Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wizyta staku Ligi w Hasselandzie

Wizyta staku Ligi w Hasselandzie

Postprzez Kardaczek 12 lis 2020, o 22:22

Szanowni obywatelem Hasselandu!

Być może część obecnych mieszkańców mnie pamięta, zamieszkiwałem te ziemię jakiś czas temu. Teraz powracam do Hasselandu lecz jednak w innym charakterze. Jako przedstawiciel Ligi Morskiej i Kolonialnej. Właśnie zmierzam do Centrazji, a dokładniej Zarakatu, aby osiedlić się tam i złożyć kolonię. Niestety w wyniku silnego sztormu, 100 km od Hasselandu, doszło do uszkodzenia statku i musieliśmy dokować w przyjaznym porcie. Czy znajdę w Shimontsen jakiegoś dobrego cieślę? Naprawa fokmasztu nic nie dała i trzeba wciągnąć nowy. Cudem udało nam się tutaj dotrzeć. Na czas ewentualnej naprawy pozostanę wraz ze swoją załogą w Shimontsen. Czy znajdziemy tutaj jakiś miły przybytek gdzie można odpocząć, napić się piwa i napełnić brzuchy dobrym jadłem?

Z najlepszymi życzeniami
Artur Kardacz von Hohenburg

Lord Wysoki Admiralicji LMiK
Założyciel Ligi Morskiej i Kolonialnej

Re: Wizyta staku Ligi w Hasselandzie

Postprzez Santi Vilarte 12 lis 2020, o 23:29

@ArturKardacz witam ;)

Na początek polecam wątek z mapami:
http://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=784&t=27283

zdecydowanie przydatne w kontynuowaniu żeglugi - kierowanie się wzdłuż wybrzeża jest najbezpieczniejsze a i okazje do handlu się trafiają, jeśli ma się coś na sprzedaż. Np. mniejsze wyspy okalające Zegiesę oferują bogactwo ryb.

Shimontsen to również baza marynarki sarmackiej, więc cieśli tu pod dostatkiem. Z Angemontem łączy miasto wcale wygodny trakt, więc oczekując na naprawę statku, można udać się tak zarówno w interesach, jak i na zabawę 8-)
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Kościół Diuczej Wiary
Rada Ministrów

Postprzez Kardaczek 15 lis 2020, o 20:49

Dziękuję za wielce pomocne informacje, mam nadzieję że szybko uda nam się uporać z problemem. Angemont również odwiedzę, dawno nie przebywałem w tych stronach i należy zwiedzić dawne miejsce zamieszkania. Czy w Hasselandzie zmieniło się coś od czasu mojej ostatniej obecności?

Postprzez Piotr Paweł I 16 lis 2020, o 10:02

Zmieniło się bardzo wiele - aż trudno o tym opowiadać :twisted:
Piotr de Zaym
Arcyksiążę KH, Król-Senior Hasselandu
prof. dr net. Rektor HAN, Kustosz Muzeum Hasselandzkiego
Diuk Sarmacki
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel

Postprzez Kardaczek 23 lis 2020, o 18:06

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc, szczególnie Ekscelencji Santiemu Vilarte. Zgodnie z zaleceniami pożeglujemy wzdłuż wybrzeża. Udało znaleźć się dobrego cieślę i po dlugich oraz drogich negocjacjach udało się dojść po porozumienia. Szybko wykonał dębowy fokmaszt i statek jest gotowy do drogi. Załoga trochę się rozpiła przez te ostatnie dni, część nawet udała się na długą wycieczkę do Angemontu. Oj bosman się za nich weźmie, oj weźmie. W imieniu Admiralicji dziękuję za pomoc, mam nadzieję że będzie okazja do rewanżu. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Powrót do Dyskusja ogólna i powitania