Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ambasada Republiki Suderlandu

Ambasada Republiki Suderlandu

Moderator: Ambasador

Ambasada Republiki Suderlandu

Postprzez Ryszard Maj 26 sie 2018, o 20:06

Obrazek
AMBASADA
REPUBLIKI SUDERLANDU


Republika Suderlandu - polska mikronacja położna na północ od Moreniki, której historia internetowa zaczyna się 24 maja 2016 r. Początkowo znana jako monarchistyczne Królestwo Południolandii, przekształciła się na skutek rewolucji w republikę, którą pozostaje do dziś. Miało to miejsce w październiku tego samego roku. Obecnie Republika Suderlandu nadal pozostaje jednym z najaktywniejszych państw wirtualnych, którego stabilna sytuacja wewnętrzna sprzyja dalszemu rozwojowi.


Obrazek
Flaga Republiki Suderlandu.


Geografia:
Terytorium Suderlandu składa się z dwóch głównych wysp (wyspy Suderland oraz Wyspy Elladorskiej) i sześciu mniejszych. Wyspa Suderland w większości jest wyżynna, jednak w jej centrum znajduje się największa nizina - nizina Alfold. Najwyższy szczyt, który znajduje się w paśmie Szkila, posiada ok. 2100 m n.p.m. Największymi rzekami są Alfold i Namesseg.

Podział administracyjny:
Republika Suderlandu dzieli się na cztery hrabstwa (w tym okręg delilandu) i trzynaście miast, z których każde posiada oryginalny i niepowtarzalny charakter. Na czele hrabstw stoją gubernatorzy. Po reformie administracyjnej zarządzają oni także miastami położonymi w ich hrabstwach i tylko wyjątkowo mogą powołać burmistrza (do czasu reformy miastami zarządzali burmistrzowie; z mocy ustawy burmistrz stolicy hrabstwa był gubernatorem całego hrabstwa). Stolicą państwa jest Deliland.

Ustrój:
Suderland jest republiką z systemem rządów parlamentarno-komitetowych. Najważniejszym organem jest 7-osobowy parlament złożony z jednej izby - Senatu. Sprawuje on zarówno władzę ustawodawczą (bezpośrednio) i wykonawczą (poprzez Kierowników Resortów). Jego kadencja trwa trzy miesiące. Tradycyjnie powołuje się pięć resortów administracji państwowej: Resort Spraw Wewnętrznych, Resort Spraw Zagranicznych, Resort Kultury i Oświecenia, Resort Gospodarki i Finansów oraz Resort Obrony Narodowej.

Sądownictwo pozostaje niezależne od Senatu i wykonywane jest przez Sąd Najwyższy - złożony z trzech sędziów (w tym prezesa). Sąd Najwyższy oprócz spraw związanych z wymiarem sprawiedliwości jest także gwarantem ustroju republikańskiego i konstytucji.

Wśród organów Republiki Suderlandu wyróżnia się jeszcze Prezydenta, który pełni funkcje reprezentacyjne i honorowe. Posiada on także kilka funkcji związanych z rolą "strażnika ustroju i konstytucji".

Sport:
Najbardziej rozwiniętą dyscypliną sportową w Suderlandzie pozostają wyścigi samochodowe (Formuła Suderlandu), ale dużą popularnością cieszą się także kolarstwo i skoki narciarskie (w okresie zimowym). W przeszłości funkcjonowała rozbudowana liga piłkarska, a tradycyjnym sportem w Suderlandzie jest polo na słoniach.

Gospodarka:
Suderlandzka gospodarka oparta jest na własności prywatnej i swobodzie gospodarczej. To sprawia, że obywatele chętnie zakładają przedsiębiorstwa i dbają o ich aktywność. Gospodarka napędzana jest narracją fabularną, inwestycjami państwowymi, tradycjami gospodarczymi oraz silnym pieniądzem - koroną suderlandzką.

Sektor finansowy oparty jest na autorskim skrypcie bankowym, który zezwala na gromadzenie majątku, wykonywania przelewów i wiele innych.

Kultura i nauka:
Mieszkańcy Suderlandu chętnie podejmują się działalności kulturalnej. Od początków naszego istnienia powstało wiele utworów literackich i poetyckich. Największym zainteresowaniem cieszą się opracowania historyczne (także biografie) i relacje z podróży. Nie brakuje jednak i zwykłych opisów.

Suderlandzka prasa w ostatnim roku straciła na znaczeniu, ale aktywny nadal pozostaje Kurier Republiki, który nieregularnie publikuje tzn. "analizy kuriera", zawierające głębsze rozważania nad istotnymi dla mikroświata zagadnieniami. Legendą otoczony pozostaje, publikowany w początkach państwa, Tygodnik Popularny - doceniany za nietypową formę publikacji - w postaci gazety nadającej się do przeglądania strona po stronie.

W Suderlandzie istnieje kilka ośrodków naukowych na czele z Suderlandzką Akademią Naukową - zajmującą się czuwaniem nad spójnością suderlandzkich opisów i narracji, a także przeprowadzającą egzaminy służące zdobyciu stopni naukowych - oraz Narodowym Uniwersytetem Suderlandu - znanym z wysokiej jakości debat publicznych i wykładów.

Wojsko:
Od początków, wśród suderlandzkich obywateli zawsze znajdował się ktoś, kto był zafascynowany wojskowością. Tym samym przez ten czas, na płaszczyźnie wojskowości, przewinęło się kilka różnych inspiracji. Początkowo Siły Zbrojne Republiki Suderlandu nawiązywały do okresu zimnej wojny, później przekształcone zostały na modłę współczesną, a ostatecznie przybrały formę, która funkcjonuje u na od ponad roku i jest inspirowana okresem międzywojennym oraz II wojną światową.

Ściśle z suderlandzkim wojskiem pozostaje związana Akademia Oficerska - szkoląca kadry dowódcze na potrzeby armii. Wiedza i umiejętności kadetów sprawdzane są za pomocą wymagających egzaminów, przeprowadzanych w oparciu o historyczne i fikcyjne bitwy na dużą i małą skalę.


Obrazek
Mapa Republiki Suderlandu (naciśnięcie prowadzi do wersji w większej rozdzielczości).


Ważniejsze linki:

W temacie tym pojawiać się będą najważniejsze informacje dotyczące suderlandzkiej misji dyplomatycznej w Księstwie Sarmacji, w szczególności o zmianach personalnych na stanowisku ambasadora.

Opis Republiki Suderlandu będzie w miarę możliwości aktualizowany na bieżąco.
Obrazek
Ambasador Republiki Suderlandu w Księstwie Sarmacji
Avatar użytkownika
 

Re: Ambasada Republiki Suderlandu

Postprzez Ignats ik Ruth 27 sie 2018, o 19:17

Nieźle to wygląda. Chociaż ja mam nieustannie jedno skojarzenie :C

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(—) Ignacy Urban de Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Sɪᴇʀᴏᴛᴀ Bᴀʀɪᴅᴀsᴋᴀ Pᴏ Zᴅʀᴏᴡʏᴍ Rᴏᴢsᴀ̨ᴅᴋᴜ Mᴀᴊᴀ̨ᴄᴀ Zᴀᴛᴡᴀʀᴅᴢᴇɴɪᴇ


Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Ambasada Republiki Suderlandu

Postprzez Ryszard Maj 5 wrz 2018, o 22:12

Proszę sobie więc wyobrazić jak irytująca jest sytuacja, w której chcąc poszukać aktualności na temat swojej mikronacji w internecie, trzeba przekopać się przez kilkadziesiąt stron google poświęconych wynikom meczów ;).

W każdym razie nasza nazwa nie ma żadnego związku z powyższym klubem piłkarskim. Powstała na skutek modyfikacji poprzedniej - Południolandii - która w uznaniu większości ówczesnych obywateli była infantylna i nie cieszyła się powszechną sympatią.
Obrazek
Ambasador Republiki Suderlandu w Księstwie Sarmacji
Avatar użytkownika
 

Re: Ambasada Republiki Suderlandu

Postprzez Ignats ik Ruth 5 wrz 2018, o 22:18

Było dać coś z łaciny xD Chociaż Australia tutaj znacznie ogranicza wybór :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(—) Ignacy Urban de Ruth
królowa-matka Baridasu, diuk Altborka, diuk-małżonek Markony, dzierżawca Wschodniego Domu
Sɪᴇʀᴏᴛᴀ Bᴀʀɪᴅᴀsᴋᴀ Pᴏ Zᴅʀᴏᴡʏᴍ Rᴏᴢsᴀ̨ᴅᴋᴜ Mᴀᴊᴀ̨ᴄᴀ Zᴀᴛᴡᴀʀᴅᴢᴇɴɪᴇ


Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 


Powrót do Ambasada Republiki Suderlandu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość