Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Przemówienie JKM Roberta Fryderyka z okazji XVI Rocznicy

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Przemówienie JKM Roberta Fryderyka z okazji XVI Rocznicy

Postprzez Cudzoziemiec 1 26 maja 2018, o 18:27

Wasze Książęce Wysokości,
Szanowne Sarmatki, Szanowni Sarmaci,
Drodzy Goście!

Stając dzisiejszego wieczora przed Wami chylę czoła przed Ich Książęcymi Wysokościami Piotrem Mikołajem, Danielem Łukaszem, Michałem Feliksem, Piotrem II Grzegorzem, Mikołajem Janem i oczywiście Tomaszem Ivonem Hugonem. Chylę czoła przed Wami i niezliczoną rzeszą ludzi, która przewinęła się przez ten Kraj, a z której każdy kładł cegłę, która przyczyniała się do budowy Sarmacji i naszego społeczeństwa. Fundament jakim od lat jest Monarchia, pozwolił nam zbudować trwały Dom dla każdego. Monarchia była, jest i będzie, w co głęboko wierzę, tym fundamentem przez wiele kolejnych lat. Dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście, że budowaliście, że wciąż budujecie. Brawo Wy!

Księstwo Sarmacji obchodzi dziś swoje szesnaste urodziny. Coś, co z początku zrodził bunt przeciwko ograniczeniom możliwości tworzenia, wyrosło na wspaniały Kraj, w którym każdy może podejmować dowolną aktywność, nie będąc ograniczanym odgórnymi przykazami. Wolność twórcza zbudowała Sarmację i wierzę, że wciąż będzie ją budowała. Rozpoczynamy siedemnasty rok istnienia, od lat, największego, najaktywniejszego i najbardziej sprawnego kraju wirtualnego w naszej rzeczywistości.

Stworzyliśmy na przestrzeni tych lat organizm niebanalny, złożony, skomplikowany. I chociaż targają nim różne emocje i sytuacje, z każdej wychodzi silniejszy i bardziej doświadczony. My tacy z nich wychodzimy. Stając niekiedy naprzeciw siebie, wciąż znamy wartość jaką niesie za sobą nasza wspólnota, i gdy trzeba umiemy stanąć ramię w ramię i bronić wartości, dzięki którym tu dziś jesteśmy. To nasza prawdziwa siła. I wartość sama w sobie.

Przed v-światem z roku na rok stają coraz trudniejsze wyzwania. Dzieje się tak także wobec Sarmacji i nas wszystkich. Coraz większy rozdźwięk między naszymi możliwościami, a oczekiwaniami nowego pokolenia użytkowników internetu ma znaczący wpływ na demografię mikroświata. To nasze największe wyzwanie. O jego znaczeniu niech świadczy zagrożenie jakie za sobą niesie. Zagrożenie, z którym możemy sobie z radzić. Wciąż możemy stawać się coraz bardziej atrakcyjni, możemy być silni wewnętrznie, i możemy przyciągać nowych mieszkańców. Różnorodność, która od lat buduje Sarmację to nasz oręż, i nie obawiajmy się po niego sięgać. W ostatnim czasie powitaliśmy w naszych progach naszych braci z Hasselandu. Nie bójmy się wyglądać za drzwi i wyciągać ręki do innych. Mikroświata nie uratuje dzielenie się, tworzenie coraz to nowych małych i sezonowych państewek. Uratuje go dążenie do coraz większego zbliżenia różnych grup, różnych kultur, różnych historii. Wzmocnimy się gdy z różnych melodii upleciemy jedną spójną symfonię, która opowie nam o tym jak wyglądać nasz wirtualny świat będzie dalej. Nie bójmy się tego.

Nie bójmy się także działać na jakimkolwiek polu byśmy nie chcieli. Budując uczelnie, koleje, porty morskie. Zawiązując sojusze, prowadząc wojskowe ćwiczenia, czy interweniując w lokalnych konfliktach. Pisząc o władzy, o społeczeństwie, o wirtualnym sporcie. Emocjonując się meczami, wyborami i polityką. Nagrywając muzykę, tworząc filmy, czy tak wspaniałe rzeczy jak sarmacki haft. Nic Was nie ogranicza. Nic nie stoi na przeszkodzie. W Sarmacji zawsze tak było, jest i zawsze tak będzie. A Wy zdecydujecie kim będziecie jutro, jaką rolę przyjmiecie. Mamy przed sobą kolejny rok. Pokażmy wszyscy razem, że możemy więcej, mocniej, dłużej. Że Sarmacja dopiero się rozkręca!

Na koniec chcę podziękować za zorganizowanie tych uroczystości Radzie Ministrów i naszemu Kanclerzowi - Konradowi Jakubowi Arpedowi-Friedmanowi, pani Minister Susanne Delfinie Kierkeller, naszym siłom zbrojnym, samorządom, i Wam wszystkim. Dobrze być tu dziś z Wami. Bawcie się! Vivat Sarmacja!
Avatar użytkownika
 

Re: Przemówienie JKM Roberta Fryderyka z okazji XVI Rocznicy

Postprzez A0014 31 maja 2018, o 01:00

Bardzo ładne przemówienie. Żałuję, że nie mogłem być.
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
 

Re: Przemówienie JKM Roberta Fryderyka z okazji XVI Rocznicy

Postprzez Guedes de Lima 1 cze 2018, o 14:02

Vivat Książę! Vivat Sarmacja!
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

Obrazek

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Avatar użytkownika
Więzień Jego Książęcej Mości
 


Powrót do Pałac Książęcy — Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość