Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przemówienie JKM Roberta Fryderyka o sferze dyplomacji

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Przemówienie JKM Roberta Fryderyka o sferze dyplomacji

Postprzez Cudzoziemiec 1 6 cze 2018, o 07:47

Sfera polityki zagranicznej i dyplomacji to sfera nader delikatna i szalenie wrażliwa. Służba Dyplomatyczna Jego Książęcej Mości będzie w tym zakresie kierować się zasadami dobrego wychowania, szeroko pojętego poszanowania, ale i wzajemności. Podstawą udanych kontaktów dyplomatycznych jest komunikacja, i zawsze dążyć będziemy do tego by kanały tej komunikacji pozostawały otwarte, aktywne i gotowe do działań na rzecz pokoju i dobra Rzeczpospolitej.

Rozumiemy, że sprawy międzynarodowe budzą emocje. Rozumiemy, że niekiedy są wykorzystywane jako paliwo do wzmacniania oddziaływania na sprawy wewnętrzne. Jednak nic nie usprawiedliwia godzenia w pokojowe stosunki między podmiotami działającymi na arenie międzynarodowej. Różnie można oceniać historyczne dzieje, różnie można do nich podchodzić. Jednak nic nie usprawiedliwia wojennej retoryki i werbalnych ataków na osoby reprezentujące i działania podejmowane przez wspomniane podmioty.

Sprzeciwiamy się nawoływaniom do prowadzenia działań zbrojnych z Księstwem Sarmacji. Ze zdumieniem przyjmujemy zapowiedzi kandydatów, którzy wkrótce mogą faktycznie na dyplomację swego kraju oddziaływać, o planach jednostronnego zerwania łączących te kraje i Sarmację traktatów. Apelujemy przeto o więcej dyplomacji w rozmowach o dyplomacji. Ta nie lubi rozgłosu, ta nie lubi gdy jest zbyt gorąco.

Pacta sunt servanda głosi zasada leżąca fundamentem naszego kręgu cywilizacyjnego. I Księstwo Sarmacji swych umów dotrzymuje. Oczekujemy, że nasi partnerzy także swych umów i danego swego słowa również dotrzymywać będą. Zdolność honorowa to coś więcej niż stawanie z szabelką pośrodku obejścia i wzywanie do bitki.

Księstwo Sarmacji będzie reagowało na nawoływania do wojny, będzie reagowało na zagrożenie ładu pokojowego i będzie reagowało na zapowiedzi zmiany stosunków międzynarodowych godzące w ustalony ład. Szanujemy i chcemy być szanowani.
Avatar użytkownika
 

Powrót do Pałac Książęcy — Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość