Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Towarzyszki, Towarzysze, powstańcie!

Re: Towarzyszki, Towarzysze, powstańcie!

Postprzez 惠伟斌 24 mar 2021, o 20:09

Obrazek
惠伟斌
(Huì wěi bīn)
XXI oraz XXXVII Zastępca Podsekretarza Komitetu Naczelnego
Ruchu Rewolucyjnego Razuri
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Piotr Paweł I 24 mar 2021, o 20:29

HODON już was tropi!

Znajdziemy was, wy przeklęci wrogowie Razuryjczyków i Hasselandczyków! Znajdą was nasi dzielni bojownicy! Nie zniszczycie Hasselandu!

NIE UDA SIĘ WASZA AGRESJA!!!
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez Santi Vilarte 24 mar 2021, o 20:42

Że tak się wetnę @RazuryjskaRewolucja może was zainteresuje najnowsza oferta browaru Ferrante, piwo Razuryjskie Ciemne, w hurcie 240 Ⱡ/butelka. Można się identyfikować wizualnie a przy tym wywołuje przyjemne rewolucje w głowie. Dowiedziono też, że zwiększa ochotę na tworzenie nowych treści na naszym dziale o 15%. Do tego zmniejsza ryzyko wylądowania w klinice. Albo zwiększa. To zależy, po której stronie paraboli się znajdzie.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Poseł na Sejm
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Królestwo Hasselandu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 24 mar 2021, o 21:37

Ludzie, to przestaje być zabawne. I nie, wcale nie mówię o rewolucji, ale o tym, jak na rewolucję reagują obywatele Królestwa. Bo reakcja jest niesmaczna. Fakt, iż Hui, że tak się wyrażę, wyszedł z grubej rury z dosyć imperialistycznymi postulatami i ciętym językiem, nie sprawia, że takie dogryzanie i ignorowanie sprawy, będzie usprawiedliwione. Przynajmniej nie w moich oczach. Jest okazja, żeby wykorzystać potencjał narracyjny ziem Razuryjskich. A nie taki Hasseland od miesięcy budowałem i dalej współtworzę.

Pojawia się smak, którego dawno w mdłym Hasselandzie brakowało. Pojawia się konflikt, który można wykorzystać, żeby zbudować coś ciekawego - jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli Razuryjczycy przyjmą warunki SARMACJI, to możemy zaryzykować realny konflikt, który może skończyć się również porażką Hasselandu i utworzeniem państwa Razuryjczyków. Pojawia się narracja, która spójna z dotychczasową narracją i kulturą Królestwa budowaną od przeszło 20 LAT.

To, jaką formę by przybrało zależałoby od ustalonych z góry założeń - czy to niezależna od Hasselandu prowincja Sarmacji czy też uprzywilejowana część Hasselandu. Naprawdę, nie chcemy w to wejść, póki jeszcze jest na to czas? Nie chcemy kompromisu, żeby prowadzić wojnę? Dlaczego traktujemy wroga, jak wroga, kiedy wbrew wszystkim przyjętym normom i standardom, powinniśmy traktować go jak przyjaciela? Czy ktoś wcześniej napisał do Hui Wei Bina, jakie są dalsze plany, gdy rewolucja się zakończy i dlaczego nie?
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez von Thorn-Janiczek 26 mar 2021, o 01:04

AFvTD napisał(a):
Ludzie, to przestaje być zabawne. I nie, wcale nie mówię o rewolucji, ale o tym, jak na rewolucję reagują obywatele Królestwa. Bo reakcja jest niesmaczna. Fakt, iż Hui, że tak się wyrażę, wyszedł z grubej rury z dosyć imperialistycznymi postulatami i ciętym językiem, nie sprawia, że takie dogryzanie i ignorowanie sprawy, będzie usprawiedliwione. Przynajmniej nie w moich oczach. Jest okazja, żeby wykorzystać potencjał narracyjny ziem Razuryjskich. A nie taki Hasseland od miesięcy budowałem i dalej współtworzę.

Pojawia się smak, którego dawno w mdłym Hasselandzie brakowało. Pojawia się konflikt, który można wykorzystać, żeby zbudować coś ciekawego - jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że jeżeli Razuryjczycy przyjmą warunki SARMACJI, to możemy zaryzykować realny konflikt, który może skończyć się również porażką Hasselandu i utworzeniem państwa Razuryjczyków. Pojawia się narracja, która spójna z dotychczasową narracją i kulturą Królestwa budowaną od przeszło 20 LAT.

To, jaką formę by przybrało zależałoby od ustalonych z góry założeń - czy to niezależna od Hasselandu prowincja Sarmacji czy też uprzywilejowana część Hasselandu. Naprawdę, nie chcemy w to wejść, póki jeszcze jest na to czas? Nie chcemy kompromisu, żeby prowadzić wojnę? Dlaczego traktujemy wroga, jak wroga, kiedy wbrew wszystkim przyjętym normom i standardom, powinniśmy traktować go jak przyjaciela? Czy ktoś wcześniej napisał do Hui Wei Bina, jakie są dalsze plany, gdy rewolucja się zakończy i dlaczego nie?

Przepraszam uniżenie, że poniekąd odpowiadam w miejscu nieprzeznaczonym dla mnie, ale pozwolę sobie na małe wtrącenie, by odpowiedzieć na słowa powyższe - bo niedawno mnie dotyczyła podoba sytuacja.

Ujmę to tak - wszelkie konflikty owszem, mogą być ciekawe i jak najbardziej można je prowadzić, etc. Problemem jednak jest inna rzecz - ów kompromis. Bo kompromis osiąga się z kimś, kto go chce. A ciężko o kompromis z kimś, kto wejdzie z butami do piaskownicy, rozrzuci zabawki, powie „bo ja tak chcę i już”. Ciężko w taką zabawę potem wejść na zasadzie kompromisu, bo to powoduje absmak. Myślę, że to ów Hui Wei Bin powinien napisać wiadomość pt. „Ej, bo mam taki a taki pomysł, rozegrajmy to”. Natomiast zważywszy na „nowość” tej osoby w Księstwie, a zarazem narracyjność i szybkość określonego działania - jawnie można nazwać to działaniem czysto złośliwym i nastawionym na konflikt, a nie na coś fajnego.

Powiem szczerze, że narracyjnie ja bym w ogóle nie wszedł w kontynuację tej hucpy - w ogóle bym na nią nie odpowiadał. Do czynienia mieliśmy ostatnio z zachowaniami podobnymi - łącznie z elementami „ludobójstwa”. Wg mnie odpowiadanie legitymizuje, ale nie śmiem pouczać władza Hasselandu, a jedynie mogę je wspierać, zarówno jako Namiestnik Starosarmacji jak i żołnierz KSZ, w jej decyzjach.

Mam jednak nadzieję, że moje słowa pozwolą na refleksję lub staną się przyczynkiem do dyskusji o konfliktach w mikronacjach - przynajmniej konfliktach opartych na narracji, a nie swego rodzaju grywalizacji.

Raz jeszcze przepraszam za mieszanie się do nieswojego działu, jeśli będzie taka potrzeba - proszę o usunięcie mojej wiadomości.
Namiestnik Starosarmacji
Burmistrz Feru
Dowódca Wojsk Bojowych KSZ
Dowódca Bazy Sił Powietrznych w Punta

ppłk KSP hr. Bartosz von Thorn-Janiczek herbu Groty
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja

Postprzez 惠伟斌 29 mar 2021, o 10:04

Podczas gdy na wyspie Razuri ruch rewolucyjny rośnie w siły w paśmie Księżycowych Gór Północy, na drugiej największej wyspie Razuryjczyków - wyspie Zegiesa, kajdany hasselandzkiej władzy zerwało kilka rybackich wiosek.

W wyniku brawurowego ataku na posterunek straży obrony wybrzeża, dzielni rewolucjoniści zdobyli kilka uzbrojonych łodzi patrolowych i kuter torpedowy, tym samym zapewniając sobie możliwość kontrolowania niewielkiego obszaru wód w okolicy wyspy.

Wieści o tym wyczynie rozeszły się szybko wśród miejscowej ludności, która z jeszcze większym zdecydowaniem i zaangażowaniem postanowiła wesprzeć słuszne działania Ruchu Rewolucyjnego Razuri!

Poniżej map postępów Rewolucji.

Obrazek
惠伟斌
(Huì wěi bīn)

Postprzez Piotr Paweł I 29 mar 2021, o 11:21

BIULETYN INFORMACYJNY HODON - SPECINFORMACJE

UWAGA --- doniesienia tzw. rewolucjonistów o zajęci części ziem razuryjskich nieprawdziwe --- podawanie niewłaściwych nazw wysp świadczy o próbie ingerencji z zewnątrz --- interwenci nie mają nawet aktualnych map ---
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu

Postprzez 惠伟斌 29 mar 2021, o 21:47

Diuku złoty, co wy tam palicie?

Mapy jak mapy - kształt się chyba nie zmienił przez te kilka lat między wersjami? A nazwy są jak najbardziej właściwe. Zresztą to bez znaczenia, historię, w tym i nazwy, piszą zwycięzcy - czyli my - Wolny Lud Razuri.
惠伟斌
(Huì wěi bīn)

Postprzez Joahim-von-R 29 mar 2021, o 22:23

惠伟斌 napisał(a):A nazwy są jak najbardziej właściwe.

Nie są. @Ola @SantiVilarte poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chodziło o to, że Razuri i Zegisa to pseudonimy realnych znajomych Oli i z tego powodu poprosiła o ich zmienienie. No to je zmieniono.
Rekrut Waffen-Ok
Uwielbiam Kosmos :)

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej! CWSW!

Obrazek
Joahim-von-R

Postprzez Bocian 29 mar 2021, o 22:53

惠伟斌 napisał(a):
Poniżej map postępów Rewolucji.

Obrazek
Obrazek Obrazek
Starosarmacja
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania