Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oświadczenie SDJKM w sprawie sytuacji w Bialenii

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Oświadczenie SDJKM w sprawie sytuacji w Bialenii

Postprzez Remigiusz L. 13 lip 2018, o 09:18

Oświadczenie Służby Dyplomatycznej Jego Książęcej Mości w sprawie sytuacji politycznej Republiki Bialeńskiej


Księstwo Sarmacji odnotowało działania, które od wczoraj mają miejsce w Wolnogradzie i innych miastach Republiki Bialeńskiej, a które już zyskały swą nazwę "Przewrót Lipcowy". Z ubolewaniem obserwowaliśmy i obserwujemy spadek aktywności i trudności wewnętrzne naszych najbliższych Przyjaciół i Sojuszników. Księstwo Sarmacji nie wtrąca się jednak w wewnętrzne sprawy Wolnych Narodów i za wewnętrzną sprawę Republiki Bialeńskiej uważa wydarzenia, które mają w niej właśnie miejsce.

Księstwo Sarmacji stoi na stanowisku, że dopóki najwyższe władze Republiki nie zdecydują inaczej, jesteśmy zobowiązani wobec naszych Przyjaciół i Sojuszników zgodnie z zawartymi traktatami, a żaden z nich nie upoważnia Księstwa Sarmacji do interwencji w sytuacji wewnętrznych wydarzeń.

Księstwo Sarmacji dostrzega wydarzenia mające miejsce w Bialenii, obserwuje je, i respektuje prawo Narodu Bialeńskiego do samostanowienia. Jednocześnie jednak pragniemy zaapelować o uwolnienie wszystkich więźniów politycznych, którzy w wyniku wczorajszych wydarzeń znaleźli się w odosobnieniu, i apelujemy i poszanowanie ich praw obywatelskich.

Księstwo Sarmacji składa stronom zaangażowanym w tzw. "Zamach Lipcowy" — zarówno po stronie dokonującej przejęcia władzy, jak i stronie, która władzę nad krajem straciła, propozycję podjęcia się mediacji między nimi celem jak najszybszego zakończenia niepokojów, które wstrząsnęły Wolnogradem i całą Republiką.

Księstwo Sarmacji przekazuje najserdeczniejsze życzenia dla Narodu Bialeńskiego i wiarę, że zawirowania polityczne w kraju szybko się zakończą.

z up. JKM Roberta Fryderyka
PP Remigiusz hrabia Lwowski von Hochenhaüser,
Legat Koronny
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Powrót do Pałac Książęcy — Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość