Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sala Szlachty Hasselandzkiej

Re: Sala Szlachty Hasselandzkiej

Postprzez Piotr Paweł I 27 sie 2021, o 12:10

Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Postprzez Krzysztof Hans 30 sie 2021, o 10:00

AFvTD napisał(a):Projektu już do zwieńczenia nie odpuszczę (tak jak to mam w zwyczaju), ale w tym celu będę już potrzebował pomocy. Przygotowałem przykładową, PRAWIE kompletną przykładową kartkę z Pocztu Szlachty Hasselandzkiej (dotyczy Santiego, bo była w miarę łatwa do ogarnięcia ze względu na relatywnie krótki staż w mikronacjach i wystarczająco barwną i znaną mi karierę w Hasselandzie).

Problem pojawia się taki, że jest to strasznie duża robota - głównie dla osób, interesujących się przeglądaniem archiwów. Fajnie by było, jakby ktoś przygotował taki krótki opis i kalendarium dla pozostałych osób w Poczcie (dla siebie ogarnę sam, dla Konrada Einsiedlera von Hippogriffa i Filipa I Gryfa też powinienem dać radę), ale dla pozostałych - mogę nie podołać. Ktoś jest w stanie ogarnąć? :)

Obrazek

Przyznam że nawet ta grafika ci świetnie wyszła :)
(-) Krzysztof Hans Arped-Winnicki
- Mieszkaniec i kilkukrotny Poseł Księstwa Sarmacji
- Pomysłodawca mikronacyjnego konkursu piosenki Our Sound oraz Dyrektor i Producent Wykonawczy jego 12-tej edycji w Księstwie Sarmacji.
---------
Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to najbardziej odpowiedzialny pomysł w historii mikronacji. Co innego secesja, rozpad państwa i będąca po tym II Rzeczpospolita Sclavińska jak i teraz Konfederacja Sclavinii.
-----
Postaw na Novą Sarmację - Postaw na Hansa, Stowarzyszenie "Nova" i Sojusz Centrowo-Demokratyczny!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Piotr Paweł I 30 sie 2021, o 15:40

Ważne! Odnalazłem w dokumentach:

Postanowienie Królewskie z dnia 15 listopada 2011 r.

My, Król Hasselandu, nadajmy niniejszym naszemu poddanemu Incisive, za jego wielkie zasługi, tytuł barona Hasselandu, wraz z herbem, jaki zostanie uroczyście wręczony, wraz z należnymi ziemiami tytularnymi, jakie zostaną wskazane, gdy tylko Hasseland terytoria swe odzyska, oraz wraz z należną rentą pieniężną, jaka zostana określona, gdy tylko Hasseland skarb swój odbuduje.
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Trybunał Koronny
Królestwo Hasselandu

Postprzez AFvTD 30 sie 2021, o 19:28

W takim razie należy dopisać go do pocztu <3 Dziękuję!
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez AFvTD 30 wrz 2021, o 18:19

Kontynuuję powoli pracę nad herbarzem. Przygotowałem "stronę" dla siebie oraz dla Erika Ottona von Hohenburga (możliwe, że ta druga jest niepełna). Dodatkowo dodałem Barona Incisive - mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie podsumować jego zasługi dla Królestwa Hasselandu w podobny sposób, jak już są one podsumowane na niektórych stronach.

Dodałem również w poczet szlachty hasselandzkiej wszystkich Królów-Seniorów Hasselandu, którzy pełnili tę funkcję jednocześnie jako Książę Sarmacji. Możemy mówić, że dany Król w Hasselandzie nie osiągnął nic, ale nie możemy mówić, że tym Królem nie był, a tytuł Arcyksiążęcy należy się, kolokwialnie mówiąc, jak psu buda.

Brakuje mi tylko herbu JKW Roberta Fryderyka + kilku blazonowań (w przypadku pierwszym, jeszcze trwają poszukiwania, w drugim - liczę na pomoc Konrada von Chamier-Gliszczyńskiego, który już wcześniej przygotowywał blazonowania do herbów).

Na koniec zamieszczam link do w miarę aktualnej (chociaż dalej aktualizowanej lokalnie), wersji pliku.
http://archethyck.sarmacja.org/pdfy/herbarz.pdf
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości
Królestwo Hasselandu
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania