowe założenia dotyczące promocji Sarmacki są najbardziej słuszne. Problem w tym, że brakuje nam ciekawej aktywności, którą można by było zachęcić nowe osoby.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Prefekt Generalny
Prefektura Sarmacji
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Krzysztof Hans 9 cze 2021, o 07:25

Myślę że przydałby się nam materiał w realnej telewizji tak jak to kiedyś było w krakowskiej Kronice.
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji (także obecnej kadencji)
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Sejm Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja

Postprzez Piotr Paweł I 9 cze 2021, o 12:56

Laurẽt napisał(a):
Problem w tym, że brakuje nam ciekawej aktywności, którą można by było zachęcić nowe osoby.

Myślę, że jednak trochę tej aktywności jest. Na pewno brakuje polityki, ale tej nie stworzymy tak sobie...

Krzysztof Hans napisał(a):Myślę że przydałby się nam materiał w realnej telewizji tak jak to kiedyś było w krakowskiej Kronice.

Z tym jest niestety duuuuuży problem. Ale spróbujmy zadziałać. Ja mam znajomych w Polsacie... nie wiem, może ich to zainteresuje.
Problem polega na tym, że trudno będzie znaleźć chętnych do pokazania się w realu. Np. Książę... albo Kanclerz... czy zechcą?
Piotr de Zaym
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Krzysztof Hans 9 cze 2021, o 13:15

Ja mam kontakty w mediach więc mogę pomóc zadziałać ;)
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji (także obecnej kadencji)
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Sejm Księstwa Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja

Następna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania