Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Nota Dyplomatyczna

Ambasada Republiki Suderlandu

Moderator: Ambasador

Nota Dyplomatyczna

Postprzez Hans von Eichenblatt 24 sty 2021, o 21:06

Do Jego Ekscelencji
Filipa I Gryfa,
Ministra Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji

Kierownictwo Resortu Spraw Zagranicznych wyraża głęboki smutek wobec krzywdzących opinii, jakie pojawiły się pod adresem Republiki Suderlandu w przestrzeni informatycznej Księstwa Sarmacji.

W dziale "Prasa" na stronie Księstwa Sarmacji 23 stycznia 2021 r. ukazał się artykuł pt. "Razuryjskie oko - życie przed, więzienne i po - felieton okazjonalny". W artykule tym autor tj. Michał von Hippogriff-Vovkulak, b. obywatel Księstwa Sarmacji, wyrażając swoje niezadowolenie wobec uznania państwowości m.in. Republiki Suderlandu, ale i Federacji Brodryjskiej, posunął się do określenia mieszkańców Suderlandu jako "bydło", które to określenie w stosunku do ludzi ma bardzo negatywny, pejoratywny wydźwięk. Ww. autor oskarżył także obywateli Republiki Suderlandu o obrażanie oraz "nieczyste spiski z Dreamlandem", które to pomówienia w świetle ich analizy zgodności ze stanem faktycznym nie dają się obronić.

Wobec powyższego i mając na uwadze pragnienie utrzymania przyjaznych relacji między Republiką Suderlandu a Księstwem Sarmacji, Kierownictwo Resortu Spraw Zagranicznych apeluje do MSZ Księstwa Sarmacji o potępienie tego typu opinii, które godzą w dobre imię Republiki Suderlandu, jej powszechne postrzeganie w Księstwie Sarmacji oraz wyciągnięcie konsekwencji wobec autora, który swoimi karygodnymi wypowiedziami zawierającymi fałszywe oskarżenia i oszczerstwa celowo godzi w reputację Republiki Suderlandu i także Federacji Brodryjskiej. Pokładamy nadzieję w dobrej woli Waszej Ekscelencji.

Z poważaniem
Hans von Eichenblatt
Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Republiki Suderlandu
Hans von Eichenblatt - Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Republiki Suderlandu
Avatar użytkownika
 

Re: Nota Dyplomatyczna

Postprzez Filip I Gryf 25 sty 2021, o 08:05

Wasza Ekscelencjo,

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji przesyła wyrazy szacunku Ambasadzie Republiki Suderlandu w Książęcym Mieście Grodzisk i – w nawiązaniu do Noty Kierownictwa Resortu Spraw Zagranicznych Republiki Suderlandu z dnia 25 stycznia 2021 r. – pragnie odpowiedzieć na poruszane kwestie.

Opinie wyrażone przez Michała von Hippogriff-Vovkulak w artykule "Razuryjskie oko - życie przed, więzienne i po - felieton okazjonalny" są opiniami jednej osoby, które w żaden sposób nie wpłynęły na niekorzystny obraz Republiki Suderlandu. Autor ma pewne doświadczenia mikronacyjne i wyraził swoje niezadowolenie z faktu uznania państwowości przez Księstwo Sarmacji dla m. in. Republiki Suderlandu.

Sarmacja szczyci się być oazą wolności, szczególnie słowa. Nie zawsze wypowiedź danej osoby jest równoznaczne z prawdą. Jednak Ministerstwo Spraw Zagranicznych Księstwa Sarmacji nie może wyciągnąć sankcji wobec autora artykułu. Zdanie autora na temat uznania państwowości znamy. Nie zmienia to faktu, że Księstwo będzie uznawać państwowość Suderlandu.

Ministerstwo rozumie, że takie opinie godzą w dobre imię Republiki. Dzięki szczerej i szybkiej reakcji Kierownictwa Resortu Spraw Zagranicznych Republiki Suderlandu mogę zapewnić, że wyrażane opinie na temat Republiki Suderlandu będą wyrażane z poszanowaniem i szacunkiem dla adresata opinii.

Z wyrazami szacunku,

(-) Filip I Gryf
Filip I Gryf

Profil
Strona Gryfów

Z domu von Hippogriff

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Królestwo Hasselandu
 

Re: Nota Dyplomatyczna

Postprzez Prokrustes 25 sty 2021, o 09:44

Wasza Ekscelencjo,

Przyłączam się do słów Jego Książęcej Wysokości Filipa I Gryfa. Artykuł o którym rozmawiamy miał w całej swej rozciągłości gorzki wydźwięk - również pod adresem samego Księstwa. Nie mniej każdy mieszkaniec Księstwa, już od pierwszych chwil po zamieszkaniu, ma pełne prawo wolnego wyrażania swoich opinii - niezależnie od tego czy władza z danymi opiniami się zgadza.

Urzędujący Kanclerz oraz Minister Spraw Zagranicznych wskazany niedawno przez Sejm, wraz z całą Radą Ministrów posiadają (a w zasadzie posiadamy) bardzo mocny mandat społeczny i reprezentują zdecydowaną większość społeczeństwa Księstwa Sarmacji. Z pełnym zaufaniem można przyjmować jego słowa jako głos Księstwa.

Z wyrazami szacunku
Prokrustes
Diuk Athos
Markiz Awary Sarmackiej
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
 


Powrót do Ambasada Republiki Suderlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość